Stopařův průvodce po Galaxii

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Stopárov sprievodca po Galaxii

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2005, 104 min

Duch a rozkošná atmosféra knížky je navzdory mnoha odchylkám zachována. Debutant Jennings srší nápady a drobné přešlapy jsem mu ochoten tolerovat a přhlížet, protože z toho filmu úplně číší radost a láska, s jakou k látce přistupovali. Přidejte fajn herce, krásne triky (nikoliv dokonalé, ale v tom to právě je) a skvělou hudbu a vyjde vám film, na který se budete rádi koukat znova a znova...(11.1.2008)

Mě se to líbilo víc, než kniha.(9.4.2006)

Nepropadejte panice, není to zase až tak nepovedené. Ovšem, že by sedlo více podobně geniálně absurdních momentů typu "zklubíčkovatění", tak o tom není sebemenších pochyb. 42(3.6.2005)

Za estetickou a vizuální stránku, za odvahu tuhle adaptaci kultovní knihy Douglase Adamse natočit, za humanistické poselství, za postavu Johna Malkoviche a za těch několik skutečně vtipných vtipů dávám čtyři hvězdičky. Ale jinak lze jen konstatovat, že film se po slibném začátku rozpadá a jeho celistvost je navíc několikrát narušena základní otázkou: Je to skutečně tak průměrná slátanina, jelikož ji natočili víceméně Američané, nebo už nerozumím britskému humoru, který jsem měl vždycky tak rád? Nebo je to prostě čistý průměr, jelikož jde o britsko-americkou koprodukci? :-) Jaký počítač mi na tohle odpoví?(1.2.2007)

Garth Jennings se sice hodně snažil aby film působil přirozeně vtipně a občas se mu to docela povedlo, ale ani tak to nestačilo any se to vyrovnalo slávě knižní předlohy.Jak se říkalo že se to nedá dobře zfilmovat, tak se stalo. Na to aby to byla výborná komedie tomu přece jen ještě něco chybí a taky se nedá říct že bych se po celý film bavil, je tam malo opravdu povedenych vtipu, většinou to vyzní spíš do prázdna, určitě se to dalo udělat líp, některý scény měly větší potenciál, než se z toho podařilo dostat. co se týče hereckýho obsazení, tak je typově vybraný dobře, ale scénář toho bohužel moc nedovoluje, takže ani herci nejsou moc výraznýAle zase na druhou stranu jsem se nenudil a pobavit se u toho dá(13.11.2005)