Planeta pokladů

Treasure Planet

Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

Na tomto se mi hodně líbily kosmické lodě, které vypadaly jako klasické námořní lodě, jen s trochou věcí navíc. Příjemný animák na odreagování, s klasickou dysneyovskou malbou a přihlouplými postavami. Ale to je to, na čem tyhle příběhy byly stavěny. Kapitán Silver je taková fajn rozháraná postava a to, že je to celé střihnuté do sci-fi tomu dodává nové možnosti, ale drží se to dobrodružné klasiky, která se malým líbit musí. Nebo aspoň mně když jsem byl malý klučina by se to líbilo ještě více než nyní, když jsem třicátník. 7/10(21.9.2010)

Tak tohle je hodně roztomilá pohádka. Konec mě dostal... A navíc jsem si zamilovala Morfyho;-)(24.6.2004)

Krasna rozpravka.. hm...krasna. **************za Morfiho..Morf..je morf..:)(22.9.2006)

• - Modernizace pirátské klasiky se stala největším propadákem v Disneyho historii: i s reklamou stála 180 milionů dolarů a vydělala necelých 30 milionů. (Zdroj: časopis Premiere, leden 2003). (Pavlínka9)

• - Na filmu spolupracovalo 400 počítačových techniků, 150 hudebníků a přibližně 200 dalších osob různých profesí. (Terva)

• - Reklamní marketing zahrnoval i spolupráci se společností Pepsi-cola. Tato firma dala na některé své výrobky, jako jsou Mountain Dew, Code Red Sierra Mist nebo Lipton Brisk, logo filmu a fotografie hlavních postav. (Terva)