Kráska a zvíře je jeden z nejuznávanějších a nejvíce ceněných animovaných filmů všech dob, který vás zaručeně uchvátí. Sledujte dobrodružství chytrého děvčete Belle, které se ocitne v honosném sídle prince proměněného v nestvůru. Za pomoci kouzelného zámeckého osazenstva se Belle naučí jednu podstatnou věc – že krása vychází zevnitř. Vstupte do magického světa, zaposlouchejte se do nádherné hudby a sledujte klasický příběh, který vás okouzlí jako nikdy předtím. Pohádka Kráska a zvíře získala dva Oscary – za nejlepší hudbu a píseň – a jako první kreslený snímek v historii byla nominovaná na Oscara v kategorii Nejlepší film. (HBO Europe)

Dm1tr1j

Takže zoofilná dievčina sa stratí do hradu, kde žije na zviera zmenený človek. Ona vyhrala lotériu ani o tom nevedela. Ako náhle to zistila šľachetne (čítaj prefíkane/vypočítavo) sa vymenila s ockom na poste väzňa. Po roku užívania si zbesilých bakchanálií prišlo ale rozuzlenie a vyšlo najavo, že keď ho začne milovať zmení sa s5 na človeka. Keby ona krava vedela, že stačilo chvíľu počkať a bol by jej zviera na vždy. Ďalšie retardované detaily ako, že čajnička mala 500 detí a len svojho obľúbenca nosila von, čo nepovie dieťaťu veľa o správnej výchove alebo, že všetci služobníci sa zmenili na nejaké nástroje ale nikto z vrátnikov ani stráží pri bráne sa nezmenili na bránu, ktorá bola voľne otvorená. ()

AloeB

Mnohem atmosféričtější a příjemnější než hraná verze, už jen proto, že se z post ranno novověké pohádky nedělá historie dle amerických měřítek s černými šlechtickými rodinami v bílých parukách. Disneyovské pohádky mají různorodou kvalitu, tato však patří mezi ty lepší. ()

Drom

Moc moc hezký, asi jedena z nejlepších filmových disneyovek. Příběh teda nijak nepřekvapí, i když to tam bylo kapku jinak než mi to vyprávěla maminka, ale zpívá se tam a hlavně ta animace, to bylo žrádlo. Jak po stránce modelů tak pozadí. Dokonce je to takovej film, že nevadí i přemíra barviček. Na plnej počet bych sice chtěl trochu větší citový lomcováky, ale i tak báječná pohádka na které jsem navíc nenašel nic závadného pro děti, což je dneska u pohádek vzácnost. Skvěle! Proč mi trvalo třicet let to vidět? ()

Fat'Fatal

Muzikály, a ještě k tomu animované, nejsou pro mě to pravé ořechové. U filmu jsem sem tam zívnul, protože písně tu většinou nikam děj neposouvají a de facto tedy jen zdržují od průběhu. Konečně chápu, kdo je Bella, a tak se již můžu částečně zapojit do konverzací těch malých upírů, mezi jejichž pitím krve se objevují jména právě Belly, Anny, Elsy a dalších. Gaston byl pěknej ocas a fandil jsem Beast, aby ho na konci shodil z té střechy, bídáka jednoho. Nakonec všechno, tak jako vždy, dobře dopadlo. // EN, EN SUB ()

Sosak

Jeden z nejkrásnějších animovaných filmů vůbec. Spolu se Lvím králem špica z Disneyho (tzn. i světové) 2D produkce. Pixar má kolikrát se svým 3D co dohánět v porovnání s tímhle úžasným dvourozměrným filmíkem (i když pravda, prvky trojrozměrnosti se poprvé míhaly už i tady). Má to atmosféru, nápad, vtip, úchvatný písničky, skvělý postavy, dokonalou animaci a tklivý příběh, který je emočně úplně maximální. Fakt mám slabost pro tenhle snímek a moc rád si to někdy zase pustím. ()

bull!nka

...mám prostě nejraději naše zpracování Juraje Herze...Panna a Netvor, což je zvláštní, že ten pocit dokonalosti nepřebije ani animovaná verze ()

haWranka

Překrásný a dojemný pohádkový příběh ze zlatého fondu Disney. Musím se přiznat, že jsem se mu dlouho vyhýbala, protože mi byla dost nesympatická představa personálu v podobě mluvícího nábytku a nádobí. Ale jsem moc ráda, že jsem nakonec podlehla, protože z toho co jsem zatím od Disneyho viděla se mi Kráska a zvíře líbí nejvíc (zatím). Velký podíl na tom má samozřejmě kouzelná hudba. ------------ Ták. Už mám za sebou všechny klasické disneyovky a tahle je opravdu nejlepší. ()

Colour

Jedna z najkrajších disneyoviek aké som videla. Krásna hudba, príbeh, kresby, myšlienky... Čo viac si od filmu želať? ()

greigor

Skvělý animák. Typická disneyovka s plná humoru a nadpozemsky vypadajících hrdinů. Gasto se svojí obrovskou brokovnicí a malým patolízalem neměl chybu :). ()

sarfian

Pekný príbeh, ktorému som sa dosť vyhýbal, ale teraz som si ho pozrel s mojim synom a celkom sa to dalo. K dokonalosti chýbalo málo. VIDENÉ 1x ()

balcazar

Kráska a zviera je dobrý animák. Nič viac k tomu nemôžem povedať. Hoci od začiatku bolo divákovi jasné, ako sa príbeh skončí, že dobro zvíťazí nad zlom, to nie je hlavný dôvod môjho slabšieho hodnotenia. Je to veľmi prosté. Jednotlivé prvky rozprávky(scény,pesničky, pohltenie diváka do príbehu,do kože postáv) ma nedokázali nadchnúť natoľko, aby som dal niečo lepšie. Na druhej strane pozor: je rozdiel medzi tromi a tromi hviezdičkami. Toto je ten lepší prípad: Sú to zdravé tri hviezdy. ()

