poster

Planeta pokladů

 • USA

  Treasure Planet

 • Slovensko

  Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

 • Laxik
  ****

  Robert Louis Stevenson trochu (dost) jinak? A proč ne? Mě to bavilo a čert vem frajerské prohrabování hnědých kučer hlavního hrdiny. 70%(6.3.2011)

 • E=mc2
  *****

  Krasna rozpravka.. hm...krasna. **************za Morfiho..Morf..je morf..:)(22.9.2006)

 • corpsy
  ****

  Skĺbiť klasiku so sci-fi sa môže podariť pravdepodobne len u Disneyho. Štýlová a extravagantná rodinná zábava.(16.1.2011)

 • Slarque
  ***

  Nápad udělat z Ostrova pokladů sci-fi není špatný, ale scénář je stejně nejslabším místem téhle disneyovky. Co občas skřípe v příběhu, báječně funguje v animaci. Ta je technicky na špičkové úrovni a parádně dopadlo zejména spojení klasické animace s digitální, klobouk dolů. To měli u Disneyho radši vyházet scénáristy než rušit výrobu klasicky animovaných filmů.(2.1.2005)

 • Lamiczka
  ***

  Zmodernizovaná kreslená pohádka na motivy slavné knižní předlohy - Ostrova pokladů, autor Robert Louis Stevenson. Chlapec (Jim Hawkins) s ambiciózním plánem na znovuobjevení planety pokladů dostává jedinečnou šanci svůj sen zrealizovat. Na cestě v tryskáčové lodi se neočekávaně spřátelí s kuchařem (cyborg!) Johnem Silverem, který mu alespoň částečně nahradí jeho věčně nepřítomného otce. Bohužel netuší, že toto přátelství bude vykoupené zradou. Planeta pokladů se blíží a základní lidské hodnoty, tak jak je známe, se začínají hroutit před vidinou nekonečného bohatství. Walt Disney Studio se tentokrát pustilo na tenký led. Pohádka, tak jak ji v originále známe, totiž dostala jiný, krapet zmodernizovaný kabát. Bohužel je to jenom na škodu věci, některé klasiky by prostě měly zůstat klasikou, tak jak ji známe. Nepříliš známé animované dílko tak potápí snaha odlišit se. U jako jednoho z posledních, klasicky kreslených filmů je to velká škoda, protože výtvarné zpracování je vynikající.(29.7.2012)

 • - Společnost Disney Interactive vydala v roce 2002 pro Play station 2 hru na motivy filmu filmu pod názvem „Treasure Planet: Battle at Procyon“. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "Ostrov pokladů" Roberta Louise Stevensona. (Terva)

 • - Na filmu spolupracovalo 400 počítačových techniků, 150 hudebníků a přibližně 200 dalších osob různých profesí. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace