O dve slabiky pozadu

Two Syllables Behind

Romantický / Drama

Slovensko / Česko, 2004, 84 min

• POMO

Humor bez vtipu, po zdramatizovaní ani stopy. Zuzana, hudba a pohodový feeling filmu sú OK. Ale k čomu to, keď je to tak neškodné a o ničom ako život mladého človeka na Slovensku? Filmy mam rád pre veci, z ktorých v tomto takmer nič nie je. Ak som dal zmysluplnejším KRUTÝM RADOSTIAM 3*, tu nemôžem ísť nad 2*. Aj keď ma to trochu mrzí.(8.1.2005)

Zuzanka, ááááách, Zuzanka... Úchvatná v každom zábere. Skôr zjavom, ale aj ten herecký výkon je v poriadku. Svižné, celkom zábavné a solídne natočené a zostrihané. Na slovenské pomery učinený zázrak.(23.5.2008)

Príjemný film, ktorý ma nenadchol ani nesklamal. Miestami som mala pocit, že čítam niečí denníček. "...a potom som bežala do školy..." Celkový dojem bol ale príjemný, pohodový a oželela som aj absentujúcu výpovednú hodnotu. Pravdepodobne preto vznikol priestor pre netradičný záver. Hneď po zhliadnutí som bola rozhodnutá pre štyri hviezdičky, ale snaha o objektivitu ma brzdí. Tri + odporučenie pre slovenského diváka, ktorému vzniká pri súčastnej "tvorbe" zlomkový priestor na prejav patriotizmu :o)(21.8.2005)

• Radko

Ľahkonohé pobehovanie pekného dievčaťa medzi dabingovými štúdiami, frajermi, mestami a rodinou. Zmätené sny s otcom. Tekvice ako opakujúci sa motív. To je všetko. Alebo inak: Užiť všetko v neustálom chvate, po povrchu kĺzať prácami, štúdiom i vzťahmi, ale nezabúdať na rodinu. Dlhý klip na Muchowovu hudbu o študentke, čo nestíha nič a predsa všetko. Ideálne na relax, kedy sa chce unavenej mysli oddať sa počúvaniu príjemnej hudby, pokochať sa bratislavkou poletuškou, a zaťažiť sa len takými problémami, ktoré sú schopné vyformovať modelkovsky peknú tváričku.(2.1.2006)

nejako si nikdy nemôžem zvyknúť na slovenčinu v slovenských filmoch, aj keď ju mám veľmi rád, ale nejako mi nepripadá ako jazyk na filmovanie, ale to je možno nezvyk z toho, že som si nemal ako zvyknúť, keďže sa skoro nič netočí. Na tento film som počul úplne protichodné kritiky, tak som bol veľmi zvedavý. Ku ktorej strane som sa priklonil je jasné už len podľa toho, že som dal 4* (a nie preto, že som slovák a slovenskému filmu verím a zdá sa mi, že sa prebúdza) ale preto, že i napriek pár veciam, ktoré mi tak trochu (nie vyslovene, fakt iba trochu) vadili a napriek niektorým scénam, ktoré mi prišli nelogocké - sa mi film vcelku, s tým skvelým koncom, so sviežim nádychom, s krásnou a príjemnou hlavnou herečkou a blablabla - skrátka sa mi páčil, to je všetko. dobre, dobre, nie je to celkom obejktívna kritika, ale veľmi ma potešil, no čo? nemusím byť vždy za každú cenu objektívny . . .(1.8.2005)