poster

Smrtihlav

 • USA

  Dark City

 • Slovensko

  Smrtihlav

Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi / Krimi

USA / Austrálie, 1998, 100 min (Director's cut: 111 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  ***

  Co do ponurosti se film vyrovna Vrane nebo Zvlastnim dnum, ale chybi vyraznejsi pribeh a propracovanejsi postavy.(5.8.2002)

 • xxmartinxx
  *****

  Pěkné, bizarní, zajímavé. Originální sci-fi, které si zaslouží srovnávat s Matrixem, což samo o sobě něco znamená.(4.8.2011)

 • Kaka
  ***

  Tmavé prostředí a černé kulisy působí originálně a depresivně. V tom se Proyas doslova vyžívá a nutno uznat, že tohle je jeho styl a režírovat skutečně umí. V nezvyklé roli je tu Rufus Sewell, pro něhož tohle byla jedna z mála nebéčkových rolí. Film má dost zvláštní atmosféru a triky na špičkové úrovni. Nepostrádá originalitu a nápaditost, ale konec není myšlenkově ani emocionálně tak silný, jak bych si vzhledem k vývoji filmu představoval.(19.2.2005)

 • Morien
  *

  Už od prvních tónů hudby mám dojem, že ne. Nefunguje to na mě. Ne. Takhle to nechodí. Takhle pomalu nemá hlavní hrdina utíkat před nádhernými bleďáky. V takovémhle záběrování nemá házet kufřík do řeky. Takovouhle písničku by při svém prvním představení femme fatale zpívat neměla. A tak dále. Hrdina objevuje věci, které divák na základě stanovených pravidel tak nějak tuší už dopředu, takže kýžený šok se nedostavuje. V dialogu se pořád dokola všechno opakuje, kdyby to náhodou někomu nebylo jasné.(6.3.2013)

 • Bebacek
  *

  Už od začátku mi bylo jasné, že tohle u mě moc ovací neposbírá. Jediné, co se dá aspoň trochu ocenit, je zárodeček prvotní myšlenky filmu. Zbytek je strašný, Rufus Sewell uplně nejvíc (ovšem jako obvykle).(20.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace