Planeta pokladů

Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

3 + Morf :)(15.5.2008)

Bohaté dobrodružství a ukázka přátelství, že Jumbo?(25.3.2009)

Na tomto se mi hodně líbily kosmické lodě, které vypadaly jako klasické námořní lodě, jen s trochou věcí navíc. Příjemný animák na odreagování, s klasickou dysneyovskou malbou a přihlouplými postavami. Ale to je to, na čem tyhle příběhy byly stavěny. Kapitán Silver je taková fajn rozháraná postava a to, že je to celé střihnuté do sci-fi tomu dodává nové možnosti, ale drží se to dobrodružné klasiky, která se malým líbit musí. Nebo aspoň mně když jsem byl malý klučina by se to líbilo ještě více než nyní, když jsem třicátník. 7/10(21.9.2010)

„Neopustím svojho kamoša... Ibaže by sa na mňa TAKTO pozeral.“ Nechápem, prečo mal Disney potrebu previesť Stevensonovu (dobrú) knižnú klasiku do budúcnosti (navyše nebol prvý – už v roku 1987 legendárny Anthony Quinn hral v taliansko-nemeckej sci-fi verzii), pretože je to úplne to isté (dokonca vrátane čosi ako „kozmických veľrýb“), len sa to odohráva vo vesmíre. Kto čítal knižku, bude vždy o niekoľko krokov vpredu, lebo sa jedná o relatívne presnú adaptáciu. Slušná animácia poteší a vlastne je to celé fajn. Len je škoda, že taká tradičná firma, akou je/bolo Disney Pictures, nie je schopná mať umeleckú víziu, krásnu tradíciu geniálneho Walta hádže bezhlavo za hlavu a prichádza so stále trápnejšími filmami, kde stále nejaká komická postavička spieva – dofrasa, už to robte aspoň trocha inak!(21.1.2010)

Skĺbiť klasiku so sci-fi sa môže podariť pravdepodobne len u Disneyho. Štýlová a extravagantná rodinná zábava.(16.1.2011)

• - Společnost Disney Interactive vydala v roce 2002 pro Play station 2 hru na motivy filmu filmu pod názvem „Treasure Planet: Battle at Procyon“. (Terva)

• - Modernizace pirátské klasiky se stala největším propadákem v Disneyho historii: i s reklamou stála 180 milionů dolarů a vydělala necelých 30 milionů. (Zdroj: časopis Premiere, leden 2003). (Pavlínka9)

• - Na filmu spolupracovalo 400 počítačových techniků, 150 hudebníků a přibližně 200 dalších osob různých profesí. (Terva)