Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Francie ji nenáviděla, vy ji budete milovat. V rámci historických dramat nesmírně odvážný projekt, který vypráví příběh skrze nálady hlavní hrdinky, jež by navíc klidně mohla žít v současnosti. Otázkou zůstává - byla by z ní Paris Hilton, nebo princezna Diana? Nádherné kostýmy, perfektní soundtrack a skutečné Versailles (nutno podotknou, že pohledem kamery ještě honosnější než v reálu). Marie Antoinetta je jako mnohopatrový dort. Nesedne každému, ale skoro každý si z ní nějaký chutný kousek uždibne. Chce to hodně empatie, abyste se nudili na těch správných místech. Myslím, že napodruhé se mi to podařilo. 85% Zajímavé komentáře: Nathalie, mm13, curfew77(27.11.2007)

 • Shadwell
  ****

  Zajímavý typ ozvláštnění žánrového filmu (historické kostýmní drama o významné osobnosti na pozadí velkých dějinných událostí) o nežánrové propriety (ženy za kamerou i před ní, móda, vyprávění beze slov, OST, barry lyndonovská estetika).(20.8.2008)

 • Dadel
  ****

  Marie Antoinetta, dcera Marie Terezie, se byla přinucena provdat v 15 letech za syna francouzskeho krále. Snímek ji ukazuje jako mladou dámu, která si chce užívat života, ale je neustále svazována státnickými konvencemi a rituály, obklopená armádou služek, a všichni od ní očekávají pouze aby "zkonzumovala" své manželství s nemožným dauphinem a přivedla na svět následníka trůnu. Vyprávění o nelehkém životě uprostřed přepychu. Snímek končí na začátku revoluce, takže popravy se bohužel nedočkáme. Sofia Coppola stále potvrzuje svou kvalitu, ale druhé Lost in translation z toho nebude. Jednotlivé složky snímku tu nechám vychválit ostatní. Já se zmíním o hudbě - zazní tu mnoho moderních songů (The Cure, The Strokes, New Order, Air...) a nepůsobí to nijak rušivě. Doufám, že se teď producenti historických snímků přestanou bát moderní hudbu používat. I když se jistě najde (i na této stránce) spousta pomatených konzervativců, kteří budou tvrdit, že moderní hudba do historického snímku nepatří. Jejich problém.(28.1.2007)

 • AngelAngie
  ***

  Jestli Kirsten Dunst není rozkošná, tak ať se do země hned teď propadnu. Práce Sofie Coppoly se mi líbí, rozhodně bych ani v tomhle snímku její kvality ještě neshazovala .. a doufám, že to tak nebude ani v budoucnu.(8.2.2007)

 • Adrian
  ****

  Veľmi presvedčivé v intímnych okamihoch a krásne predostierané pocity i nálady hlavne prostredníctvom scén bez dialógov. Moderný soundtrack mi však aj napriek svojej rytmickej príťažlivosti miestami túto intimitu narúšal.(24.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace