Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

• slovenský

Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

Krásná pohádka, kterou jsem jako malej měl na kazetě, ale kdo ví kam sem to zabordelil, nicméně i když příběh je dost urychlenej, tak to bohatě vynahradí perfektní muzikálový písničky a celková příjemnost a svižnost. Jen ten princ na konci je takovej zbytečně moc uhlazenej honimír.(17.9.2008)

Mal som asi 15, keď som sa prvý krát dostal k tejto rozprávke. Mohli by sme čakať, že v tomto veku chlapcov nenadchýna animovaná love story, ale toto bolo tak nádherné, že dodnes neviem uveriť, že sa niečo také mohlo napísať a zároveň nakresliť. Pesníčky sa ztotožňujú s nádhernou atmosférou, a sú zaspievané s takou dávkou lásky, aké sa môžu zrodiť len medzi nedosiahnuteľne sa zdajúcimi vzťahmi... Between the Beauty and the Beast.(30.10.2008)

Pri tomto animáku bolo za potreby osviežiť si pamäť. Videla som to ako malá a v angličtine. Ale vtedy mi stačilo iba pozerať sa. Keby tam nie je viac slov naspievaných ako nahovorených dám tomu aj 4* je to krásny príbeh i animácia ale tie hnusné pesničky sa fakt nedali vydržať. Boli dlhé a nelákavé. Disneyovky s ľuďmi mi nesedia. V mojom prípade to dokázala iba Pocahontas, že nadovšetko milujem dáku rozprávku kde sú ľudia a žiadne roztomilé hovoriace zvieratká. Ale okay bavíme sa o Beauty and the Beast. Jednoducho príbeh pekný ale tie pesničky to celé kazili. Slabé 3*(23.4.2014)

V roce 1995 jedna malá pihovatá princezna, při svém posledním dni ve školce, dostala od své učitelky knížku s názvem Kráska a zvíře, která se rázem stala jednou z nejoblíbenějších.. Tahle princezna rostla a rostla, ale knížka byla pořád poblíž. Nejdříve pod polštářem, postupem času v nočním stolku, v dalších letech schovaná ve skříni a o 15 let později a již po několikátém stěhování, byť schovaná v posteli, stále byla v dosahu teď už jednadvacetileté pihovaté princezny. A v čase Vánoční pohody se stal zázrak a princezna uzřela, že knížka není jen knížka, ale i film.. A tak z nostalgie zapálila svíčku, zachumlala se do peřiny a vrátila se do svých dětských let. A i po tolika letech příběh neztratil své kouzlo a nové vyčaroval. Knížka už neleží v posteli :o)(11.12.2010)

rozpočet : $25 million tržby celosvetovo : $377,350,553(28.12.2006)

• - Bol nominovaný ako prvý animovaný film na cenu Akadémie v kategórii najlepší film. (Fleur6)

• - Pre animátorov boli predlohou Krásky herečky Judy Garland a Julie Andrews. (unclejack)

• - Pieseň "Be Our Guest" sa dočkala paródie v seriáli Simpsonovci (od r. 1989), konkrétne v epizóde "See My Vest", v ktorej si ju zaspieval pán Burns. (unclejack)