Neprávem podceňovaná komedie se spoustou výborných herců a vtipných hlášek ( "Ťava, korytnačka a bocian desiatovali čučoriedky... Nějak vám Slovákům přestávám rozumět...). Z galerie postav mi kromě hlavních hrdinů utkvěla zejména dvojice pohřebáků Polášek + Černoušek. Komedie má pobavit a to se této povedlo minimálně na tři hvězdy.(27.3.2011)

• gilmore_girl

Je to slabe navzdory Duskovi, navzdory Ctvrtnickovi (ktery mi tady nebyvale nezl na nervy), i navzdory Matonohovi a Tomicove (ktera predvedla snad svuj nejhorsi vykon). Par lepsich okamziku jako kralik, plyn a Duskovo rozmrzani se jinak topi v mori nudy a morbidnosti (sceny s otcem). Jedinou hvezdu filmu ziskalo duo z pohrebniho ustavu (zvlaste Polasek!) a celkem dustojny konec.(31.8.2010)

Docela vtipný film, v poměru k některým jiným českým komediím však čistý průměr.(31.12.2007)

• Tuxedo

Zoufale nepovedený pokus natočit něco jiného a jinak. Myslím, že kdyby film přešel z komedie do dramatu a točil to někdo jiný, mohlo to být přinejmenším dobré. Ale takhle ne. Těch pár dobrých nápadů je zabito scenáristou, režisérem i herci.(16.12.2006)

Doblba není špatný film a lépe funguje jako nevázaná taškařice či schoda náhod ve své první polovině. Ve druhé jakoby došly nápady a nuda se objevuje stále častěji. Herci byli perfektní, ale po scénáristické stránce to chtělo notně doladit aby to nepůsobilo rozpačitým až rozháraným dojmem.(19.1.2009)

• - Část filmu se odehrává v obci ŽIHOBCE. Žijí zde filmoví rodiče hlavního hrdiny. Obec se nachází asi 8 km východně od Sušice v krásném prostředí šumavského podhůří. Dominantou obce je kostel se štíhlou věží. Je zde zámek, dva obchody, hostinec, koupaliště a sportovní areál. (blackrain)

• - Některé fotografie v úvodu filmu jsou skutečné, například snímky ze svatby Jaroslava Duška s jeho ženou. (Haniczka)

• - Dceru Valinku hrála dcera režiséra Petra Vachlera Valerie. (Haniczka)