Velká policejní pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1979, 36 min

Spojení pana Čapka se starou hereckou gardou, co více si přát.(24.11.2013)

Na takovouhle pohádku musí mít člověk především náladu. Dnes jsme zvyklí na větší technické zázraky, než na plyšového draka, a Řehoř možná nebyl ten správný typ na strážníka Trutinu. V každém případě vlídnost Čapkova rukopisu se tam dostat povedlo a to je to podstatné. ˇ60%(13.8.2012)

Tradiční televizní studiová pohádka s velmi slušným obsazením o tom, co se může stát, když se na policejní stanici z velkého vejce vylíhne malý sedmihlavý dráček a jeden ze starších policistů (Řehoř) se jej ujme a bude se o něj starat. Kdo má rád spíše starší tradiční pohádky na neděli, ten ať si připočte jednu hvězdu navíc.(15.1.2009)

Moc hezká moderní pohádka, na kterou se vždycky podívám s chutí. Přesné herecké výkony, příjemná atmosféra a dračice Amina, která díky loutkohercům Československé televize vypadá jako živá.(24.12.2014)

Kdo neviděl tančit rusalky na Kampě a skřítky v Nerudovce hrát Černého Petra, ten asi moc dupe. Kdo by nechtěl svého draka, zejména, když ten drak má tak krásné důvěřivé oči.(13.4.2014)