• Djkoma

Předělávka televizního seriálu je bohužel natolik vážná až se většina diváků musí stále smát. Charlize je krásná a její černý přeliv se k ní hodí. Všichni ostatní jsou velmi slabí. Triky jsou na úrovní nízkorozpočtového filmu, což zamrzí, ale na druhou stranu je tu hodně zajímavých a neviděných kulis a nápadů. Škoda nevyužitého potenciálu a chybějící snahy o inovaci žánru nebo přístupu lehce tragického režisérky Karyn Kusami. Původní 1* jsem zvedl na 2* po druhém shlédnutí. K natočení potřebovala režisérka hodně kuráže, což je u sci-fi potřeba a musí se právě tato snaha přijít s něčím hodně jiným ocenit.(19.2.2006)

• Adrian

Ťažké zlyhanie schopnosti rozprávať príbeh (slabulinké dialógy) a podať obrazom prehľadne akčné sekvencie (strihová montáž predstavuje nekontrolovaný chaos). Odosobnené ladenie neponúka nič na trvalejšie zapamätanie čo i len jednej scény.(17.12.2005)

• Kaka

Je to sice vcelku paradox, ale čím více peněz Charlize Theron za svou filmovou roli dostane, tím větší je to kolaps. To se tady dá řící prakticky o celém projektu, neboť je blbý od začátku až do konce. Začneme neslanou nemastnou mytologií, která je stručně načrtnutá cca do úvodních pěti minut. Banalita je samozřejmě gigantická, ale herecké výkony a celkový vizuální patvar, kterým tenhle snímek oplýva, vše ještě umocňují. Akce je leckdy na pokraji vypnutí TV a o scénáři snad ani nemůže být řeč. Zaujme leda tak Charlize v zajímavých robách (které jsou však esteticky naprosto mimo) a její účes, na který pravděpodobně použila více taftu než by bylo třeba. Poslední dobou se skutečně točí zajímavé komiksové adaptace. Těším se na Ultraviolet. Tyto dva filmy mi totiž svojí demencí na první pohled připadají velmi similární.(29.3.2008)

• IQ Tiqe

Nic moc béčková akční sci-fi. Koukat se dá hlavně na Charlize Theron než na film samotný.(26.5.2009)

Charlize Theron je sexy. Byla by sexy i bez černého přelivu a přiléhavého oblečku, ale když už jednou filmový bůh dal... Charlize Theron v černém přelivu a přiléhavém oblečku je supersexy... jenže jenom tohle celý film utáhnout nedokáže (pokud tedy nejde o nějaký druh luxusního softporna;)) a abstrahuju-li od něj jeho hlavní hrdinku, moc dalšího na koukání mi nezůstane. Těch pár soubojů režisérka utopila v křečovitém střihu, přestřelky jsou nepřehledné a akční potenciál hlavní hrdinky sprostě nevyužitý. Ještě že na tu Charlize by se dalo dívat i kdyby zrovna umývala podlahy a příběh si pohrává s tématem, které není tak uplně mimo a v lepších rukou by mohlo napáchat divy. Btw. Sophie Okonedo s rukama místo nohou by potřebovala vrazit do ruky banán a posadit zpátky na strom.(24.11.2007)