Blízko nebe

Close to Heaven

Komedie / Drama

Česko, 2005, 96 min

• honajz

Hezké barevné obrázky, ale ve chvíli, kdy se mělo a mohlo odehrát nějaké drama (závěrečné odhalení s tajuplným nájemníkem i s těmi obrazy, co nikdo nikdy neviděl), tak to sklouzlo do nicneříkající selanky, kde člověk ani nebyl schopen se nějak citově angažovat, když předtím musel sledovat např. čtyři školní cvičení na téma "jak to bylo na poště s tou tužkou". Bakalářská povídka, natáhnutá na neúměrnou stopáž zbytečnými záběry, triky, podružnými detaily a postavami (např. Chantal Poullain je tam k smíchu, jak nemá co hrát.)(13.1.2006)

• LiVentura

Podprůměr toho, co je u nás nyní průměrné...smutné.!(12.1.2010)

Pred začatím pozerania doporučujem sa uprene dívať jednu hodinu do slnka, potom ten film uvidíte normálne. Z toho filtru ma išel šľak trafiť !!! Inak pre mňa asi najvtipnejšia scénka bola, ked v telke ukázali karikatúru Táborského. Tú držku vystihli úžasne!(5.2.2012)

• bassator

41st KVIFF 2006 - CZECH FILMS 2005-2006 - České filmy 2005-2006(27.6.2009)

"Někdo pochopí proč jsem udělal to, co jsem udělal, někdo ne." Konečně taky českej film, kterej stojí za to..pro mě zatím neznámý režisér natočil skvělý příběh o "dokonalém" malíři..a vás tady fakt nechápu! Jakto film o ničem, to ste to nepochopili?Všechno je na konci vysvětleno..dáváte asi malý hodnocení proto, že je to českej film, ne?..co se týče mě - díkybohu, že to neni z ú es á :))(1.2.2010)