poster

Velká policejní pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1979, 36 min

 • dr.fish
  ***

  Na takovouhle pohádku musí mít člověk především náladu. Dnes jsme zvyklí na větší technické zázraky, než na plyšového draka, a Řehoř možná nebyl ten správný typ na strážníka Trutinu. V každém případě vlídnost Čapkova rukopisu se tam dostat povedlo a to je to podstatné. ˇ60%(13.8.2012)

 • kingik
  *****

  Řehoř is good man! Policejní stanice zrovna není pohádkové místo a stěží se tady narazí na něco nadpřirozeného a přece existují vyjímky. Tentokrát se nebude řešit žádný zločin, ale patálie zdejšího strážníka s dračí slečnou, která se vylíhne z vejce, které hodný Trutina nalezl při jedné ze svých zdánlivě obyčejných pochůzek. A malá dračí slečna si vypěstuje ke svému nálezci neobyčejnou láskyplnou náklonnost a hodný Trutina ji neváhá opětovat. Televizní adaptace známé povídky Karla Čapka se ujala zkušená režisérka Svatava Simonová a do hlavní role byl obsazen Zdeněk Řehoř pro něhož nebyl problém dát své postavě to, co dokázal právě jenom on, a jeho mistrovské herectví balancující mezi ustrašeným, nerozhodným a někdy přísně se tvářícím mužem neurčitého věku. Zde je jeho herectví laskavé a jak já říkám ryze "řehořovské" a perfektně ladící k pěkně vyvedené loutce mladé saně. Pohádka je to až možná lehce nepohádková, ale velmi mile natočená a zahraná. Mé hodnocení: 100%(6.12.2013)

 • rt12
  *****

  Spojení pana Čapka se starou hereckou gardou, co více si přát.(24.11.2013)

 • otík
  ***

  Tradiční televizní studiová pohádka s velmi slušným obsazením o tom, co se může stát, když se na policejní stanici z velkého vejce vylíhne malý sedmihlavý dráček a jeden ze starších policistů (Řehoř) se jej ujme a bude se o něj starat. Kdo má rád spíše starší tradiční pohádky na neděli, ten ať si připočte jednu hvězdu navíc.(15.1.2009)

 • Mylouch
  ***

  Policajt králem ? Tohle "dívčí" zpracování působí dojmem, že si Pátečníci jednou řádně přihnuli, ale čapkovské dialogy a Amina naštěstí všechno táhnou nahoru.(7.12.2013)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „O té sani z Vojtěšské ulice". (Miggi90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace