Černovláska (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka / Romantický

Československo, 1988, 27 min

• otík

Zcela šíleně studiová pohádka s hroznými triky a naprosto komplikovaně jednoduchým dějem. Král Kanyza má syna Marcela, který vyrůstal bez své matky. Proto mu král přivedl jako kamaráda sirotka Marka. V dospělosti však Marcel zažárlí na Markovu novou dívku - dceru královny Jezerní říše Memy - Černovlásku. A tak Marka uvrhne do vězení a chce si vzít Černovlásku. Mema ho však uvězní v moři a chce ho změnit v rybu. A tak se Černovláska musí výměnou za Marcela vrátit do moře a Marek musí zůstat sám. Jenže láska je mocná čarodějka a i přísná královna moří podlehne onomu lidskému citu. A tak tato zmatená a místy nechtěně svou trapností vtipná pohádka končí a i při svých 27 minutách je příliš dlouhou na to, než aby si ji divák chtivý pohádky užil. Hudební režie: Václav Fiala(15.10.2012)

• Danulinda

Pro malé děti dostačující, pro nás větší (děti i dospělé :-) ) je však příliš slabý scénář i zpracování.(8.10.2014)

Můžete si říkat, že je to příliš krátké, že to má úděsnou výpravu o hereckých výkonech nemluvě, ale pro mě je to naprostá televizní romantická klasika, na které jsem vyrůstal. Nepopírám, že jsem trochu zatížený nostalgií, ale jako milovníku romantických příběhů bych si k tomu vždycky dokázal cestu najít, i kdybych to viděl poprvé. Je ale možné, že by mé hodnocení bylo o hvězdu nižší.(6.1.2015)

• rakovnik

Jediné, co je v pohádce hezké, je Kamila Špráchalová, jediné, co mě potěšilo, byla půlhodinka trvání. Nepochopil jsem provázky a čmoud v obřích číších.(23.12.2016)

• Jezinka.Jezinka

Vcelku zajímavý, i když nijak originální, námět, jemuž škodí dialogy, provedení a provázky mystického jezera, které jsou vidět ve vlnách, na rouchu královny Jezerní říše a bolestivě tahají za divákovy oči. Co nezabíjí zkratkovitost, tomu dává ránu do vazu (ať už z milosrdenství či neumětelstv) většina zúčastněného ansámblu. Černovláska je hodně pitomé jméno, zajímavé, že u Zlatovlásky mi to tak nikdy nepřipadalo. Otázkou je, jak by se holka jmenovala, kdyby po otci podědila jako vlastnost ne to, že vůbec měla vlasy, ale kdyby po něm měla třeba chlupaté nohy nebo hrudník.(6.9.2015)