Docela vtipný film, v poměru k některým jiným českým komediím však čistý průměr.(31.12.2007)

• Radek99

Tvůrčí team stojící za Kinoboxem asi podlehl klamnému dojmu ze Čtvrtníčkova samorostlého moderování a napsal pro něj ,,komedii" na tělo (Čtvrtníček tu kupodivu ale má i silné dramatické pasáže, možná největší klad filmu) zhruba v duchu Petrova ulítlého moderování, zamotal do toho ovšem ex-hvězdu svého Českého lva Jaroslava Duška a duchovní guru patrně přinesl do scénáře spirituální motivy, jinak si nedovedu vysvětlit ten nesourodý pelmel nápadů, fórů, gagů, příběhů, žánrů... Doblba! jistě zdobí dobře zvládnuté řemeslo, vše ostatní už je ale špatně, protože ve výsledku jde o bohapustý blábol. Tahle černá komedie je možná skutečně hodně černá, ale bohužel to vůbec není komedie, humor tu skoro nefunguje, scénář pánů Vachlera a Stehlíka je dokonale impotentní. Nespornou předností Petra Vachlera je fakt, že dokáže do svého projektu obsadit řadu známých tváří, škoda, že si od někoho umného nenechal napsat pořádný scénář. Přehrávající herci jsou takhle jen karikaturou sama sebe. Vlastně je škoda, že raději místo Doblba! nenatočili ve filmu citovanou telenovelu Jose a Manuel...(10.12.2011)

• gilmore_girl

Je to slabe navzdory Duskovi, navzdory Ctvrtnickovi (ktery mi tady nebyvale nezl na nervy), i navzdory Matonohovi a Tomicove (ktera predvedla snad svuj nejhorsi vykon). Par lepsich okamziku jako kralik, plyn a Duskovo rozmrzani se jinak topi v mori nudy a morbidnosti (sceny s otcem). Jedinou hvezdu filmu ziskalo duo z pohrebniho ustavu (zvlaste Polasek!) a celkem dustojny konec.(31.8.2010)

Ruku v ruce s O život dává Doblba! směr nové české veselohře, které držím palce. Všemi čtyřmi doporčuji především prodloužené scény telenovely Hanáka a Zbrožka.(11.3.2009)

Viděno v kině, nelitovala jsem.(27.5.2008)