Sice to nebylo tak priserny, jak jsem cekal, ale kdyby tenhle film nevzniknul, tak se nic nestalo. Nema cenu porovnavat s predlohou, at uz filmovou nebo hereckou v podani Sellerse, Loma atd. protoze v takovym pripade bych musel dat odpad. Ale kdyz to budu brat nezatizenej predlohou, je to vicemene podprumerna komedie. Vsechny fory jsou super stupidni, nekdo nekam pada a podobne, coz by ale nevadilo, kupodivu to docela rozesmeje, ale kamen urazu je, ze Clouseau musi neustale mluvit jak retard. Ale absolutne neustale, snad neni veta, kterou by rek normalne. Pobavilo me to bohuzel jen jednou, kdyz se dohadoval, ze ma v kapse hamburgr. Dalsi problem jsou herci, zastoupit Sellerse by nezvlad nikdo a Martin nebylo moc stastna volba, vypada spis jak nejakej uchylak. Kevin Kline taky naprosto spatne obsazena role, smysl postavy Renoa mi unikal, Owen jak kdyby sem vlit z jinyho filmu a Statham absolutne nevyuzitej. Pribeh by jeste jakz takz usel, kdyby z Clouseaua na zaver neudelali schopnyho detektiva, to se sem fakt nehodilo, kdyz se predtim choval jak debil. Takze celkove dost mimo herci, uchazejici pribeh, celkem svizne natoceny, spousta trapnejch foru a par stupidnich, ale schopnejch pobavit.(3.5.2009)

• LiVentura

Nevím, co si mám vlastně myslit o tomto kopírujícím šplechtu, přes to vše však skvělý Martin vždy něco nového přinese a obohatí.. ale z Panterů to nemá už nic.!(9.8.2008)

• sud

Žádná katastrofa se sice nekoná, měl jsem z toho větší strach, ale blbost je to stejně. Steve Martin působí spíše jako nevalný imitátor Petera Sellerse, než-li představitel Clouseaua, převleky (jeden z největších plusů "panterovské" série) zde téměř žádné nejsou a co se týče přeřeků to tvůrci přehnali totálně. Ale i když jsem to nyní popsal jako totální sračku, není tomu tak. Kouknout se na to dá. 40%.(2.5.2009)

Komédia založená na infantilných gagoch, takže priaznivci inteligentného humoru by sa jej mali vyhnúť oblúkom. Podľa mňa dôstojné pokračovanie série filmov o panterovi s Petrom Sellersom. Steve Martin sa podujal na neľahkú úlohu, je jasné, že každý kto videl aspoň jeden pôvodný diel, tak bude porovnávať. Bavil som sa kráľovsky a na hodinu a pol som zabudol na hypotekárnu krízu a prepúšťanie v automobilovom priemysle, a o to ide :) Jasné, že na 5 hviezd to nie je, ale je to môj tichý odpor voči užívateľom, ktorí dali jednu a tým tejto výbornej komédii vybavili 49%.(27.12.2008)

S odřenejma ušima. Mohlo to být i horší. Přibližně polovina vtipných situací je opravdu vtipná (všechny scény s ciklistama, nebo třeba ta s glóbusem), ale je tu několik opravdu velice předvídatelných (brejle) a ten taneček v růžovém kostýmku, silně zdůrazňujícím určité partie je opravdu hodně trapnej. Steve Martin by jako Cluoseau nemusel bejt špatnej, kdyby ho zahrál (úplně) jinak. Ostatní herci se snaží, přdevším jean Reno je k sežrání, ovšem opravdu nevím, co ho přimělo hrát zrovna v tomdle. a Opravdu velký + za naprosto kouzelné cameo Cliwe Owena. Začínám litovat, že nakonec nedostal Jamese Bonda. Jo a další menší plus za Jasona Stathama a za úvodní titulky(23.3.2006)