Příběh s podtitulem "Vězeňská romance" vedle baladických prvků (kontrast síly a beznaděje) obsahuje i veselejší scény z každodenního muklovského života. Nazírání na modrou oblohu přes mříže, na zrající jahody (pod šibenicí), hra na jazzmana chvílemi jakoby dává zapomenout na místo děje. Ovšem pak přijde pád do reality. Psychické trýznění (slíbená návštěva se neuskuteční) je větší než fyzické. Samostatnou kapitolou je milostná romance Luboše a Dany - v podání Jakuba Doubravy a Táni Pauhofové, kteří mě mile překvapili. Zajímavé paralelní sledování milování ústřední dvojice s pasivním odevzdáním lehké děvy Zuzany Stivínové dozorci. Výtečná předloha Jiřího Stránského citlivě zachycena Petrem Nikolaevem. Konkrétní obětí komunistické zvrhlosti se stává rotvajler, kterého bachař zastřelí a následně do bezvládného těla kope. Ovšem ten pes je jen zastoupením toho, jak se bachaři chovali k vězňům. Tudíž pro mě je asi nejsilnější scéna pohled na ty dozrávající jahody pod šibenicí... Zajímavý komentář:: Radek99.(8.7.2008)

Do kina bych kvůli tomu nešel, ale v telce mi bylo s Kouskem nebe fajn. Nic nového a originálního nebo silně působivého, ale i den po zhlédnutí mám z filmu příjemný pocit. To není málo. *** 1/2(29.5.2006)

Film jsem si před několika měsíci pustila kvůli Petru Formanovi, který mi velmi učaroval a kterého obdivuju. Film mě zaujal svým námětem, který přímo horlivě poukazuje na to, jak dramatická láska tohle bude a že divák by měl být zaujat a těšit se na to, jak nám ji tvůrci ukáží... využít dané doby a situací a nechat se polapit. Chtěla jsem. Bohužel co upřímně nesnáším, tak to je, když má film atmosféru ryze televizního filmu a i přes to, že herci jsou výborní, tak jsem mu nemohla přijít na chuť kvůli nedostatečné nápaditosti... ale to je jen můj deficit...(16.8.2009)

Malý nenápadný český filmeček se spoustou více či méně známých českých a slovenských herců. Trochu netradiční lovestory dvou mladých lidí probíhající za zdmi komunistických věznic z 50. let. Atmosféra je dobře nastíněna, herci jsou velmi dobří, i když mě přeci jen více zaujali představitelé vedlejších rolí (Zedníček, Stivínová,...) než ústřední milenecká dvojice. Stopáž by možná mohla být delší. Jinak ale jednoznačně jeden z nejlepších filmů, který z našich luhů a hájů v poslední době vyšel. Žádná snaha být přehnaně intelektuální či přehnaně světový jak je u českých filmařů poslední dobou zvykem. Dávám čtyři *.(10.3.2008)

• dopitak

Mějte mě za pokrytce, ale čím dál víc mi připadá, že filmů na téma "mé osudy v komunistických lágrech padesátých let" už bylo až až. Je pravda, že zapomínat bychom neměli, ale všechno Nikolaevem servírované už jsme viděli v jiných filmech, a tak považuji Kousek nebe za kousek zcela zbytečný. Nemůžu se zbavit dojmu, že buďto se Luboš dostal opravdu na nejhorší místo v nejhorší možnou dobu celé ČS historie, anebo opět tahá někdo někoho za vlasy. Romantická linka je stejně trapná jako ochočování rotvaljera, co tu zbyl ještě po Háchovi. Čmaňa poprvé bez kníru.(2.10.2010)

• - I když jde ze střechy věznice vidět panorama Prahy, pro potřeby natáčení si Petr Nikolaev vybral nevyužívanou věznici v Mladé Boleslavi. (Lucas87)

• - Když Táňa Pauhofová popisovala, jak se styděla ve své první odhalené scéně ve filmu, nemluvila pravdu. Ve skutečnosti měla odhalenou scénu hned ve svém debutu Kruté radosti (2002). (hippyman)