poster

Aladin

 • USA

  Aladdin

 • slovenský

  Aladin

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1992, 87 min

Hudba:

Alan Menken
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  *****

  No to je ovšem jiná. Upřímně nechápu ty stížnosti na údajný sexismus Disney, protože oni ten svůj zavedený typ postavy – atraktivní flákač s iluzemi o své výjimečnosti – zachovají i při změně pohlaví. Tentokrát však udělali skutečně tvůrčí krok, dovedli ji do zcela logické podoby a udělali z ní zloděje z povolání s psychotickou posedlostí nenáročným životem a bohatstvím, jehož zahálčivost se rodí z přiznané nechuti k práci – představte si Popelku, kdyby kradla ručníky a měla osobnost. A co je nejlepší, tahle zásadní charakterová vada je nejenom pojmenována, ale funguje jako jádro příběhu a teprve její vědomé napravení a vyměnění za nesobeckost a obětavost umožňuje hrdinovi vysloužit si svůj happy end, čímž se z Aladina stává historicky první disneyovská princeznovka s použitelným morálním ponaučením. Do toho nám navíc vstupuje popkulturní smršť a meta riffování v podání vynikajícího Williamsova džina a nebývale zvládnutá princezna, která na jednu stranu není ořezávátko a zároveň svou okázalou emancipovaností nikdy nevstupuje do té otravné říše typicky pokryteckých, užvaněných, feministických Mařen. Osobně jdu sice víc do kolen z Flynn Ridera, ale tohle je pravděpodobně první disneyovka, kterou bych dětem pustila beze strachu, že z nich vyrostou amorální oportunističtí zmrdi, a to nějaké mé osobní áchání dalece převažuje.(17.8.2014)

 • pepo
  *****

  najzábavnejšia disneyovka.úžasné gagy z ktorých neviem vybrať najobľúbenejší.tak toto sa teda veľmi veľmi podarilo(9.5.2003)

 • 3DD!3
  *****

  ALADDIN je jedna z mých nejoblíbenějších Disneyovek. Možná i nejoblíbenější. Skvělý příběh je protkaný spoustou fórků a nezapomenutelných charakterů (kobereček je frajer největší :-). Skvělá rodinná zábava.(11.9.2007)

 • JohnnyD
  ***

  Príliš veľa nudných piesni, príliš málo džina.(24.10.2009)

 • M.a.t.t.
  *****

  Klasike ako Aladin sa nevyrovná hocičo. Fascinujúci animovaný muzikál a bezpochyby jeden z najkvalitnejších klasických animákov aké kedy u Disneyho vznikli. Či už po stránke piesní z dielne Alana Menkena, či po stránke postáv na čele s džinom Robinom Williamsom, či samotnou animáciu alebo aj samotným dramaticky vystavaným príbehom. A vy ostatní si pokojne velebte každý nový, hoc kvalitný, Pixar.(18.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace