Jeskyně

• Německo

The Cave

Jaskyňa

Horor / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA / Německo / Rumunsko, 2005, 94 min (SE: 97 min)

• Tosim

Díváte se, díváte a říkáte si: tak kdypak se o objeví? No až se to objeví, promnete si oči a pomyslíte si: jakpak to bude dál šlapat, jak to vůbec může šlapat, jak to šlape? "Šlape to dobře, ale neseje to." Ach, pardon, hláška z jiného filmu, můj komentář je velice rozverný, aniž jsem něco požil či vdechnul, ona totiž jiná obrana proti volovinám snad neexistuje. Patrick Tatopoulos se vyřádil na Godzille, ale tahle monstra jsou hybrid (ha, ha, jaký dvojsmysl) a je to pitomé...a nudné...a...a mě už nebaví psát, omluvte mě, musím jít ven nadýchat se trošku čerstvého vzduchu.(12.6.2006)

• Marigold

Námět se mi vážně líbil, jakožto i atmosféra podzemního světa, ve které se střídá klaustrofobická stísněnost a naopak otevřenost velkých kaveren. Zpracování i scénář jsou ovšem nablblé až hrůza. Jeskyně je samozřejmě důsledným aliením vývarem a kompilátem těch nejotřepanějších klišé i nelogičností. Titulní postavy jsou dobré skutečně leda tak k podpírání, většina dialogů voní po blbosti a triky jsou úhrnem béčkově směšné. Nicméně když přijmete tuhle hru "pojďme se bavit nepůvodností", je to celkem zábavně strávených 90 minut. Bez následků tím, či oním směrem.(5.1.2008)

• petero

Je pravda, že ak niečo neznášam tak je to práve takýto film s absolútne neprehľadnými scénami. Ak si niekto myslí, že keď natočí akčnú scénu s viac ako tromi strihmi za sekundu odohrávajúcu sa v tmevej jaskyni a vznikne z toho ukážková zbesilá akcia, tak sa hrozne mýli. To by musel byť taký frajer ako napr. Tony Scott alebo Michael Bay. A to určite Bruce Hunt nie je. Oproti takému Descentu (2005) prehráva The Cave (2005) na plnej čiare.(10.1.2006)

• Gemini

No...moje (dnes už bývalá) tchýně na tom byla v kině a byla z toho filmu ne snad přímo nadšená, ale hrozně se jí líbil. Bylo to napínavé, bylo to děsivé a mělo to děsně překvapivý konec. Pokud vás napadlo totéž, co mě, tak vězte, že spálené listí z ní kupodivu cítit nebylo;) Další racionální vysvětlení? Nebyla dlouho v kině a jako žena v domácnosti žije trochu odtržená od reality...a volí komunisty, což myslím hovoří samo za sebe:))(1.12.2006)

• Matty

Nenapadá mě, čím začít další komentář a pokud možno se neopakovat, jaké vhodné první slovo zvolit, proto bych trochu zaexperimentoval a jako lék proti své bezradnosti použil Google: „V průměru řekne dítě své první slovo okolo 10-11 měsíců, obvykle je to jen opakování jednoduchých slabik „tata“, „mama“, „brmbrm“ pro pití, „hamham“ pro jídlo. Často jsou tyto zvuky doprovázeny znamením, například ukázáním na předmět, aby dítě vyjádřilo: „Podívej se na to!“ Toliko úvod, jehož závěr bych pouze poupravil na "Nedívejte se na to!". Teď již k samotnému filmu. Jeskyně je blbý horor, ve kterém blbé postavy dělají hloupé věci. Blbé věci, abych byl přesnější. Jejich počínání se zdráhá býti logickým. Do chřtánů přerostlých vakoveverek (s dostatečně bujnou fantazií je taky uvidíte) se derou hezky jeden za druhým a požíráni jsou s ještě menší dávkou nápaditosti než oběti dvacet let starého vetřelce. Režie, ač debutantská, není úplně marná, to hlavně scénář jí zákeřně podráží nohy. Také nesympatické krmivo krvelačných mazlíčků snaží se jevit více k sežrání, což se daří přinejmenším Piper Perabo, jejíž rodiče byli při vymýšlení jména snad až příliš tvůrčí. Jako asijského zástupce multikulturní směsky můžete poznat „toho Korejce ze Ztracených“. Do ztracena vyznívá celá Jeskyně, horor bez atmosféry, bez jediné strašidelné scény a s trapně okázalým finále. Možná, kdyby tvůrci zahalili do úplné tmy větší část filmu, řekněme 93 minut... . A teď považte, tato hrůza, tento sliz seškrábaný z nějaké zapadlé jeskynní chodby, si našel cestu do českých kin. Parádní, rovněž „jeskyňářská“ napínačka Pád do tmy nikoliv. Na světě není žádná spravedlnost. 20% Zajímavé komentáře: Adrian, Desperado, Klay, Radiq(30.6.2007)