poster

Planeta pokladů

 • USA

  Treasure Planet

 • SK název

  Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

 • honajz
  ****

  Příjemná parafráze na Ostrov pokladů, se slušnou animací, ale hlavně porcí vtipů a humoru. Film se sám nebere tak vážně, a to je dobře. Navíc ten sci-fi kabátek se tady povedl. Rád se vždy podívám znovu.(7.1.2013)

 • tron
  ***

  „Neopustím svojho kamoša... Ibaže by sa na mňa TAKTO pozeral.“ Nechápem, prečo mal Disney potrebu previesť Stevensonovu (dobrú) knižnú klasiku do budúcnosti (navyše nebol prvý – už v roku 1987 legendárny Anthony Quinn hral v taliansko-nemeckej sci-fi verzii), pretože je to úplne to isté (dokonca vrátane čosi ako „kozmických veľrýb“), len sa to odohráva vo vesmíre. Kto čítal knižku, bude vždy o niekoľko krokov vpredu, lebo sa jedná o relatívne presnú adaptáciu. Slušná animácia poteší a vlastne je to celé fajn. Len je škoda, že taká tradičná firma, akou je/bolo Disney Pictures, nie je schopná mať umeleckú víziu, krásnu tradíciu geniálneho Walta hádže bezhlavo za hlavu a prichádza so stále trápnejšími filmami, kde stále nejaká komická postavička spieva – dofrasa, už to robte aspoň trocha inak!(21.1.2010)

 • Tuax
  ****

  Na tomto se mi hodně líbily kosmické lodě, které vypadaly jako klasické námořní lodě, jen s trochou věcí navíc. Příjemný animák na odreagování, s klasickou dysneyovskou malbou a přihlouplými postavami. Ale to je to, na čem tyhle příběhy byly stavěny. Kapitán Silver je taková fajn rozháraná postava a to, že je to celé střihnuté do sci-fi tomu dodává nové možnosti, ale drží se to dobrodružné klasiky, která se malým líbit musí. Nebo aspoň mně když jsem byl malý klučina by se to líbilo ještě více než nyní, když jsem třicátník. 7/10(21.9.2010)

 • - Společnost Disney Interactive vydala v roce 2002 pro Play station 2 hru na motivy filmu filmu pod názvem „Treasure Planet: Battle at Procyon“. (Terva)

 • - Reklamní marketing zahrnoval i spolupráci se společností Pepsi-cola. Tato firma dala na některé své výrobky, jako jsou Mountain Dew, Code Red Sierra Mist nebo Lipton Brisk, logo filmu a fotografie hlavních postav. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "Ostrov pokladů" Roberta Louise Stevensona. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace