poster

Hrdý Budžes (divadelní záznam)

Drama / Komedie

Česko, 2003, 121 min

Režie:

Jan Brichcín

Předloha:

Irena Dousková (kniha)

Kamera:

Jiří Lebeda
(další profese)
 • Richie666
  *****

  "...a hrdý buď, žes nezradil."(6.10.2007)

 • moviesfan
  ****

  Bára Hrzánová exceluje. Velmi vtipná hra, která má výbornou představitelku a humor.(14.2.2011)

 • EdaS
  ****

  U záznamů divadelních her pravidelně usínám (s výjimkou Cimrmana samozřejmě), ale sledovat Báru Hrzánovou v Budžesovi je čistá radost. A i když se mi zdá, že jde vlastně spíš než o divadlo o převyprávění knížky, byl jsem (i díky vcelku nápadité realizaci) hodně příjemně překvapen. Ale stejně bych to celé viděl nejraději naživo.(26.6.2005)

 • Agatha
  *****

  Nemůžu srovnávat jaké to bylo v televizi, protože jsem to v TV neviděl, ale v divadle to nemělo jedinou chybu. Na 100% můžu odpřísáhnout, že se smálo celé hlediště. Scénář je sám o sobě velmi zábavný, ale když si ho do pusy vezme Bára Hrzánová, to se až člověk diví co se dá s těma slovíčkama vyvádět. Přišlo mi, že jsme se asi 3/4 hry smáli. No prostě to se musí zažít. Při takovéto smršti humoru nezbyde ani chvilka času na nějaké starosti a neduhy. A jestli je pravda, že smích léčí, tak tuto hru plnou skvělých hlášek a zábavy, vřele doporučuji všem nemocným a těm ostatním taky.(12.9.2008)

 • katasta
  ***

  Sem tam to bylo dost vtipný, sem tam to bylo míň vtipný a sem tam to taky nebylo vtipný vůbec....hlavní co to ale bylo je to, že to bylo nehorázně dlouhý a spíš sem u toho místy usínala, než abych se z plných plic řechtala.(10.9.2008)

 • - Bára Hrzánová (Helena Součková) najezdila na pionýrském kole během 500 repríz přes 10 km. (Keldak)

 • - Bára Hrzánová obdržela v roce 2003 za svůj výkon ve hře divadelní cenu Thálie. (kosticka7)

 • - Hra je založena na stejnojmenné autobiografické knize Ireny Douskové. Kniha má i pokračování jménem Oněgin byl Rusák, které se odehrává asi o deset let později. I toto pokračování bylo (relativně úspěšně) zdramatizováno Divadlem v Dlouhé, hlavní roli už téměř dospělé Heleny si zahrála Lenka Veliká. (gjjm)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace