poster

O princi Bečkovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 40 min

 • pytlik...
  ***

  Byl jsem konsternován. Veškrnová si měla uvědomit, že se jedná o pohádku, a nelétat po scéně v jakési režné haleně bez podprsenky. Rozhodně by bylo také vhodné vyškrtnout dialog: jéé princi, vy tu máte krásného ptáčka! Můžu si ho pohladit? Medvěd musel prožít nějakou strašlivou nehodu, ze které mu zbyla pouze hlava, tělo mu přišili od někoho jiného. Soudím tak z toho, že se skládal ze dvou barevně zcela neadekvátních částí. Škoda, že už nejsme království, problém obezity by byl podle vzoru této pohádky během sedmi dnů vyřešen, tlouštíci by ho museli za tuto dobu celé oběhnout. Ale když máme republiku?!(19.5.2013)

 • blackrain
  *****

  Marek Eben si opět zahrál špekounka. Pro tentokrát jde ale o pohádku. V jeho podání byl princ docela roztomilý i sympatický, i když jeho tvary byly poněkud prostorově rozměrnější. Ovšem, za pozornost stojí i Gabriela Wilhelmová a Uršula Kluková. Ty dvě se hledaly až se našly. Maskéři v této pohádce měly opravdu žně a pěkně se vyřádili a nenechali nic náhodě. Stačí, když se některá z postav natočí do kamery. Hlas vyprávěče bych si představovala jiný, líbil by se mi někdo jako třeba Eduard Cupák nebo Vladimír Ráž. Ti mají velmi příjemné a zajímavé hlasy.(3.9.2012)

 • topi
  ***

  Průměrná pohádka z konce osmdesátých let. Výborná " Veškrnka " a Ferdinand Krůta. A medvěd Purkrábek byl hodně drsnej :).(24.4.2016)

 • duklak2
  **

  Velmi dobře si pamatuju na tuto pohádku, kde hrál "obtloustlý" Eben. Bohužel se nepovedla, i když se podíváme na hodnocení, tak je velmi rozporuplné. Řadím se mezi ty uživatele, kteří tento snímek hodnotí slaběji. Myslím si, že dvě hvězdy přesně vystihují příběh, který nebyl dle mých původních představ. Mezi klady řadím velmi krátkou stopáž, poněvadž, kdyby film trval déle, tak by to většina ani nedokoukala do konce:)(5.3.2012)

 • LiVentura
  ****

  Roztomilý Eben.(16.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace