Růžový panter

Ružový panter

The Pink Panther

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA / Česko, 2006, 90 min

Steve Martin je mě odporný . Przněný klasiky je mě odporný. Růžová je mě odporná. Napodobování je mě odporné . Snaha kopírovat něčí mluvu je mě odporná. Tenhle film nebyl odpornej. Že to nemá logiku ?? A vyšetřování Inspektora Jacquese Clouseaua logiku snad má ?? Děvkuji za pochopení.(21.11.2006)

• Brouk

Nepřirozenost, křečovitost. Proč? Tak jsem Stevovi přál, vím že umí. Druhá věc: jaká to dekadentní zvrácenost??? Oholený Jean Reno? Co se děje? Apokalypsa? Ble. Teď trochu vážně: je velmi těžké navázat na excentrickou a navíc jednu z nejprapodivnějšich dvojic ve filmařské historii jako je Edwards/Sellers. Jejich humor uměl balancovat poměrně přirozeně, citlivě a přeně na tenké hraně mezi crazy komedií a inteligentním humorem, což se v tomto případě ne úplně podařilo. Růžový Panter "nové generace" tak sklouzl do křečovitého vtipu (opravdu?) a šaškování. J.Reno, zejména S.Martin vyznívají kontraproduktivně vůči postavám a hercům ve vedlejších či cameo rolích jako K.Kline,C.Owen a E..Mortimer. Asi se jen mohu domnívat jak je to těžké... navázat na něco, co má laťku tak vysoko, ale Steve, buď svůj! Moc si přeji, aby Pink partner nezmizel... a tak pokud chcete jít a vidět šaškárnu, shlédněte! Pokud chcete (dnes už konzervativně) vidět starého Clouseau nemusíte plýtvat časem, ale v žádném případě nezatracujte. Clouseau i Martin si zaslouží (možná) ještě jednu šanci(30.3.2006)

• LiVentura

Nevím, co si mám vlastně myslit o tomto kopírujícím šplechtu, přes to vše však skvělý Martin vždy něco nového přinese a obohatí.. ale z Panterů to nemá už nic.!(9.8.2008)

• kulyk

52%?? To tu jste všichni protinožci, nebo snad hlavonožci? Vždyť zase nějaký finanční hraboš z hvězdopružného kokotlandu sebral klasiku, aby si s ní vytřel prdel, pak vám to oplácal o xicht a vy mu ještě tleskáte! Jedině snad Reno, ten nezklamal. Celou dobu se plíží za Martinem s výrazem jasně naznačujícím, že se mu z toho chce vyložit včerejší snídani na zem.(18.1.2013)

• Xmilden

Oživení značky s názvem Růžový panter si samozřejmě hned od začátku říkalo o malér. Ten se nakonec skutečně stal, přestože musím uznat že mohl být mnohem větší. Steva Martina moc nemusím, ale v tomhle filmu mě nějak extra nevadil. Humor je často hodně jednoduchý až primitivní a jako nejlepší bych označil scénu, kdy se učitelka angličtiny snaží naučit Clouseau říct jak si správně říct o hamburger. Stejně jako se nedá zapomenout na prohlídky pokojů, závěsů a stříhání jakýchkoli drátů. 40%(4.6.2008)