Blízko nebe

Close to Heaven

Komedie / Drama

Česko, 2005, 96 min

Jaktože tu nemám ani slovo? Myslela jsem, že minimálně na toho zrůdně otravného *černouška* a jeho vílu Análku jsem si před lety určitě postěžovala. No tak si stěžuju teď po druhém zhlédnutí. A co ta uširvoucí angličtina? Muž říkal, že záměr (tojakonevimproč), já řikám, že trapnosraní se "do světa". Ale celkově je to "zajímavej" kousek, takový miniDelikatesy po česku (takže guláš). (2,5*)(25.5.2012)

• Šandík

Forma vítězí nad obsahem. Navíc je až příliš poznat, že Svátek prostě kopíruje Wendersův "Million Dollar Hotel". Když dva dělají totéž, není to ovšem vždy totéž... Citelná je ovšem i "inspirace" (opět na samé hranici prostého vykrádání) filmy Jeana-Pierra Jeuneta (především Delikatesy)... Situaci naštěstí alespoň trochu zachraňuje velmi kultivované herectví. Tragický je ovšem scénář. I když jej pochopíme jako "pohádkový", je i tak množství nelogičností a podivných zvratů nepříjemně vysoké. Tohle jednoduše není pohádkový příběh, nýbrž slátanina... Celkový dojem: 45%(27.12.2012)

Trochu zvlášní, ale příjemný snímek toto.. :)(2.12.2005)

• venus

Ze začátku to vypadalo na pěkný film, ale zdání někdy klame... Tématem byla taková zoologická zahrada, spoustu zvláštních lidí v jedné kleci-přes siamská dvojčata, která vlastně ani nebyla siamská dvojčata, roztrojeného recepčního hotelu, až po rádoby vtipnou postavu mága Ernieho. Z tohoto přehnaného mišmaše nevzniklo nic pořádného. A aby toho nebylo málo, tak se k tomu připojil ještě absurdní konec.(26.1.2006)

• mchnk

V podivném prostředí stojí velmi podivný hotel, s velmi podivnými hosty, kteří mají dost podivné vnímání světa. Velmi podivný scénář a nezáživné plynutí děje, který se jakoby zázrakem v posledních minutách filmu začne rozbalovat jako dárky. Vlastně se tady nic neděje čeští herci tady mluví angličtinou, kterou jsem naposledy slyšel v pořadu English for kids a tímto způsobem se seznámíš s lidmi v hotelu. Zdlouhavý a vleklý začátek se promění v přemrštěný konec. Jestli je toto označováno za první český "evropský" film, bohužel mi nedošlo proč český.(25.5.2012)