poster

O človíčkovi (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1985, 13x8 min

Režie:

Josef Lamka

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Jiří Wimmer
 • ABLABLABLA
  *****

  Nejlepší večerníček na světě:)(17.9.2010)

 • Karlos80
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkovských TOP 10 seriálů. Příběhy o malém pravěkém človíčkovi který se ničeho nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít vždy ty správné kamarády. Takový byl a je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka s dobrou Skoumalovou hudební složkou, hlavně ten konec. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou vždy plná laskavého humoru. Třináctidílný večerníček začínal jak jinak než dílem : Jak si vykřesal první jiskřičku. Jenom si tak říkám jak je to už zas dlouho co to nedávali. Rok určitě.?(3.9.2006)

 • Douglas
  *****

  Můj nejoblíbenější Večerníček.(30.1.2005)

 • Gemini
  ****

  Perfektní prehistoricko edukativní večerníček. Hudba od pana Skoumala a Človíčkův výraz, který by jinde zdobila rozsvícená žárovka, jsou nezapomenutelné:) 80%(15.2.2015)

 • Hal_Moore
  ****

  Jeden z nejlepších večerníčků. Naprosto originální a naprosto odlišný od všech ostatních. V době kdy jsem jej sledoval jsem shodou okolností hrál i hru Prehistorik, takže jsem nemohl v sedm hodin před obrazovkou chybět.(12.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace