• ilemas
  **

  Dost nudně natočené zajimavé téma, po 20 minutách jsem to chtěl vzdát,ale nakonec jsem se dodíval do nezajimavého konce. Čekal jsem, že na Slovensku to bude pokračovat ještě drsněji jak sliboval dozorce ještě v Čechách a zatím šukačka, bum a konec. Jakoby scházelo ještě půl hodiny filmu.(3.5.2010)

 • _Berunka_
  ****

  Křehký příběh o lásce na pozadí let padesátých, jenž se nám snaží přiblížit období vlády komunistů zase trochu z jiné stránky. Luboš, se svou naprosto nehodící se povahou pro tehdejší režim, je zatčen a uveden do žaláře na Pankráci. V nehostinných podmínkách místní věznice se jeho povaha rozhodně netlumí a jeho rebelství se i nadále projevuje hned v několika úsecích. Na scénu však přichází krásná Dana a s ní i mocná čarodějka láska, která Luboše okouzlí. Je vůbec možné, aby se na půdě tak odpuzujícícho prostředí rozvinul takový krásný a šlechetný cit? Před očima se nám vyvíjí milostný vztah, který oba mladí lidé krmí psaníčky a letmými pohledy. Něžné pouto lásky drží milence v jakési harmonii a díky němu je pro ně přežívání v úděsném prostředí snesitelné. Já se ptám, co je Kousek nebe? Snad kradmé okamžiky, snad možnost se alespoň na chvíli oprostit od zdí věznice s rudou hvězdou na střeše, snad pohled na blankytně modré nebe, nebo naděje, která umírá poslední.... Jeden z vynikajících filmů české kinematografie, jehož němé poselství mě na moment očarovalo.(9.3.2008)

 • gogo76
  ***

  Poetický film z doby o ktorej tu ešte veľa kvalitných filmov nevzniklo. Tento sa tomu dosť priblížil , ale vo chvíli, keď ma pohltil a film by sa ešte len mohol rozbehnúť , sa bohužiaľ náhle končí. Nakoniec je málo romantický a málo dramatický.Tento film mal rozhodne naviac, veľká škoda premárnenej šance, ale stále stojí za pozretie.60%.(17.5.2010)

 • ripo
  ***

  Komorný , jemný príbeh o krehkej láske z väzenského prostredia komunistických lágrov rokov päťdesiatych . Dejová linka sleduje vzťah dvoch mladých ľudí , ktorým režim kladie prekážky. Dejovej stránke nemožno vytknúť nič. Trochu mi vadili poslabšie výkony hercov vo vedľajších úlohách - poväčšine bacharov. Tie boli odfláknuté , akoby hercami z dedinských ochotníckych divadiel ...(2.6.2006)

 • maverick10
  ****

  K tomu abyste udelali opravdu dobry film nepotrebujete miliony. Tento velice poutavy snimek, rezisera Petra Nikolaeva na motivy povidky Jiriho Stranskeho, to dokazuje. Pribeh nam dokazuje ze i v tom nejtemnejsim pekle muzeme obcas najit kousek nebe. Tim zminovanym kouskem nebe je zde laska.(29.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace