poster

Aladin

 • USA

  Aladdin

 • slovenský

  Aladin

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1992, 87 min

Hudba:

Alan Menken
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Klasika Disneyeho světa, kterou zná snad každý... Krásný a hlavně věčný příběh.(23.10.2008)

 • Jinny
  ****

  Pohádka o Aladinovi je hezký archetypální příběh, který tvůrci tenotkrát pojali ve velkém stylu. Víc než kdy jindy mi ale u disneyovky vadila amerikanizace, která i postavy z Tisíce a jedné noci nutí mluvit s americkým přízvukem a bavit nás anachronickými vtipy. Jinak ale Aladin beze sporu patří k tomu nejlepšímu, co u Disneyho vzniklo - děti nejvíc potěší zlodějská opička Abu, dámy odhalená Aladinova hruď a pány princezna Jasmína (snad největší pohádková "roštěnka")(25.2.2010)

 • MM_Ramone
  ***

  Ľudia z Walt Disney Pictures u mňa moc nezabodovali, keď siahli po tejto ošúchanej, arabáckej predlohe. Príbeh mladého, moslimského pohana Aladdina, ktorému slúži démon uväznemý v petrolejovej lampe, nepatrí medzi tie, čo mám rád. Takže ma nepotešilo ani toto presladené, farbami hýriace, animované spracovanie. Navyše som to videl s príšerným dabingom a s totálne sprznenými spievanými pasážmi. ***(22.4.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $28miliónovTržby USA $217,350,219Tržby Celosvetovo $504,050,219/85%/(23.5.2007)

 • jonyyy
  ***

  Pěkná pohádka, kterou nejvíc nad vodou drží džin a jeho komentáře a využívání moderních věcí jako golfové hole. Bohužel na mě se zde až moc zpívá a konkurence jako Kráska a zvíře nebo obzvláště Lví král je mnohem výš. Ale Aladin by dostal můj hlas v soutěží o nejpřitažlivější kreslenou postavu :D princezna se povedla. 65%(25.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace