Můj auťák Brouk

Herbie: Na plný plyn

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 92 min

• Pedestrian

Klasická disneyovka. Naivní, milá, odpočinková. Pár světlých okamžiků (Broukovi se postaví anténka, zamlží sklo aj.), příjemný hudební doprovod, svěží herci. Jinak často předvídatelné, místy nudné.(20.11.2005)

Návrat "živého" pretekárského auta. Pre mňa jeden z najlepších hraných disneyoviek. SPOILER! Keby nebolo tej dohode o techničáky, tak by som dala aj vyššie hodnotenie.(8.9.2011)

Lindsay mám moc ráda, jako závodnici jí to slušelo, ale autíčko bylo prostě roztomilejší. Pohodovej film, kde člověk nemusí přemejšlet, prostě vypne a nechá se unášet nenáročnou atmosférou.(12.8.2008)

Viděno podruhé - měním hodnocení a přidávám komentář. Ano, je to blbost na entou a Lohan je tam celkem trapná. Ale mě se to prostě líbilo a prožíval jsem to. Ten Brouk prostě neměl chybu. Samozřejmě, že se to neobešlo bez nějakých těch klasických klišé, ale s tím už se tak nějak musí počítat. Normálně bych dal 3*, ale přidávám ještě jednu za osobní dojem.(28.4.2013)

Tak jsem asi malý dítě (a neni to nakonec lepší než kosodřevina?), ale do nálady "bavte mě nebo ne, jen mě nenuťte myslet" to byl zásah. Jenom za volant "živého" Brouka bych vrazila "živou" holku, ne naondulovaného mazlíka Lohanovic, ale zas mi to vynahradily písničky mého mládí, které k daným situacím pasovaly jak prdel na hrnec. Schválně, hádejte, na kterou Brouček udělal životní skok? Kdo hádá, že na Jump od Van Halen, má bod :-))(12.6.2006)

• - Snímek se stal druhým nejúspěšnějším filmem roku 2005 pro studio Disney po Ochránce s Vinem Dieselem (113 mil.). (imro)

• - 50-milionový remake vydělal během prvního týdne (22. – 26. 6. 2005) nasazení do amerických kin jen 17,7 mil. dolarů, a jelikož ho promítali již od středy, víkendový zisk byl o 5 milionů menší. Víkendový výdělek byl nejmenším v historii pro film uváděný v počtu 3 500 kin. Během následujícího měsíce ale suma vzrostla až na 55,9 milionu. (imro)

• - Podle zákulisních klebet upravovali pomocí počítače poprsí Lindsay Lohan, neboť pro Disneyho produkci bylo příliš bujné. (imro)