Za tých pár minút veľmi trpkej romantiky si divák môže prísť na veľa alebo o veľa. Určite si príde na veľmi trúfalý počin, z ktorého nakúkala neskúsenosť a mladosť všetkých zainteresovaných, o to krajšie sa však na to v niektorých scénach pozeralo. Rovnako aj námet mal mnoho kladov, no mohol poskytnúť oveľa viac. Postavy boli dobre rozohrané, ale neboli úplne rozvinuté, čo je napríklad pri takom Formanovi, či Zedníčkovi škoda. Takže divák môže pri filme prísť tak maximálne o pár sĺz. Ja by som však volil konkrétnejší záver filmu. Posledných pár minút dostane priestor aj pár slovenských účinkujúcich, z ktorých najviac svojim niekoľko slovným prejavom vyčnieval Roman Pomajbo. 80%.(13.3.2008)

Překvapuje mě, jak Kousek nebe má malý divácký ohlas i přesto, že recenze byly vesměs v kladném duchu. V kině nás bylo deset a tady to taky s počtem hodnotících není moc slavné. A přitom se jedná o hezký příběh, který je zručně natočený. Film o přátelství, lásce a naději, který v divákovi zanechá příjemný pocit. Pár úsměvných momentů, které jsou velmi decentně a vkusně vloženy a nedělají z filmu žádnou trapnou taškařici. Trochu pokulhává hudba. Herci jsou dobří, ale hlavní představitel mi přišel poněkud nevýrazný. Víc mě zaujali ve vedlejších rolích Petr Forman, Pavel Zedníček a Josef Somr.(16.2.2005)

Sympatický český film, minimálně tím, že se dívá na léta totality bez zmírňující hřebejkovské melancholie. Do soutěže o nejmrazivější větu českého filmu bych poslal: ,,Jedenáct minut. Slabej průměr. Horáková to měla za osmnáct."(29.5.2006)

Potácím se mezi za **** a za *****. Malý, nenápadný film, který dojme, zamrazí z něj, s velmi slušnými výkony (pro mě zcela neznámý Doubrava příjemné překvapení) a postavami, o kterých se možná chcete dozvědět víc. Na konci jsem si zamyšleně říkala: "A co dál...?" Za ****(28.5.2006)

Do kina bych kvůli tomu nešel, ale v telce mi bylo s Kouskem nebe fajn. Nic nového a originálního nebo silně působivého, ale i den po zhlédnutí mám z filmu příjemný pocit. To není málo. *** 1/2(29.5.2006)

• - Když Táňa Pauhofová popisovala, jak se styděla ve své první odhalené scéně ve filmu, nemluvila pravdu. Ve skutečnosti měla odhalenou scénu hned ve svém debutu Kruté radosti (2002). (hippyman)

• - I když jde ze střechy věznice vidět panorama Prahy, pro potřeby natáčení si Petr Nikolaev vybral nevyužívanou věznici v Mladé Boleslavi. (Lucas87)