Hitch: Lék pro moderního muže

Hitch

Hitch: Liek pre moderného muža

Komedie / Romantický

USA, 2005, 115 min

Nic extra, sice vcelku prijemna komedie, ale neco vylozene vtipnyho se tu objevi jen vyjimecne. Navic zacatek je fajn a docela naladi, jenze za chvily uz film jede podle vyjetejch koleji a i pres zajimavej puvodni napad stavi jedno klise na druhy. Aspon, ze Will Smith je fajn, sice ne nak extra, kdyby mel v ruce pistoli, tak by to byla vetsi zabava, ale tahle role mu sedla docela slusne.(9.1.2008)

Solidní romantická komedie, ve které je mnohem zábavnější a zajímavější vedlejší dějová linie s ňoumou, který dobývá celebritu, než ta s ústřední milostnou dvojicí, která se schází na vyšlapané cestičce klasických romantických hollywoodských peripetiích. Ve výsledku průměr, sice nenadchne, ale rozhodně také neurazí.(10.6.2007)

Romantiku umí režisér Andy Tennant (Anna a král ) natočit nezvykle uměřeně, takže neurazí kritiku a hnusné cyniky a přitom má účinek nejpřipitomnělejšího slaďáku podobného telenovele. Proč byl producenty naverbován do snímku, který oplývá tak úchvatně blbým scénářem? No, to vážně nevím a vcelku lituju promrhání tak výborného talentu. Tennant se snaží, co mu síly stačí, ale na to, aby film vytáhnul výš než jenom z bahna stereotypu nemá ani on. Po nijakém začátku se rozjede natolik, že v závěru dojde dech i jemu samotnému a křeč, jakou ze sebe snímek vyloudí automaticky vyloudí křeč i na divákově úsměvu, který si vážně neví rady se zařazením snímku. První romantické role se Will Smith zhostil s nevázanou pohodovostí, která si v jeho nitru bojuje o své místo společně se sebestředností. Výsledkem je šibalský výraz a neočekávatelnost Hitchova dalšího kroku. Už po Já, robot jsem o jeho hereckých schopnostech přestal pochybovat což tímto snímkem jenom potvrzuje. Jen ať se na nás nesešlou třetí Mizerové nebo druhý Den nezávislosti , se kterým by se vrátilo i egoistické macho, které má chuť si zarapovat. Eva Mendes je typický příklad (ne)herečky. Navíc mám silně pochybnosti o její kráse. V její roli se mohl objevit mnoho lepších i hezčích hereček, ale když už nic, tak nic. Hitch je možná filmovým zákuskem, ale rozhodně vám po němu bude trochu těžko, hlavně díky tomu, že jej budete polykat dvě hodiny, což je v rámci žánru letní romantické komedie trochu moc i na nejzarytějšího romantika. A když jím navíc nejste, což je můj případ, tak to bude o to těžší.(20.6.2005)

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $368,100,420 v druhej polke to straca dych.(1.4.2006)

[imdb: 6.8/10] | me: Prijemná pohodovka kvôli Smithovskemu faktoru je ľahká a zábavná, ... a dobre sa na to pozerá až k tretej tretine filmu kedy všetko začina byť až moc citovo vypäté a pritiahnuté za vlasy tak až to budí dojem totálnej hlúposti. Škoda toho prehnaného záveru, ... inak by to zanechalo fajnový dojem z dobrej zábavy. Ale americká sila happy endov a lásky to pretlačila.(16.3.2009)

• - Film, který sleduje Sara ve svém pokoji, je Jerry Maguire (1996). (hippyman)

• - Allegra Coleman (Amber Valletta) byla fiktivní postavou stvořenou roku 1996 časopisem Esquire v listopadovém čísle. Záměrem bylo mystifikovat ostatní časopisy, které prahly po nových celebritách. (HellFire)

• - Ve scéně v lékárně, kdy má Hitch (Will Smith) nateklý obličej, má nateklou levou část obličeje. V další scéně venku má však nateklou pravou část. (Kroeger055)