Hrdý Budžes (divadelní záznam)

Drama / Komedie

Česko, 2003, 121 min

Jan Brichcín

Předloha:

Irena Dousková (kniha)

Jiří Lebeda

Vskutku famózní výkon Barbory Hrzánové. To bez debat. V první půli jsem se velmi slušně bavil, ke konci už nadšení malinko utuchalo, ale i tak skvělá zábava. A opakuji, Hrzánová nebezpečně se přibližující geniálnímu výkonu.(18.8.2009)

Možná vůbec nejlepší divadelní představení, jaké jsem kdy viděl!!(5.6.2008)

Velice zábavná divadelní hra, ale obávám se, že jsem na ní ještě nebyl dostatečně zralý. Potřeboval bych se na ni podívat znova.. Jednak kvůli oživení a jednak kvůli docenění..(8.9.2008)

Hrdý Budeš vytrval, a hlavně stále trvá! Neoptimističtěji laděná kniha celé trilogie (Oněgin byl rusák, Darda) Ireny Douskové, doporučuji jak přečíst, tak i vidět (nejlépe několikrát) Jako vhodné doplnění je i návštěva Ireny Douskové a Báry Hrzánové v baru Krásné ztráty.(16.10.2014)

".........Proč se ta Olga Jeřábková otrávila plynem, když byla vždycky tak hezká, milá, svěží , hebká, žádoucí, veselá? Ale potom jsem slyšela, že jí uštvaly ty svině, tak to museli bejt komunisti nebo Rusáci, protože Rusáci a komunisti jsou svině, akorát se to nesmí řikat".............."já jsem to slovo nikdy před tim neslyšela, ale strašně se mi líbilo, takže když na mě babička zavolala: Helenko, k večeři. Tak jsem jí odpověděla: děkuju, ještě nemám hlad, ty kurvo".................." tělocvik nebyl vůbec vymyšlenej kvůli cvičení, ale kvůli mučení tlustejch a nevohrabanejch dětí a já jsem vobojí. Včera byl na cvičišti sportovní den, protože Vladimír Iljič Lenin měl narozeniny, stoupla jsem si na start a děti volaly: Moby Dick dotoho!".............promiňte, nešlo to jinak. Báro, hluboce se ti klaním.(7.4.2005)