poster

Stopařův průvodce po Galaxii

 • USA

  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

 • Slovensko

  Stopárov sprievodca po Galaxii

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2005, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  ***

  Ačkoli mě zpočátku několikrát napadlo, že na takovou "kravinu" se dívat nebudu, výsledek byl nakonec překvapivý. Asi je to tím, že mám rád anglický humor, herce ... a vůbec :) Ono to sice bylo fakt DOST ujetý, ale taky DOST dobrý. Škoda, že jsem neznal knížku, asi bych si tenhle film užil víc, ale pobavil jsem se slušně (napodruhé to asi bude ještě lepší). Humor, který má myšlenku mě ostatně pobaví vždycky víc, než ten doslovný (povětšinou americký) ... 70%(14.12.2005)

 • TeeAge
  ****

  Pre niekoho to môže byť úplná volovyna. Pre niekoho zas skvelá komédia. Pre mňa zas niečo, čo obsahovalo tak prepracovane vyjadrené myšlienky, že som sa od úžasu nevedel ani smiať ani vypnúť sprostý BS Player. Stalo sa niečo iné. Začal som zhánať knižky pána Douglasa Noela Adamsa, ktrorý tieto myšlienky napísal. Myšlienky, ktoré sú strašne ,,ďaleko,,. Mimochodom postava Marvina by nemohla byť nominovaná na sošku. On je totiž od pozemských hercov ešte ďalej, a tak by nikto iný nemal ani kapku šance... :D(2.3.2009)

 • tron
  ****

  „Keď kráľ Chrostos recitoval svoju ´Ódu na hrudku hnusu, ktorú som objavil pod pazuchou jedného rána´, štyria poslucháči zomreli na vnútorné krvácanie a predseda prežil len vďaka tomu, že si odhryzol nohu.“ Sympatická sci-fi komédia alebo Douglas Adams večne medzi nami.Tento film je z tých, o akých sa môžu rozprávať iba ľudia, ktorí ich videli: depresívny robot, „zbohom a ďakujeme za ryby“, dve myši, ručník, 42, kraby, vorvaň s kvetináčom petúnií. Nechýbajú kreatúry štúdia Jima Hensona, kvalitné české titulky (František Fuka) a strhujúce dialógy. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/sci-fi/34-stoparov-sprievodca-po-galaxii-80-#(25.6.2009)

 • Radek99
  ****

  Za estetickou a vizuální stránku, za odvahu tuhle adaptaci kultovní knihy Douglase Adamse natočit, za humanistické poselství, za postavu Johna Malkoviche a za těch několik skutečně vtipných vtipů dávám čtyři hvězdičky. Ale jinak lze jen konstatovat, že film se po slibném začátku rozpadá a jeho celistvost je navíc několikrát narušena základní otázkou: Je to skutečně tak průměrná slátanina, jelikož ji natočili víceméně Američané, nebo už nerozumím britskému humoru, který jsem měl vždycky tak rád? Nebo je to prostě čistý průměr, jelikož jde o britsko-americkou koprodukci? :-) Jaký počítač mi na tohle odpoví?(1.2.2007)

 • Dudek
  *

  Knižní pentalogie Stopařův průvodce po Galaxii je pentalogie se řadí mezi má nejoblíbenější díla, proto jsem k filmu přistupoval dost opatrně. Měl jsem strach, to ano, protože knihu označuji za nezfilmovatelnou, jsou v ní totiž situace tak absurdní a nepopsatelné, že jejich přenesení do vizuálního formátu prostě nemůže vyjít, na druhou stranu správně pochopený přáběh mohl autory nakopnout tím směrem, kterým bylo potřeba. No nebudu nic tajit, filmem jsem byl zklamán hned dvakrát, jednou jako filmový divák a podruhé jako fanoušek knihy, i když jsem byl příjemně překvapen, jak se některé situace režisérovi povedly, třeba Marvin z původního seriálu - viděl jsem jen kus jednoho dílu - byl povedeným oživením příběhu nebo nová postava, kterou před svou smrtí vymyslel sám DNA - ano, myslím tu, kterou hrál John Malkovich. Sledování filmu bylo spíše než radostí utrpením, cítil jsem totiž značné rozpaky, jakoby se tvůrci nemohli dohodnout jak to či ono pojmout, zdá se, že režisér ke knize přistupoval s respektem, dokonce je z filmu cítit, že je sám jejím fanouškem, to ovšem neznamená, že je schopen natočit dobrý film. Nevyvážený a dost kostrbatý scénář bych označil spíše jako inspirovaný knihou, než podle ní adaptovaný, nejspíše za to může snaha překvapit čtenáře novým poutavějším příběhem, nepovedlo se... Ani herecké výkony nebyly nijak dobré, a to se ještě nezmiňuji o samotném výběru představitelů důležitých rolí. Je mi moc líto, že to dopadlo takhle špatně...(7.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace