poster

Černovláska (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka / Romantický

Československo, 1988, 27 min

 • blackrain
  **

  Půl hodina vyměřeného času je na tuto pohádku až až. Pokud by byla delší, všechno by se bohužel rozmělnilo v jednu velkou nudu. Příběh je to docela zajímavý, ale bohužel jako přes kopírák. Podobný námět už jsem viděla několikrát. Jediní herci, kteří něco pořádně hráli, byli Jan Kanyza a Marta Vančurová.(6.10.2012)

 • otík
  *

  Zcela šíleně studiová pohádka s hroznými triky a naprosto komplikovaně jednoduchým dějem. Král Kanyza má syna Marcela, který vyrůstal bez své matky. Proto mu král přivedl jako kamaráda sirotka Marka. V dospělosti však Marcel zažárlí na Markovu novou dívku - dceru královny Jezerní říše Memy - Černovlásku. A tak Marka uvrhne do vězení a chce si vzít Černovlásku. Mema ho však uvězní v moři a chce ho změnit v rybu. A tak se Černovláska musí výměnou za Marcela vrátit do moře a Marek musí zůstat sám. Jenže láska je mocná čarodějka a i přísná královna moří podlehne onomu lidskému citu. A tak tato zmatená a místy nechtěně svou trapností vtipná pohádka končí a i při svých 27 minutách je příliš dlouhou na to, než aby si ji divák chtivý pohádky užil. Hudební režie: Václav Fiala(15.10.2012)

 • Rockerman
  *

  Velký chaos v příšerných kulisách a dekoracích. Ta imitace vody v jezeře, to je tedy něco!(28.6.2014)

 • Adiemus
  **

  Kamila Špráchalová je rozhodně schopnější dabérka než herečka. Daniel Rous je zoufale toporný, David Prachař mě jako obvykle výrazně neoslovil, takže jedna hvězdička za Kanyzu a druhá za Vančurovou.(28.6.2014)

 • vitekpe
  **

  Vancurova a Kanyza ok, jinak strasidelnost. Neni nutno videt. 2-(27.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace