poster

Pouta války

 • Jižní Korea

  Taegeugki hwinalrimyeo

 • Jižní Korea

  태극기 휘날리며

 • Slovensko

  Putá vojny

 • Velká Británie

  Taegukgi: The Brotherhood of War

 • Velká Británie

  Brotherhood

 • Velká Británie

  The Brotherhood of War

Válečný / Akční / Drama

Jižní Korea, 2004, 140 min (Director's cut: 148 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  ***

  Citovo napäté dielo,ktoré strašne pripomína Ryana.Na mňa to pôsobilo ako"lacnejšia odroda"vojaka Ryana.Dlhá stopáž,ktorá začínala nudiť už v100minute!Možno si to vyžiadali tie nečakané zvraty,ale na mňa to veľmi nezapôsobilo!Nebudem tento snímok vychvaľovať,pretože neukázal nič nové!Všetko sme už niekde videli.Dejová línia je zaujímavá a ťažko predvídateľná,ale aj napriek tomu sa mi nepáčilo prevedenie niektorých scén.Technický dokonalý snímok?Kdeže..! :))Niekedy unáhlená a niekedy opäť spomalená kamera,ktorá vôbec nepôsobila ako kladný element!Dialogy zučastnených miestami až nezmyselné..!3*za bratov a pár slušných akcií..!(6.1.2008)

 • xxmartinxx
  ***

  Patos alert! Fakt mě to nebavilo. Tenhle korejský vojín Ryan pro mě představuje to nezáživné na válečných filmech, kdy se děje, co se musí dít, a já to jen nějak přečkávám do konce.(8.4.2012)

 • castor
  ****

  Poctivou (místy i moc) dávkou sentimentality nabitý válečný epos, který pochopitelně nutí ke srovnání se Spielbergem a jeho Saving Private Ryan. I zde jsme svědky rozpomínání si starého muže na válečné události z poloviny 20.století. Spolu s ním a jeho bratrem se vracíme do běsnění korejské války, kam byli oba násilím odvedeni. Bitevní pole ukazuje odlidštěnou tvář člověka, kde neexistují žádná pravidla pro přežití. Starší a ráznější z bratrů se ovšem (aby zároveň dosáhl bratrova propuštění) stává vražedným strojem a válečnému peklu zcela propadá. Efektní bitevní sekvence (stejně jako u Spielberga), rovněž četná ruční kamera, končetiny ne zrovna tam, kde mají obvykle být, krev, beznaděj. Upřímně mi jen místy chyběl silnější příběh, dalo se čekat, jak to asi celé skončí, forma jednoznačně obsah převyšuje!!(28.9.2006)

 • Matty
  ****

  Pouta války ještě více než třeba Zachraňte vojína Ryana umocňují dojem, že jste přímo tam, připosraně se krčící v zákopu, ostřelování ze všech stran a doufající, že to skončí dříve, než vám někdo vystřelí mozek z hlavy (a vězte, že zde uvidíte i horší věci). Kamera chaoticky kmitá ze strany na stranu, co chvíli ji zasáhne sprška zeminy smíšená s krví značící další úspěšný zásah nepřátelské artilerie. Občas je těžké identifikovat přes to svinstvo, co se vlastně děje na plátně (ačkoliv, a bohužel, o vidění Pout války na plátně si v Česku můžeme nechat leda tak zdát morbidní sny). Scén, které znatelně vychýlí hladinu vašeho adrenalinu, je zde nespočet a s přibývajícími minutami jsem si je užíval čím dál více. Jsou přitažené za vlasy, místy hraničí s komiksem, ale, sakra, kašlat na to, tohle je prvotřídní válečné maso, jinde podobné nenajdete. Ani ten antikomunismus nakonec není tak radikální, svině jsou na obou stranách, film se proto soustředí na silný příběh o přátelství, které nedokáže rozdělit ani jakkoli brutální válka. Příběh skutečně tvoří to nejohranější klišé, jehož rozmáchlé pojetí připomíná všechny možné hollywoodské ždímáky slz a peněz, jenže o něm tenhle film není. Je troufalé redukovat natolik okázalý projekt na pouhá válečná jatka, nehledě na dokonalost způsobu, jakým jsou zrežírována? Troufnu si tvrdit, že ano. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, tombac, jondzavid, DaViD´82, senor(31.3.2007)

 • Rob Roy
  ***

  Více neznamená lépe. Jak je tu častokrát řečeno, naturalismus a realističnost se táhne přes celý film. To většina hodnotících vychvaluje. Ano, dobře, ale po určité době tento styl začne být příliš stereotypní a pomalu vás začne iritovat i přespříliš jímavá hudba a vážné ( čti k patetičnosti směřující ) dialogy hlavních hrdinů, které se táhnou přes celý film...téměř žádné odlehčení nebo scény, které by jsme neviděli už v jiných válečných filmech.... // po druhém zhlédnutí přehodnocuji na tři hvězdy.(17.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace