Blízko nebe

Close to Heaven

Komedie / Drama

Česko, 2005, 96 min

Jaktože tu nemám ani slovo? Myslela jsem, že minimálně na toho zrůdně otravného *černouška* a jeho vílu Análku jsem si před lety určitě postěžovala. No tak si stěžuju teď po druhém zhlédnutí. A co ta uširvoucí angličtina? Muž říkal, že záměr (tojakonevimproč), já řikám, že trapnosraní se "do světa". Ale celkově je to "zajímavej" kousek, takový miniDelikatesy po česku (takže guláš). (2,5*)(25.5.2012)

• Slarque

The Million Dollar Hotel jsem nikdy nepochopil, a stejně tak nechápu ani tuhle verzi – možná, kdyby byla česká, ale je zase anglická, tak nevím. Žádný děj, jen sbírka bizarních lidiček v jednom hotýlku, navíc zakončená stěží pochopitelným zmatkem. Obě hvězdičky jsou za výtvarnou stránku, hlavně práce kameramana, použití všelijakých filtrů a spol. je zajímavé a dává smysl víc, než cokoli jiného v tomhle filmu.(8.8.2005)

• Šandík

Forma vítězí nad obsahem. Navíc je až příliš poznat, že Svátek prostě kopíruje Wendersův "Million Dollar Hotel". Když dva dělají totéž, není to ovšem vždy totéž... Citelná je ovšem i "inspirace" (opět na samé hranici prostého vykrádání) filmy Jeana-Pierra Jeuneta (především Delikatesy)... Situaci naštěstí alespoň trochu zachraňuje velmi kultivované herectví. Tragický je ovšem scénář. I když jej pochopíme jako "pohádkový", je i tak množství nelogičností a podivných zvratů nepříjemně vysoké. Tohle jednoduše není pohádkový příběh, nýbrž slátanina... Celkový dojem: 45%(27.12.2012)

"Někdo pochopí proč jsem udělal to, co jsem udělal, někdo ne." Konečně taky českej film, kterej stojí za to..pro mě zatím neznámý režisér natočil skvělý příběh o "dokonalém" malíři..a vás tady fakt nechápu! Jakto film o ničem, to ste to nepochopili?Všechno je na konci vysvětleno..dáváte asi malý hodnocení proto, že je to českej film, ne?..co se týče mě - díkybohu, že to neni z ú es á :))(1.2.2010)

Pred začatím pozerania doporučujem sa uprene dívať jednu hodinu do slnka, potom ten film uvidíte normálne. Z toho filtru ma išel šľak trafiť !!! Inak pre mňa asi najvtipnejšia scénka bola, ked v telke ukázali karikatúru Táborského. Tú držku vystihli úžasne!(5.2.2012)