O človíčkovi (TV seriál)

Československo, 1985, 13x8 min

Josef Lamka

Petr Skoumal

Jiří Wimmer

Nejlepší večerníček na světě:)(17.9.2010)

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkovských TOP 10 seriálů. Příběhy o malém pravěkém človíčkovi který se ničeho nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít vždy ty správné kamarády. Takový byl a je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka s dobrou Skoumalovou hudební složkou, hlavně ten konec. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou vždy plná laskavého humoru. Třináctidílný večerníček začínal jak jinak než dílem : Jak si vykřesal první jiskřičku. Jenom si tak říkám jak je to už zas dlouho co to nedávali. Rok určitě.?(3.9.2006)

Můj nejoblíbenější Večerníček.(30.1.2005)

Perfektní prehistoricko edukativní večerníček. Hudba od pana Skoumala a Človíčkův výraz, který by jinde zdobila rozsvícená žárovka, jsou nezapomenutelné:) 80%(15.2.2015)

Jeden z nejlepších večerníčků. Naprosto originální a naprosto odlišný od všech ostatních. V době kdy jsem jej sledoval jsem shodou okolností hrál i hru Prehistorik, takže jsem nemohl v sedm hodin před obrazovkou chybět.(12.3.2008)