RajAthen

Jednoduchá pohádka dějem, krásná zážitkem, nestárnoucí věkem. Viděno v nedětském věku, oceněno přesto a plánováno na dětský věk jiných. ()

LuiCJ

Film som si pozrel až 27 rokov po prvej premiére, ktorá sa uskutočnila 29. septembra 1991 na New York Film Festivale. Podľa mňa sa jedná o veľmi zaujímavé dielo. Pôvodnú rozprávku Beauty and the Beast (francúzsky La Belle et la Bête od francúzskej spisovateľky Gabrielle-Suzanne de Villeneuve som síce nečítal, no prečítal som si v angličtine verziu od inej francúzskej autorky, konkrétne Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Táto druhá variácia príbehu je známejšia a podľa nej bol natočený aj tento snímok. Ako som si už u niektorých Disneyho filmoch všimol, nie stále sa držia knižnej predlohy. Ide napríklad o filmy ako The Little Mermaid či Kniha džunglí a patrí k nim aj Kráska a zviera. Nie vždy dopadne dobre ak sa nejaký tvorca rozhodne natočiť film podľa knihy. Veľa krát režisér môže knižku či príbeh pochopiť a spracovať inak, než by si predstavovalo publikum. Na tom síce nie je nič zlé, no ak však režisér začne prekrúcať a priveľmi si domýšľať určité časti príbehu, výsledok nemusí vyzerať najlepšie. Disney je však úplne iný prípad. Príbeh je síce trochu pozmenený (pochopiteľne) či skrátený o niektoré pasáže, no hlavná myšlienka a srdce tam stále ostane. Rozdiely medzi pôvodnou rozprávkou a filmom tu teraz nebudem menovať, ale každopádne som veľmi rád za to ako si Disney s adaptáciou poradil. Čo sa týka animácie, nemám čo vytknúť. Walt Disney Animation Studios sú jedný z majstrov animácie a ešte dlho zostanú. Precíznosť a dôkladnosť sa odráža v mnohých ich filmoch a tento nie je výnimkou. Aj keď sa sem tam objaví nejaká chyba (napríklad v scéne kde Gaston so svojími spoločníkmi v krčme spievajú, sa medvedia koža pod Gastonovou stoličkou začne v každom zábere posúvať), myslím si, že to vôbec nevadí - patrí to k tomu. Zaujímavé je taktiež sledovať prvky 3D animácie, ktoré si diváci mohli všimnúť už v The Little Mermaid. Na tomto filme pracovalo aj niekoľko ľudí z Pixaru, svoj druh animácie sa snažili uplatniť aj tu a vyšlo im to. Aj keď sa jedná o jeden z prelomových a technicky náročnejších Disneyho animovaných filmov, tvorcom sa ho podarilo natočiť za pomerne krátku dobu a to 2 roky. Ďalšou vecou, ktorú by som chcel spomenúť je to, že napriek veľmi podarenému a dôkladnému vonkajšiemu spracovaniu, vnútro je jednoduché. Preto tomuto filmu patrí aj označenie - rodinný film. Hlavnej myšlienke porozumejú menší diváci, no osloví aj starších a dospelých. Táto univerzálnosť je veľkou výhodou Disneyho animákov. Všetci, ktorí videli aspoň jeden z týchto animovaných filmov vedia, že ich neodmysliteľnou súčasťou je hudba. Tento prvok je v The Walt Disney Company zaužívaný od čias samotného vzniku štúdia a tak sa hudba stala jedný zo základných elementov tohto štúdia. Nie som síce veľký fanúšik muzikálov, no mne príde tento film aj napriek mnohým muzikálových vsuvkám (ktoré sa nemusia všetkým páčiť) dynamický a myslím si, že Alan Menken spoločne s nebohým Howardom Ashmanom urobili riadny kus práce a konečný výsledok je nádherný. Celkom pekná je aj skladba Human Again, ktorá bola pridaná až do špeciálnej edície. Ja si rád vypočujem album - soundtrack Walt Disney Records the Legacy Collection: Beauty and the Beast, ktorý obsahuje remastrované všetky skladby z pôvodného soundtracku. Aj keď nie som bohvieaký spevák, pozrel som si aj sing along verziu, pri ktorej som mal možnosť zaspievať si všetky tie nádherné skladby. Veľa nových informácií, fan faktov, easter eggov atď. som sa dozvedel z verzie filmu s audiokomentárom tvorcov (režiséri Kirk Wise a Gary Trousdale, producent Dohn Hahn a skladateľ Alan Menken). Určite odporúčam. Síce sa jedná o prvý film od Garyho Trousdalea Kirka Wisea, ktorý som videl, nič to nemení na tom, že Kráska a zviera je jeden z najkrajších, prelomových a technicky výborne zvládnutých animovaných filmov. () (méně) (více)

Likan7

Klasická Disneyovka, ale o to pohádkovější a krásnější. Krásná dnes už retro animace neztrácí ani po 30 letech nic ze svého kouzla. Klasický příběh, který byl napříč historií tolikrát převyprávěn, že je zbytečné o něm mluvit. Komu nevadí muzikály a chce si doplnit must-see-list o jednu z největších klasik, tímhle rozhodně trefí do černého. ()

Disney100: Koncert

04.03.2018

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)