O princi Bečkovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 40 min

Byl jsem konsternován. Veškrnová si měla uvědomit, že se jedná o pohádku, a nelétat po scéně v jakési režné haleně bez podprsenky. Rozhodně by bylo také vhodné vyškrtnout dialog: jéé princi, vy tu máte krásného ptáčka! Můžu si ho pohladit? Medvěd musel prožít nějakou strašlivou nehodu, ze které mu zbyla pouze hlava, tělo mu přišili od někoho jiného. Soudím tak z toho, že se skládal ze dvou barevně zcela neadekvátních částí. Škoda, že už nejsme království, problém obezity by byl podle vzoru této pohádky během sedmi dnů vyřešen, tlouštíci by ho museli za tuto dobu celé oběhnout. Ale když máme republiku?!(19.5.2013)

Roztomilý Eben.(16.2.2010)

• duklak2

Velmi dobře si pamatuju na tuto pohádku, kde hrál "obtloustlý" Eben. Bohužel se nepovedla, i když se podíváme na hodnocení, tak je velmi rozporuplné. Řadím se mezi ty uživatele, kteří tento snímek hodnotí slaběji. Myslím si, že dvě hvězdy přesně vystihují příběh, který nebyl dle mých původních představ. Mezi klady řadím velmi krátkou stopáž, poněvadž, kdyby film trval déle, tak by to většina ani nedokoukala do konce:)(5.3.2012)

Krátká kulisová pohádka o království, kde se nosí kulaťoučké postavičky, a o kouzelném ovoci, které zavaří ve špatných rukách mnoho neplech. Marek Eben si vzpomněl na vycpané období Válečka a opět se nechal hezky napěchovat, Dáša si zahrála zlobivou a místy pyšnou, ale jinak prostou dívku z lesní chaloupky a Miroslava Pleštilová byla hlavně do počtu. Pohodová a příjemná pohádka bez větších ambicí než pobavit malé děti.(13.8.2012)

• Carlossss

Jako Váleček byl Eben dobrý... tohle je ale něco otřesného!(31.5.2007)