• 666teen

Tak tohle už by snad mělo bejt trestný. Sellersův Clouseau je pitomec k smíchu. Martinův Clouseau je óbr pitomec k pláči. Druhý díl v dohledu? Děvkuji, ale smrčte si ho do vrhele.(3.5.2009)

Steve Martin je mě odporný . Przněný klasiky je mě odporný. Růžová je mě odporná. Napodobování je mě odporné . Snaha kopírovat něčí mluvu je mě odporná. Tenhle film nebyl odpornej. Že to nemá logiku ?? A vyšetřování Inspektora Jacquese Clouseaua logiku snad má ?? Děvkuji za pochopení.(21.11.2006)

Pravda je, že jsem se smál na čtyři hvězdičky, ale v (záchvatu?) objektivity musím ubrat. Filmu často docházel dech a mnoho vtipů vyšlo do ztracena (tedy pro mě asi menší část, než u ostatních) a taky ta detektivní zápletka, pokud ji tam tvůrci chtějí tak moc rozebrat, měla být propracovanější, i když se jedná o crazy komedii. Vytáčí mě jen dvě věci: za prvé, pokud byl Peter Sellers dobrý komik a Steve Martin je taky (alespoň jsem si nevšiml, že by tady na databázi byl nějak hojně kritizován), problém v hercích by nebyl. A není. V podání SM je JC také více "lidský." Pochvalu by si zasloužil také tvůrce českých titulků. -JSEM AGENT 006. VÍTE, CO TO ZNAMENÁ? -ANO. ŽE JEN JEDNO ČÍSLO VÁM CHYBÍ K DOKONALOSTI.(19.5.2006)

• Brouk

Nepřirozenost, křečovitost. Proč? Tak jsem Stevovi přál, vím že umí. Druhá věc: jaká to dekadentní zvrácenost??? Oholený Jean Reno? Co se děje? Apokalypsa? Ble. Teď trochu vážně: je velmi těžké navázat na excentrickou a navíc jednu z nejprapodivnějšich dvojic ve filmařské historii jako je Edwards/Sellers. Jejich humor uměl balancovat poměrně přirozeně, citlivě a přeně na tenké hraně mezi crazy komedií a inteligentním humorem, což se v tomto případě ne úplně podařilo. Růžový Panter "nové generace" tak sklouzl do křečovitého vtipu (opravdu?) a šaškování. J.Reno, zejména S.Martin vyznívají kontraproduktivně vůči postavám a hercům ve vedlejších či cameo rolích jako K.Kline,C.Owen a E..Mortimer. Asi se jen mohu domnívat jak je to těžké... navázat na něco, co má laťku tak vysoko, ale Steve, buď svůj! Moc si přeji, aby Pink partner nezmizel... a tak pokud chcete jít a vidět šaškárnu, shlédněte! Pokud chcete (dnes už konzervativně) vidět starého Clouseau nemusíte plýtvat časem, ale v žádném případě nezatracujte. Clouseau i Martin si zaslouží (možná) ještě jednu šanci(30.3.2006)

• LION-MR.T

Steve Martin se snaží napodobit Cluseo,ale vůbec mu to nejde,samé přeřeky a moc se snaží napodobit legendu. Trapné vtípky a vše je o ničem.(29.4.2008)