poster

Černovláska (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka / Romantický

Československo, 1988, 27 min

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Vcelku zajímavý, i když nijak originální, námět, jemuž škodí dialogy, provedení a provázky mystického jezera, které jsou vidět ve vlnách, na rouchu královny Jezerní říše a bolestivě tahají za divákovy oči. Co nezabíjí zkratkovitost, tomu dává ránu do vazu (ať už z milosrdenství či neumětelstv) většina zúčastněného ansámblu. Černovláska je hodně pitomé jméno, zajímavé, že u Zlatovlásky mi to tak nikdy nepřipadalo. Otázkou je, jak by se holka jmenovala, kdyby po otci podědila jako vlastnost ne to, že vůbec měla vlasy, ale kdyby po něm měla třeba chlupaté nohy nebo hrudník.(6.9.2015)

 • vitekpe
  **

  Vancurova a Kanyza ok, jinak strasidelnost. Neni nutno videt. 2-(27.2.2015)

 • Danulinda
  **

  Pro malé děti dostačující, pro nás větší (děti i dospělé :-) ) je však příliš slabý scénář i zpracování.(8.10.2014)

 • rakovnik
  **

  Jediné, co je v pohádce hezké, je Kamila Špráchalová, jediné, co mě potěšilo, byla půlhodinka trvání. Nepochopil jsem provázky a čmoud v obřích číších.(23.12.2016)

 • Adiemus
  **

  Kamila Špráchalová je rozhodně schopnější dabérka než herečka. Daniel Rous je zoufale toporný, David Prachař mě jako obvykle výrazně neoslovil, takže jedna hvězdička za Kanyzu a druhá za Vančurovou.(28.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace