poster

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí

Komedie / Drama

Česko, 2005, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  *

  A je to bohužel škoda. Já bych režiséra za tuhle zbytečnou nudu tou plácačkou umlátil. Jestli mi někdo dokáže do vzkazníku rozumně zdůvodnit existenci tohoto filmu tak má u mně oč si řekne ...(8.2.2009)

 • Tryskomyš
  ***

  Film je sice celkem o ničem, ale něco do sebe.(31.8.2010)

 • Crocuta
  ***

  Poprvé jsem se s touto divadelní hrou setkal před pár lety v rozhlasové úpravě na stanici Vltava a tehdy jsem se docela bavil. Filmová adaptace nepřináší skoro nic nového - těžiště snímku zůstává v dialozích a v zobrazení banalit a všedních problémů, v nichž se dnes a denně pohybujeme. V jednom komentáři tu hezky novočesky zaznělo, že "ten film je o ničem" - co dělat, "o ničem" jsou holt příběhy spousty lidí, s nimiž se setkáváme a tak je to zkrátka jenom obyčejný příběh ze života...(3.11.2008)

 • kinej
  ****

  Tedy takto nízké hodnocení si tato komedie rozhodně nezaslouží. Určitě to není žádná kultovní záležitost, ale film má své osobité kouzlo. Ač se může film jevit jako banální slátnanina, podobně jako Troškovy filmy, rozhodně tomu tak není, protože "Ještě žiju" má své charisma, sice nenápadné, ale stále tam je. Film ukazuje obyčejné životy velice průměrných lidí, avšak civilní herecké výkony a skrytě sarkastický pohled režiséra dodávají postavám a jejich osudům přidanou hodnotu. Chudý děj je záměrem, který jen podtrhuje bezvýchodné postavení lidí patřících spíše do té nižší třídy, což jej činí tak trochu smutným, ale zase ne moc. Rozumím, že "Ještě žiju" není pro každého, ale je v něm rozhodně víc, než by se na první pohled mohlo zdát.(17.1.2011)

 • Aven
  **

  Pomalu začínám být alergický na označení česká tragikomedie - v tomhle filmu není komiky ani trochu.(25.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace