Francie ji nenáviděla, vy ji budete milovat. V rámci historických dramat nesmírně odvážný projekt, který vypráví příběh skrze nálady hlavní hrdinky, jež by navíc klidně mohla žít v současnosti. Otázkou zůstává - byla by z ní Paris Hilton, nebo princezna Diana? Nádherné kostýmy, perfektní soundtrack a skutečné Versailles (nutno podotknou, že pohledem kamery ještě honosnější než v reálu). Marie Antoinetta je jako mnohopatrový dort. Nesedne každému, ale skoro každý si z ní nějaký chutný kousek uždibne. Chce to hodně empatie, abyste se nudili na těch správných místech. Myslím, že napodruhé se mi to podařilo. 85% Zajímavé komentáře: Nathalie, mm13, curfew77(27.11.2007)

Zajímavý typ ozvláštnění žánrového filmu (historické kostýmní drama o významné osobnosti na pozadí velkých dějinných událostí) o nežánrové propriety (ženy za kamerou i před ní, móda, vyprávění beze slov, OST, barry lyndonovská estetika).(20.8.2008)

Marie Antoinetta, dcera Marie Terezie, se byla přinucena provdat v 15 letech za syna francouzskeho krále. Snímek ji ukazuje jako mladou dámu, která si chce užívat života, ale je neustále svazována státnickými konvencemi a rituály, obklopená armádou služek, a všichni od ní očekávají pouze aby "zkonzumovala" své manželství s nemožným dauphinem a přivedla na svět následníka trůnu. Vyprávění o nelehkém životě uprostřed přepychu. Snímek končí na začátku revoluce, takže popravy se bohužel nedočkáme. Sofia Coppola stále potvrzuje svou kvalitu, ale druhé Lost in translation z toho nebude. Jednotlivé složky snímku tu nechám vychválit ostatní. Já se zmíním o hudbě - zazní tu mnoho moderních songů (The Cure, The Strokes, New Order, Air...) a nepůsobí to nijak rušivě. Doufám, že se teď producenti historických snímků přestanou bát moderní hudbu používat. I když se jistě najde (i na této stránce) spousta pomatených konzervativců, kteří budou tvrdit, že moderní hudba do historického snímku nepatří. Jejich problém.(28.1.2007)

Jestli Kirsten Dunst není rozkošná, tak ať se do země hned teď propadnu. Práce Sofie Coppoly se mi líbí, rozhodně bych ani v tomhle snímku její kvality ještě neshazovala .. a doufám, že to tak nebude ani v budoucnu.(8.2.2007)

Veľmi presvedčivé v intímnych okamihoch a krásne predostierané pocity i nálady hlavne prostredníctvom scén bez dialógov. Moderný soundtrack mi však aj napriek svojej rytmickej príťažlivosti miestami túto intimitu narúšal.(24.10.2006)