Blízko nebe

Close to Heaven

Komedie / Drama

Česko, 2005, 96 min

• mchnk

V podivném prostředí stojí velmi podivný hotel, s velmi podivnými hosty, kteří mají dost podivné vnímání světa. Velmi podivný scénář a nezáživné plynutí děje, který se jakoby zázrakem v posledních minutách filmu začne rozbalovat jako dárky. Vlastně se tady nic neděje čeští herci tady mluví angličtinou, kterou jsem naposledy slyšel v pořadu English for kids a tímto způsobem se seznámíš s lidmi v hotelu. Zdlouhavý a vleklý začátek se promění v přemrštěný konec. Jestli je toto označováno za první český "evropský" film, bohužel mi nedošlo proč český.(25.5.2012)

Tak trochu jinej ceskej film. Hlavni klad filmu je ten, ze nepusobi jako ceskej film, ted nemyslim fakt, ze je mluvenej anglictinou, na ktery je videt, ze nekterejm hercum delala problemy, ale proste pusobi spis jako evropskej nezavislej film. Z ceskejch novejsich je tenhle film asi nejvic o nicem, ale absolutne mi to nevadilo. Sice je fakt, ze postupne stylovost snimku ubejva a konec je krapet moc prekombinovanej, ale minimalne prvni hodinu jsem se moc dobre bavil. Navic je tu naprosto skvela kamera a i herci hrajou velmi dobre. Nejvic se mi libil Petr Vanek jako mag Ernest. Ten uvod s predstavovanim vsech obyvatelu hotelu byl dobrej napad, akorat par osob bylo docela nezajmavejch, nicmene tvurci dokazali o kazdy postave nebo postavach odvypravet docela slusnej pribeh. Od filmu jsem nic moc necekal, ale nakonec jsem se dobre bavil.(27.1.2007)

• Šandík

Forma vítězí nad obsahem. Navíc je až příliš poznat, že Svátek prostě kopíruje Wendersův "Million Dollar Hotel". Když dva dělají totéž, není to ovšem vždy totéž... Citelná je ovšem i "inspirace" (opět na samé hranici prostého vykrádání) filmy Jeana-Pierra Jeuneta (především Delikatesy)... Situaci naštěstí alespoň trochu zachraňuje velmi kultivované herectví. Tragický je ovšem scénář. I když jej pochopíme jako "pohádkový", je i tak množství nelogičností a podivných zvratů nepříjemně vysoké. Tohle jednoduše není pohádkový příběh, nýbrž slátanina... Celkový dojem: 45%(27.12.2012)

Pred začatím pozerania doporučujem sa uprene dívať jednu hodinu do slnka, potom ten film uvidíte normálne. Z toho filtru ma išel šľak trafiť !!! Inak pre mňa asi najvtipnejšia scénka bola, ked v telke ukázali karikatúru Táborského. Tú držku vystihli úžasne!(5.2.2012)

Trochu zvlášní, ale příjemný snímek toto.. :)(2.12.2005)