poster

Sluneční stát

 • Slovensko

  Slnečný štát alebo hrdinovia robotníckej triedy

Komedie / Drama

Česko / Slovensko, 2005, 90 min

 • genetique
  ****

  Takmer dokonalé priblíženie reality zo života súčasnej situácie strednej spoločenskej triedy. Herecky a technicky mi to miestami pripomínalo kvalitu amerických nezávislých filmov, ktoré zbierajú ocenenia na filmových festivaloch. 85%.(16.11.2008)

 • Blofeld
  ***

  Kdybych totéž v bledě modrém neviděl dříve v perfektním britském "Brassed Off" s Ewanem McGregorem, uvažoval bych nejspíš i o čtvrté hvězdičce. Jednoznačně spíše vtipné než vážné, což je dobře, protože sociální sondu na tohle téma bych zrovna vidět nemusel. Najdeme tu několik bezva hlášek ("No tak to asi není on..."), ale u části z nich se mi zdálo, že už někde byly. Celkově je film sice poněkud nevyvážený, ale jedním si u mě velice šplhnul tím, že je popřením Troškova dělení filmů na "pro diváky" a "pro kritiky" u tohoto se pobaví všichni bez rozdílu. Velice slušné tři.(29.6.2005)

 • Pacco
  *****

  Ještě teďka rozdejchávám.. je tam kolik věcí na zamyšlením, tolik nápadů, dokonale propracovaný scénář, příběh, který je až dokumentárním obrazem skutečnosti, se všemi jejími šedostmi, starostmi, špatnými volbami, lidskou závistí, malostí, hloupostí. Nejde se na něj jen dívat, musíte ho prožívat. A další plus, Šulík nám nechává volný prostor na otázku “Kde je chyba?“. Jsou původci svých strastí sami přestavitelé nebo je to chyba systému (zkorumpovaného, kapitalistického..), to ať posoudí divák sám/doba. Líbí se mi, že nám tu nikdo necpe svoje názory typu: “On byl chudáček vyhozenej z fabriky a ti buržoustičtí kancelářožrouti nad zlomili hůl.“. Však on má, chudáček taky máslo na hlavě. A i s ním táhne svou káru dál, jako my všichni, jednou nahoře, pak na dně, jindy v rovince. Jaký si to uděláš, takový to máš. ..musí se žít, ruce jsou zbraně, srdce je štít..pardon, mluví ze mě (nejenom Wolker). Jsem jenom ráda, že nejsem U/uhlím z Ostravy...(20.6.2006)

 • IQ Tiqe
  *

  Nuda, neoslovilo mě. Vážně nechápu, jak za tohle může dát tolik lidí 4* a víc.(26.8.2008)

 • Radyo
  ****

  Překvapivě dobrý a příjemně koukatelný film o obyčejných chlapech ve svízelné situaci. Herecké výkony vesměs nepříliš známých tváří jsou také slušné a i když na ději by se daly ještě vychytat mouchy, jde určitě o jeden z nejlepších českých filmů od roku 2000.(20.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace