Jeskyně

• Německo

The Cave

Jaskyňa

Horor / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA / Německo / Rumunsko, 2005, 94 min (SE: 97 min)

• Gilmour93

Nesnesitelného Hausera a jeho tu svalnaté, tu půvabné kolegy ze speleologického týmu chtějí spapat rumunští jeskynní bubáci z latexu. Jak to napsat kulantně.. Mezi levou a pravou půlkou hýždě má každý Jeskyni, ze které čas od času vyjde zapáchající, do hněda zabarvená a konzistencí velmi řídká záležitost. Doporučuji ji rovnou spláchnout, jde totiž o The Cave od Bruce Hunta..(15.6.2009)

Bruce Hunt trpí syndromem megalomanství, jelikož šokujícím způsobem v the Cave vypíchnul až ohromující jeskynní komplex(úžasem nedýchám). Vědecká výprava tápe a.. „kdo nás přijde zachránit, když mi jsme ti nejlepší?!“(bezesporu). Posléze i ti natolik skrývaně(tajuplní) okřídlení ještěři, kteří přežívají jen pro ten účel, aby děsili nedočkavé dobrodruhy poznávající divy podzemní říše, jako kdyby vystoupili z bájných příběhů.;)(8.3.2010)

• Gemini

No...moje (dnes už bývalá) tchýně na tom byla v kině a byla z toho filmu ne snad přímo nadšená, ale hrozně se jí líbil. Bylo to napínavé, bylo to děsivé a mělo to děsně překvapivý konec. Pokud vás napadlo totéž, co mě, tak vězte, že spálené listí z ní kupodivu cítit nebylo;) Další racionální vysvětlení? Nebyla dlouho v kině a jako žena v domácnosti žije trochu odtržená od reality...a volí komunisty, což myslím hovoří samo za sebe:))(1.12.2006)

Už jsme si zvykla, že se pořád budou natáčet stejné debilní filmy se stejnýma debilníma scénama a "překvapivýma" koncema. . No nicméně jsem se celkem bavila, zas taková hrůza to nebyla.(26.6.2011)

V záplavě špatných hodnocení jsem se rozhodl od filmu nic neočekávat a byl jsem docela mile překvapen. Je to sice béčko, ale v tom nejlepším slova smyslu. Celkem dobrá atmosféra tmy a tísně jeskyně. Samozřejmě postavy nejsou moc propracované. Příběh je dost předvídatelná klasika, skupina nešťastníků, nechtěně uvězněná v jeskyních, je postupně vyvražďovaná tajemnými monstry. A jak to bývá skupina nešťastníků se snaží přežít a dostat do bezpečí. Příšerky sice vypadají skoro jako dráčci z pohádky, ale jinak je to hezká podívaná.(26.4.2015)

• - Herci strávili během natáčení, na které dohlíželo několik světových expertů na potápění, denně 10 až 12 hodin v mokrém oblečení, aby bylo jejich vystupování co možná nejvíce reálné. (imro)

• - V závěrečných titulcích filmu zazní píseň "Nemo" od finské hudební skupiny Nightwish. Záběry z filmu se také objevují v alternativní verzi videoklipu pro tuto píseň. (MsUtahraptor)

• - Snímek se natáčel v Rumunsku, kde mají více než 12 000 oficiálně registrovaných jeskyní. Díky nim se tu ročně natočilo až 30 filmů, ale dnes se tento počet skoro ztrojnásobil. (imro)