Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

• slovenský

Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

Pred par tyzdnami som mal stastie si Krasku a zviera pozriet na Disney Channel a chcel som si nielen vychutnat reprizu z 90-tych rokov, ale aj zistit, preco sa prave tento animak nie velmi pacil uzivatelke Madison. Hmm, no animacia je prekrasna, hudba a piesne taktiez, pribeh ma tiez celkom zaujal, takze nominacie na Oscara ma neprekvapuju. Bol som spokojny, aj ked nie na plny pocet, ale bavilo ma to, ako kazda Disneyovka. Beauty and the Beast bola nominovana i za najlepsi film roka, kedze kategoria animovany film v roku 1992 este neexistovala, ale Oscara ziskal thriller MLCANIE JAHNIAT (1991). ________ Paige O'Hara - (Kráska - Belle) +++ Robby Benson - (Zviera) +++ Richard White - (Gaston) +++ Jerry Orbach - (Lumiere) +++ David Ogden Stiers - (Cogsworth / Vyprávač) +++ Angela Lansbury - (Mrs. Potts) +++ Bradley Pierce - (Chip) +++ Produkcia: John Lasseter +++(21.6.2011)

Oldschoolový příběh, oldschoolový Disney. Ve své době určitě hit (a nejen mezi animáky), ale v té dnešní, kdy kinům zaslouženě vládne čím dál tím více dospělejší Pixar (a občas nějaké to dílko od DreamWorks), to už působí trochu moc... dětsky (veselé písničky a "legrační" vedlejší postavičky tehdy nemohly chybět snad v žádné disneyovce). 70 %(10.12.2010)

Mal som asi 15, keď som sa prvý krát dostal k tejto rozprávke. Mohli by sme čakať, že v tomto veku chlapcov nenadchýna animovaná love story, ale toto bolo tak nádherné, že dodnes neviem uveriť, že sa niečo také mohlo napísať a zároveň nakresliť. Pesníčky sa ztotožňujú s nádhernou atmosférou, a sú zaspievané s takou dávkou lásky, aké sa môžu zrodiť len medzi nedosiahnuteľne sa zdajúcimi vzťahmi... Between the Beauty and the Beast.(30.10.2008)

Najkrajší ľúbostný príbeh všetkých čias. A v tom najkrajšom prevedení, od Disneyho.(10.9.2007)

„Prečo som ju nechal odísť?" - "Lebo ju milujem.“ Na túto animovanú disneyovskú klasiku som sa tešil jednak preto, aby vo mne oživila chuť po starých dobrých príbehoch, kde išlo o príbeh, možno neoriginálny, ale s láskou, chuťou a talentom vyrozprávaný. A jednak kvôli tajomnej, jemne hororovej atmosfére (hlboké lesy, uprostred nich obrovský zámok a v ňom...). Preto som rád, že splnila moje očakávania. Ak je "stopercentným" filmom taký film, ktorý vám rozbúši srdce a pri niektorých jeho scénach sa vám zatají dych a pri iných vám zvlhnú oči, potom JE to tento.(2.12.2005)