Romantická dráma o súdržnosti, náhode, láske a putovaní z väznice do väznice na pomyselnom hrôzostrašnom rebríčku politických väzňov ( Singapúr - Jokohama - Ilava - Leopoldov ). Hlavne však o láske mladých odsúdencov režimu, ktorých paradoxne spojilo väzenie a doprialo im kúsok neba.(10.3.2008)

Příjemný kousek, jakožto skoro všechno zfilmované z pera Jiřího Stránského.(19.3.2006)

Kouskem nebe může být i myšlenka, ke které se utíkáte před spaním a s nadějí, že až zavřete oči, rozvine se v příběh, z kterého se neprobudíte...Film s malými emocemi, ale návodem jak přežít svůj život.(16.2.2014)

Já nevím, ale všechny český vězeňský filmy mi přijdou stejný! Všechny mi přijdou skvělý a tenhle to jenom potvrdil! Akorát to bylo moc krátký a všechno tam bylo moc narychlo! Mohlo tam bejt mnohem víc vězeňskejch příhod a více rozvyprávěná minulost vězňů! Tohle je na vězeňskejch filmech a knihách totiž to nejlepší! Proto tak miluju sérii Přítelkyně z domu smutku a knihu Motýlek! Herecky to bylo zvládnuté na jedničku (Pauhofová je hrozně příjemná na pohled), ale chtělo to prostě z toho udělat větší film!(29.5.2006)

Český Lev 5 nominací: Herec VR - Petr Forman, Scénář, Kamera, Zvuk, Hudba(26.2.2006)