Pouta války

Taegukgi: The Brotherhood of War

Brotherhood

The Brotherhood of War

Válečný / Akční / Drama

Jižní Korea, 2004, 140 min (Director's cut: 148 min)

Překvapivý válečný nářez, který zaujme výpravnými bitevními scénami i drsným příběhem dvou bratrů, z nichž scénář nedělá bůhvíjaké hrdiny a terminátorské nabušence, ale celých 140 minut je ukazuje především jako obyčejné lidi. Celé mi to připadlo jako kříženec Vojína Ryana, Olověné vesty, Čety a Dopisů z Iwo Jimy (které jsou ještě lepší), ale pocit, že bych sledoval snímek vykrádající své slavnější bratříčky, jsem neměl.(11.2.2011)

Patos alert! Fakt mě to nebavilo. Tenhle korejský vojín Ryan pro mě představuje to nezáživné na válečných filmech, kdy se děje, co se musí dít, a já to jen nějak přečkávám do konce.(8.4.2012)

Trochu dějin psaných krví. Trochu moc krve.(3.12.2016)

Pohodisti z MASHu by asi čumeli, aká brutálna môže byť kórejská vojna :-). Po remeselnej a technickej stránke bezchybné, ale v prvej polovici ma film s tou až príliš tradičnou výstavbou príbehu a niekoľkými ťažkotonážnymi vojenskými klišé akosi nechcel vtiahnuť. V druhej polovici, keď sa to medzi bratmi začne kaziť, však snímka naberie obrátky. Asi najviac ma potešilo, že tu nie je žiadny milostný trojuholník. Tých už mám vo vojnových filmoch naozaj plné zuby...(3.4.2007)

Jsou filmy, které vás uchvátí ve svém průběhu, některé zaberou až třeba závěrečnou scénou či překvapivým koncem. A pak jsou filmy, u kterých jste si od začátku jisti, že to je pětihvězdičková bomba. A to se stalo mně u tohoto snímku. Takovouhle akci jsem dlouho neviděl, pokud vůbec někdy. Málokterý film dokáže ve svém průběhu natolik přesvědčit, že je opravdu válečný. Těch bojových scén je vskutku mnoho, ale hlavní je, že jsou naprosto realisticky zobrazené. Tomu přispívají i bezchybné a opět zcela věrohodné herecké výkony. Na tomto válečném pozadí však vyčnívá příběh jiný. Příběh bratrské lásky, co je jeden pro druhého schopen obětovat. K tomu výtečná hudba a taky trochu sentimentu. Snímek není sice bez chyb, ale k nejlepším válečným filmům jej budu řadit myslím poprávu.(9.5.2009)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy měl jeden z bratrů uhořet ve stodole, našel druhý bratr pero, které mu předtím daroval. Toto pero je ohořelé. V dalších scénách už je pero zase bez známek poškození. (Horryx)