Aladin

Aladin

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1992, 87 min

Alan Menken

Prostě Disneyovka...co více dodat... jedná se o jednu z nejlepších pohádek, má co nabídnout a má to milou rodinou atmosféru.(10.12.2012)

Jedna z těch lepších Disneyovek 1990+. Džin je vtipný na maximální volume, chybí snad jen víc emocí.(1.7.2011)

Asi nejzabavnejsi disneyovka. Klasicky pribeh podavany s milym humorem a okoreneny peknou hudbou. Udelat z letajiciho koberce samostatnou postavu byl napad vskutnu vytecny. A ty dialogy... Bravo!(18.3.2003)

Klasika, ktorá neomrzí. 80% -4*(2.6.2010)

Jedna z nejlepších novodobých Disneyovek. Již standarně výborná hudba a písně Alana Menkena, skvělá animace a hlavně spousta nápadů. Nejen létající koberec, ale zejména džin z lampy (v originále namluvený Robinem Williamsem, kterému se podle mě i podobá) je naprosto geniální - jeho eskapády při čarování a předvádění se při všem možném jsou prostě kouzelné (a navíc ne všechny jeho vtípky jsou určeny dětem). Škoda, že u Disneye v současné době zapomínají, jak se točí dobrý rodinný film. Jestli si to chcete připomenout, Aladdina vřele doporučuji.(15.4.2003)