poster

Velká policejní pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1979, 36 min

 • helianto
  *****

  „To, vy děti, ani nemůžete vědět, že pražské ulice bývaly místem pro pohádky …“ Svěží, moderní pohádka o hodném pražském strážníkovi, který si uvázal na krk saň, tedy vlastně princeznu, a svou láskou ji proměnil ve skvělou hospodyni, jejíž švestkové knedlíky se staly pověstnými. Celá plejáda našich předních herců a dobře napsané, chytré dialogy. Takové vyznání lásky, která by odolala: „Vzal bych si Vás, to ano. Protože jsem ještě nikdy neměl nikoho tak rád jako Vás … Aminu. Já jsem ji odnesl domů a staral jsem se o ni jak se patří. A když jste mi, teda Amina, položila svých sedm hlav takhle do klína a dívala jste se na mě těma krásnýma očima … Ach, to byla taková nádhera. Že jestli by nebylo lepší, kdybyste se zase vrátila do dračí podoby.“(14.3.2015)

 • otík
  ***

  Tradiční televizní studiová pohádka s velmi slušným obsazením o tom, co se může stát, když se na policejní stanici z velkého vejce vylíhne malý sedmihlavý dráček a jeden ze starších policistů (Řehoř) se jej ujme a bude se o něj starat. Kdo má rád spíše starší tradiční pohádky na neděli, ten ať si připočte jednu hvězdu navíc.(15.1.2009)

 • D.Moore
  ****

  Moc hezká moderní pohádka, na kterou se vždycky podívám s chutí. Přesné herecké výkony, příjemná atmosféra a dračice Amina, která díky loutkohercům Československé televize vypadá jako živá.(24.12.2014)

 • Mylouch
  ***

  Policajt králem ? Tohle "dívčí" zpracování působí dojmem, že si Pátečníci jednou řádně přihnuli, ale čapkovské dialogy a Amina naštěstí všechno táhnou nahoru.(7.12.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Kdo neviděl tančit rusalky na Kampě a skřítky v Nerudovce hrát Černého Petra, ten asi moc dupe. Kdo by nechtěl svého draka, zejména, když ten drak má tak krásné důvěřivé oči.(13.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace