Blízko nebe

Close to Heaven

Komedie / Drama

Česko, 2005, 96 min

Pred začatím pozerania doporučujem sa uprene dívať jednu hodinu do slnka, potom ten film uvidíte normálne. Z toho filtru ma išel šľak trafiť !!! Inak pre mňa asi najvtipnejšia scénka bola, ked v telke ukázali karikatúru Táborského. Tú držku vystihli úžasne!(5.2.2012)

• venus

Ze začátku to vypadalo na pěkný film, ale zdání někdy klame... Tématem byla taková zoologická zahrada, spoustu zvláštních lidí v jedné kleci-přes siamská dvojčata, která vlastně ani nebyla siamská dvojčata, roztrojeného recepčního hotelu, až po rádoby vtipnou postavu mága Ernieho. Z tohoto přehnaného mišmaše nevzniklo nic pořádného. A aby toho nebylo málo, tak se k tomu připojil ještě absurdní konec.(26.1.2006)

Jaktože tu nemám ani slovo? Myslela jsem, že minimálně na toho zrůdně otravného *černouška* a jeho vílu Análku jsem si před lety určitě postěžovala. No tak si stěžuju teď po druhém zhlédnutí. A co ta uširvoucí angličtina? Muž říkal, že záměr (tojakonevimproč), já řikám, že trapnosraní se "do světa". Ale celkově je to "zajímavej" kousek, takový miniDelikatesy po česku (takže guláš). (2,5*)(25.5.2012)

"Někdo pochopí proč jsem udělal to, co jsem udělal, někdo ne." Konečně taky českej film, kterej stojí za to..pro mě zatím neznámý režisér natočil skvělý příběh o "dokonalém" malíři..a vás tady fakt nechápu! Jakto film o ničem, to ste to nepochopili?Všechno je na konci vysvětleno..dáváte asi malý hodnocení proto, že je to českej film, ne?..co se týče mě - díkybohu, že to neni z ú es á :))(1.2.2010)

Tak trochu jinej ceskej film. Hlavni klad filmu je ten, ze nepusobi jako ceskej film, ted nemyslim fakt, ze je mluvenej anglictinou, na ktery je videt, ze nekterejm hercum delala problemy, ale proste pusobi spis jako evropskej nezavislej film. Z ceskejch novejsich je tenhle film asi nejvic o nicem, ale absolutne mi to nevadilo. Sice je fakt, ze postupne stylovost snimku ubejva a konec je krapet moc prekombinovanej, ale minimalne prvni hodinu jsem se moc dobre bavil. Navic je tu naprosto skvela kamera a i herci hrajou velmi dobre. Nejvic se mi libil Petr Vanek jako mag Ernest. Ten uvod s predstavovanim vsech obyvatelu hotelu byl dobrej napad, akorat par osob bylo docela nezajmavejch, nicmene tvurci dokazali o kazdy postave nebo postavach odvypravet docela slusnej pribeh. Od filmu jsem nic moc necekal, ale nakonec jsem se dobre bavil.(27.1.2007)