Hitch: Lék pro moderního muže

Hitch

Hitch: Liek pre moderného muža

Komedie / Romantický

USA, 2005, 115 min

"Viete, aké je základné pravidlo ? .... Žiadne nie sú !!! " ... Komédia, dokonca romantická a dobre hodnotená, to je v súčasnej dobe tak ťažko uveriteľné , ako fakt že Bluntman-Hobit raz dostane rozum ... Jemný, inteligentný humor, a situácie, ktoré dokážu zopárkrát vylúdiť na vašich perách úsmev. Úsmev áno, ale nie rehot ! Veď vravím, že ti je inteligentný humor, no nie ?!?(13.6.2007)

Áno, je to pravda, štandardné klišé klasickej romantickej komédie, no v tomto filme je to prekvapujúco zabalené do milého, vtipného (ozaj vtipného) príbehu, kde dominuje Will Smith. Štandardne to začína sľubne, veľa kecí, niekto niečo zatajuje, potom ten druhý na to príde, chvíľu je ticho a nakoniec príde veľký happy-end, kde sa všetko urovná. ;-)) ...že im to ja stále žeriem, to nechápem. 80%.(3.5.2006)

• castor

Tahle romantická taškařice měla v sobě skrytý rozhodně vetší potenciál. I ústřední dvojici to spolu jakžtakž slušelo, film měl ve Spojených státech obrovský komerční úspěch, což je ale spíše zásluhou Willa Smithe, který v posledních letech mění ve zlato všechno, na co sáhne!! Jeho popularita za oceánem je zcela zasloužená, zatímco Eva Mendes se stále hledá a je obsazována zatím jen pro svůj půvab, Smith má charisma, pohybové a pěvecké nadání, jeho urostlá postava Hitche je zajímavá.. Tím ale klady mizí v prachu země. Romantické situace se mi nezdály zrovna srdceryvné, tu a tam se jen mihl vtipný dialog a především jsem ke konci už nechápal, proč jsou všichni proti tomu, že se Smith svými aktivitami „snažil jen pomoct“ stydlivějším povahám!! A zatímco Smith radí a pomáhá najít cestu k seznámení (potažmo bližšímu vztahu) jiným mužům (což je asi nejzajímavější na celém filmu), sám narazí konečně na tu pravou a ta když hloupými oklikami zjistí, čím se její milý živí, absolutně nelogicky zareaguje, což se bije s jejím zdravým rozumem!! A pak už jde jen o to, jak se ta celá nemilá situace urovná.. A ano, skutečně se to urovná, ale opět neromantickou cestou – jak jinak!! Promiňte, ale romantickou komedii si představuju jinak..(7.2.2006)

Willa Smithe ráda nemám, to příznávám hned, ale tenhle film mě opravdu bavil .. a nikoho jiného si v jeho postavě představit neumím ..(30.6.2007)

[imdb: 6.8/10] | me: Prijemná pohodovka kvôli Smithovskemu faktoru je ľahká a zábavná, ... a dobre sa na to pozerá až k tretej tretine filmu kedy všetko začina byť až moc citovo vypäté a pritiahnuté za vlasy tak až to budí dojem totálnej hlúposti. Škoda toho prehnaného záveru, ... inak by to zanechalo fajnový dojem z dobrej zábavy. Ale americká sila happy endov a lásky to pretlačila.(16.3.2009)