• Javert

Peter Sellers rotuje v hrobě...(9.8.2007)

• sud

Žádná katastrofa se sice nekoná, měl jsem z toho větší strach, ale blbost je to stejně. Steve Martin působí spíše jako nevalný imitátor Petera Sellerse, než-li představitel Clouseaua, převleky (jeden z největších plusů "panterovské" série) zde téměř žádné nejsou a co se týče přeřeků to tvůrci přehnali totálně. Ale i když jsem to nyní popsal jako totální sračku, není tomu tak. Kouknout se na to dá. 40%.(2.5.2009)

Priemerná komédia, z ktorej šlo vyťažiť omnoho viac. Steve Martin mi nikdy neprekážal a na jeho vtipoch sa dalo dobre zasmiať. Nahradiť režiséra, odobrať mnou nie príliš sympatickú Emily Mortimer a mohla by vzniknúť kladne hodnotiteľná, nadpriemerná zábava pre širšie publikom.(4.1.2010)

Jako remake nebo pocta nepoužitelné, jako zjednodušená verze Clouseaua pro novou generaci super. Nejvíc mě uklidňuje to, že je hlavní postavou víceméně úplně jiný hrdina, humor cílí zcela jinam, ale rámec příběhu s diamantem a zločinem zůstal stejný. A v Martinově podání je třeba takový "hamburger" scénou doslova legendární.(5.3.2011)

• Tom Hardy

I kdybych neznal předlohu, tak to není povedená komedie. Sice má (co se režie týče) celkem tempo, ale jednotlivé skeče se dělí na povedené (těch je pár), ucházející (těch je více) a nevtipné (těch je nejvíc), přičemž to jako celek postrádá určitý tvar (takový nicneříkající mišmaš). Slabší variace Johnnyho Englishe, nic víc, nic míň. Ale klobouk dolů před tím, že to aspoň není úplný trapas (jde o boj s mocným protivníkem), jenom je to dost často nuda... navíc, kdo viděl trailer, tak viděl to nejlepší z filmu.(10.2.2006)

• - Původně měla být animace na začátku filmu vytvořena pomocí CGI, ale tvůrci se rozhodli zachovat tradiční ručně kreslenou animaci. Tato animace byla režírována Bobem Kurtzem, který pracoval na několika krátkých snímcích Růžového pantera. CGI animace se objevuje jako bonus na DVD. (Cheeker)

• - Snímek je, když vezmeme v úvahu všechny snímky o Clouseauovi, v pořadí desátým filmem v sérii Růžový panter, ve čtyřech hlavní roli ztvárnil Peter Sellers, dva další, natočené po jeho smrti, byly poskladané z hercových nepoužitých záběrů. (imro)

• - Steve Martin chová Petera Sellerse ve velké úctě. Uvažoval tak, že roli nepřijme. (Elisebah)