poster

Hrdý Budžes (divadelní záznam)

Drama / Komedie

Česko, 2003, 121 min

Režie:

Jan Brichcín

Předloha:

Irena Dousková (kniha)

Kamera:

Jiří Lebeda
(další profese)
 • Pepinec
  ***

  Výkon Barbory Hrzánové jest hodný jen a pouze samým superlativům, o tom nemůže být pochyb. I já bych jí na konci představení aplaudoval ve stoje. Ovšem, zde se hodnotí celky, nikoli jednotliví herci. A jako celek pro mě Hrdý Budžes zase tak převratným zázrakem není, dost možná i kvůli subjektivní averzi vůči všemu, co je spojené s dobou, do níž je příběh situován.(20.9.2010)

 • Handle
  ***

  Bára Hrzánová je opravdu výborná, ale bohužel - druhé části už celkem dochází dech a občas jsem se fakt nudil. Hodně scén je ale opravdu geniálních a celkově je to takové nezapomenutelné. Dojem to však na mě zanechalo "pouze" na silné 3*.(9.3.2013)

 • kleopatra
  *****

  ".........Proč se ta Olga Jeřábková otrávila plynem, když byla vždycky tak hezká, milá, svěží , hebká, žádoucí, veselá? Ale potom jsem slyšela, že jí uštvaly ty svině, tak to museli bejt komunisti nebo Rusáci, protože Rusáci a komunisti jsou svině, akorát se to nesmí řikat".............."já jsem to slovo nikdy před tim neslyšela, ale strašně se mi líbilo, takže když na mě babička zavolala: Helenko, k večeři. Tak jsem jí odpověděla: děkuju, ještě nemám hlad, ty kurvo".................." tělocvik nebyl vůbec vymyšlenej kvůli cvičení, ale kvůli mučení tlustejch a nevohrabanejch dětí a já jsem vobojí. Včera byl na cvičišti sportovní den, protože Vladimír Iljič Lenin měl narozeniny, stoupla jsem si na start a děti volaly: Moby Dick dotoho!".............promiňte, nešlo to jinak. Báro, hluboce se ti klaním.(7.4.2005)

 • suicide
  ****

  Nadmíru vtipná inscenace, která je postavena na naprosto bezchybném výkonu Báry Hrzánové. Místy dokonce i samotná Hrzánová se neubránila smíchu. Ovšem nadruhou stranu jde o inscenaci, kde obraz není nijak moc prvořadý, důležité je to slovo. Bohužel při představeních jednoho herce začne být inscenace po určité době trochu únavná a právě Hrdý Budžes mi už ke konci přišel furt na stejný brdo a už trochu tak nějak o ničem. Avšak Hrzánová se pohybovala pořád na vrcholku, nezakolísala ve výkonu, proto přidávám pulhvězdičku...(18.9.2008)

 • Coleator
  *****

  Těžko mohla Irena Dousková doufat v lepší představitelku hlavní role, než je Bára Hrzánová. Thálie za její výkon v této divadelní inscenaci je naprosto zasloužená, protože Hrzánová hraje mladou Helenku Součkovou tak přesvědčivě, že chvílemi si člověk ani neuvědomuje, že její postava je ve skutečnosti asi o třicet let mladší… Hrdého Budžese jsem viděl několikrát a přesto se vždy pobavím – kdo neviděl, měl by to rozhodně rychle napravit, protože neví, o co přichází… :)(17.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace