Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

• slovenský

Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

Jedna z nejlepších Disneyovek. Silný příběh, fantastická hudba a zasloužená nominace na Oscara za nejlepší film (dosud jediná u animovaného filmu).(15.3.2004)

Když se dá dohromady klasický příběh a klasická animace, může vzniknout krásný (nejen) dětský film se vším, co k tomu patří - a v Krásce se to povedlo takřka dokonale. Romantika, napětí, vtip... Kdo by jen nechtěl pověsit Gastona za nohy do průvanu, vzít si Belle za ženu? (viděno z pohledu šestiletého kluka :-)) ) a hrát si s roztomilým Chipem, který vám přijde dát napít Darjeelingu...? Tahle disneyovka se podařila a i po uplynutí osmnácti let od vzniku dokazuje, že planimetrie dokáže stereometrii převálcovat levou zadní - ať se Pixar snaží sebevíc.. :D ___ Tak už máme vedle hraného filmu (Cocteau, Herz), divadla (Cocteau), poezie (Hrubín), opery (Glass) a bigbítu (Petr Novák) i animované zpracování známého příběhu.. Přijde ještě někdo s něčím podobně originálním?(10.4.2009)

Najkrajší ľúbostný príbeh všetkých čias. A v tom najkrajšom prevedení, od Disneyho.(10.9.2007)

V roce 1995 jedna malá pihovatá princezna, při svém posledním dni ve školce, dostala od své učitelky knížku s názvem Kráska a zvíře, která se rázem stala jednou z nejoblíbenějších.. Tahle princezna rostla a rostla, ale knížka byla pořád poblíž. Nejdříve pod polštářem, postupem času v nočním stolku, v dalších letech schovaná ve skříni a o 15 let později a již po několikátém stěhování, byť schovaná v posteli, stále byla v dosahu teď už jednadvacetileté pihovaté princezny. A v čase Vánoční pohody se stal zázrak a princezna uzřela, že knížka není jen knížka, ale i film.. A tak z nostalgie zapálila svíčku, zachumlala se do peřiny a vrátila se do svých dětských let. A i po tolika letech příběh neztratil své kouzlo a nové vyčaroval. Knížka už neleží v posteli :o)(11.12.2010)

Zpracování milé a krásné. Ještě stará dobrá animátorská práce. Já na muzikály moc nejsem a přemíra písniček mi celkově ve filmech vadí, ale tady kupodivu ani ne.(9.1.2017)

• - Popová verze písně "Kráska a zvíře" v podání Céline Dion a Peabla Brysona, která byla vydána na soundtracku k filmu, se stala mezinárodním hitem. (Terva)

• - K dosažení pestřejších barev bylo podruhé v historii použito počítačů, to pak ovlivnilo řadu dalších filmů. (M.B)

• - Snímek byl zařazen Americkým filmovým institutem v roce 2008 na 7. místo v žebříčku nejlepších animovaných filmů. (TheDude)