Patnáctiletý Jim Hawkins narazí díky neuvěřitelně šťastné náhodě na mapu Planety pokladů a tím rozpoutá vesmírný hon za největším bohatstvím všech dob. Aby se vůbec dostal na bájnou planetu, nechá se najmout na zářivou sluneční galeonu. Tam se seznámí s charismatickým kyborgem (napůl člověkem, napůl robotem), kuchařem Johnem Silverem. S jeho pomocí odhaluje nástrahy a nebezpečí vesmírného putování za pokladem a bojuje proti supernovám, černým dírám a kosmickým bouřím. Ale největší nebezpečí ho čeká, když zjistí, že jeho přítel Silver je ve skutečnosti intrikánský pirát, který plánuje vzpouru. Tváří v tvář zradě, která se mu zaryje hluboko do srdce, se Jim promění z chlapce v muže, najde v sobě sílu postavit se vzbouřencům a objeví poklad větší, než si kdy uměl představit. (HBO Europe)

genetique

Veľmi podmanivý, rýchly a moderný rozprávkový príbeh sa ku mne dostal, čomu som po všetkej nedôvere k novým Disneyovkám a zlým recenziám veľmi vďačný. Zo začiatku trošku trvalo, kým sa dobrodružná cesta rozbehla naplno, no potom to už malo ten správny spád. Morf bol na zožratie, pointa sa podarila spolu aj so záverom a pár hluchých miest prepáčim. 70%. ()

Han22

S přivřením obou očí dávám 4*, protože nápad převléct Ostrov pokladů do sci-fi hábitu mi přišel opravdu na palicu. Ale ono to v detailech v podstatě funguje - místo papouška je tu morph (nejlepší postavička), kapitán Silver má místo dřevěné nohy a ruky kyberprotézy, lodi mají tryskové pohony, ale vypadají a fungují jako klasické plachetnice. A kupovidu většina příběhových zvratů tu také je. Co to pro mě sráží je docela nudná první půlka, kdy se na lodi v podstatě nic neděja a naopak totálně přemrštěné finále s vybuchující planetou. Čili v podstatě nevyrovnané tempo. JInak slušný animáč. ()

Alf

Množsví nápadů (všelijaké ty potvůrky mi připomněly pixarovské Příšerky), velké tempo a pouze jedna (a navíc docela dobrá) písnička, prostě hodně příjemný zážitek.....jo, mimochodem - jsem už dospělý :-) P.S. výhrady Tsunami_X k logice mi připadají přinejmenším hnidopišské a hraničí až s nepochopením vlastního příběhu, to by ale bylo na delší psaní.... ()

Jocho

Na tento film som mal zálusk už v dobe vydania, no v záplave iných povinností v danej dobe (koniec základky a podobne) nakoniec zapadol prachom. K slovu sa opäť dostal až teraz, dobrých 10 rokov po premiére a v záchvate nostalgie na časy dávno minulé nemôžem povedať na Planétu pokladov veľa zlého. Animácia je na úrovni, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani v súčasnosti. Zvuky pasujú perfektne a český dabing bol v podstate vinikajúci. Aj nápad zasunúť v podstate klasický príbeh o hľadaní bájneho pokladu do vesmíru sa mi celkom pozdával, až na zopár drobností. Medzi nimi najviac "kraľuje" práve fakt, že sa jedná o adaptáciu, čo epickým vesmírnym plavidlám trocha uberá slnečného vetra z plachiet. Keby to robila iná firma, nepovedal by som jediného krivého slova, ale stále si myslím, že meno Disney sa ešte dekádu dozadu stále mohlo používať v kontexte s originalitou. Škoda. Príbeh bol teda (nie len pre znalcov knižnej predlohy) predvídateľný, ale keďže sa jedná o detský film, nemožno mu vyčítať morálne posolstvo (každá háveď má dobrý koreň) a v podstate ani hudobnú vsuvku, tak vlastnú práve Disneyovkám. Keď sa uprostred filmu nečakane spustila hudba a začal spev, zase som si vzdychol, ale keď už nič iné, tak aspoň vizuálne sa príbeh stále nejako odvíjal aj počas piesne, takže človek nemal pocit, že sa tie dve spevavé minútky vôbec nič nedeje. A ešte jeden bonus na záver - chválabohu za to, že ten pošahaný robot nespieval (pretože by som dal ruku do ohňa za to, že začne :D ) ()

Abiosis

*POKLAD HĽADAJTE INDE* Príbeh je inšpirovaný knihou R. L. Stevensona, ktorú mám na poličke už od skorého detstva, ale stále zostáva neprečítanou, takže porovnávať nemôžem. To, čo však na rozdiel od čitateľa vidí divák, je rozprávka, kde sa v zvláštnom pomere mieša kombinácia historického a fantastického žánru. Postavy sú vydarené, niektoré aspoň s minimálnym náznakom minulosti a z toho prameniacich postojov a názorov v prítomnosti, čo im dodáva potrebný rozmer prekvapivo umožňujúci divákovi vžiť sa do ich konania a dokonca s nimi i súcitiť. (Tak sa napríklad nemožno čudovať tomu, že vás bude značne mrzieť smrť jedného člena posádky.) Kultovou sa stáva postavička menom Morf, milá, priateľská a humorná (škoda len, že jej zábavný repertoár nie je širší a po čase sa opakuje), na ktorú sa bude zabúdať rovnako ťažko, ako napríklad na postavičku Stitcha. Adaptácia predlohy je však nevýrazná: film je najmä vo svojej prvej polovici mdlý, nikde nesmeruje a premieľa sa na jednom mieste, chýba mu iskra a energia, pričom sústredenie pozornosti na hrdinov a nie, povedzme, na ich činy, nie je tou najlepšou voľbou. Verdikt v 1 vete: Nevydarený príbeh s vydarenými postavami. 22.11.2010 ()

• Reklamní marketing zahrnoval i spolupráci se společností Pepsi-cola. Tato firma dala na některé své výrobky, jako jsou Mountain Dew, Code Red Sierra Mist nebo Lipton Brisk, logo filmu a fotografie hlavních postav. (Terva)
  • Modernizace pirátské klasiky se stala největším propadákem v Disneyho historii: i s reklamou stála 180 milionů dolarů a vydělala necelých 30 milionů. (Zdroj: časopis Premiere, leden 2003). (Pavlínka9)
  • Na filmu spolupracovalo 400 počítačových techniků, 150 hudebníků a přibližně 200 dalších osob různých profesí. (Terva)

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana