O princi Bečkovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 40 min

Roztomilý Eben.(16.2.2010)

Jak "valecek" becka behem za milovanou nevestou zhubl.(11.8.2012)

• Carlossss

Jako Váleček byl Eben dobrý... tohle je ale něco otřesného!(31.5.2007)

Představa prince Bečky na koni sama o sobě by měla být alarmující pro všechny zastánce zvířecích práv, protože tohle princovské monstrum by prolomilo hřbet i železnému oři. Princezna byla krásná, ale zbytečná, Emilka z chaloupky v lese byla nepříjemná ve všech podobách a ve všech byla i poměrně škaredá, i když i tak jsem doufala, že se nakonec provdá za princova přítele Trávníčka.(28.7.2013)

Byl jsem konsternován. Veškrnová si měla uvědomit, že se jedná o pohádku, a nelétat po scéně v jakési režné haleně bez podprsenky. Rozhodně by bylo také vhodné vyškrtnout dialog: jéé princi, vy tu máte krásného ptáčka! Můžu si ho pohladit? Medvěd musel prožít nějakou strašlivou nehodu, ze které mu zbyla pouze hlava, tělo mu přišili od někoho jiného. Soudím tak z toho, že se skládal ze dvou barevně zcela neadekvátních částí. Škoda, že už nejsme království, problém obezity by byl podle vzoru této pohádky během sedmi dnů vyřešen, tlouštíci by ho museli za tuto dobu celé oběhnout. Ale když máme republiku?!(19.5.2013)