Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

• slovenský

Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

V roce 1995 jedna malá pihovatá princezna, při svém posledním dni ve školce, dostala od své učitelky knížku s názvem Kráska a zvíře, která se rázem stala jednou z nejoblíbenějších.. Tahle princezna rostla a rostla, ale knížka byla pořád poblíž. Nejdříve pod polštářem, postupem času v nočním stolku, v dalších letech schovaná ve skříni a o 15 let později a již po několikátém stěhování, byť schovaná v posteli, stále byla v dosahu teď už jednadvacetileté pihovaté princezny. A v čase Vánoční pohody se stal zázrak a princezna uzřela, že knížka není jen knížka, ale i film.. A tak z nostalgie zapálila svíčku, zachumlala se do peřiny a vrátila se do svých dětských let. A i po tolika letech příběh neztratil své kouzlo a nové vyčaroval. Knížka už neleží v posteli :o)(11.12.2010)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $171,350,553Tržby Celosvetovo $403,476,931║ Rok 2010, Konečne som sa k tomuto dielku dostal aj keď zatiaľ len v Českom jazyku ale aj tak animačne očarilo, humorom pobavilo, malo to cit, iskru, takže celkovo ma to veľmi potešilo, moc vydarená rozprávka. /95%/___ __Tržby po obnovenej 3D premiére 2012__ ║Rozpočet $25miliónov + na 3D konverziu $3miliónyTržby USA $218,967,620Tržby Celosvetovo $468,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $76,123,547 Tržby za predaj DVD v USA $102,992,590║ ___Rok 2012: Obnovená premiéra v 3D. V prvom rade ma prekvapilo veľmi pôsobivé 3D prevedenie, ktoré som v danom rozsahu vôbec nečakal, týmto sa príbeh viac posunul k divákovi a čaro z krásneho príbehu nadobudlo k ešte vyššej intenzite, maximálna spokojnosť. Slovenský dabing potešil, občas obrázky troška sekali ale to sa dá prepáčiť, v ostatných ohľadoch dokonalé. /videl v kine 3D verziu: 100%/(5.12.2008)

Romantická pohádka potěší nejeden čestvě zamilovaný pár. Co dodat, je to strašná slaďárna, ale vcelku milá.(26.2.2009)

Kreslená klasika, ktorá nepotrebuje komentár z času starých dobrých Disneyoviek! Perfektná hudba, nádherné poňatie osudového príbehu lásky prebudeného z nenávisti. Trošku mi chýbal emotívnejší záver, ale inak bolo všetko milučké. Mimochodim Gaston bol riadny looser, tiež by som mu natrhol prdel! =) 80%.(9.5.2006)

Tak tahle disneyovka mě dostala. Krásně horovo-pohádkově podaný příběh s dobrou atmosférou a krásnou klasickou animací. Zvíře je tu opravdu zezačátku děsivé, líbila se mi i na pohádku netradiční postava padoucha Gastona. Jenom mě jako vždycky otravovaly ty hloupé písničky. Proboha - to nemůžou být alespoň chytlavé, když už nejsou chytré? Celou dobu jsem si nemohla pomoct a představovala jsem si, jak by asi vypadal remake pro dospělé. Takový mix burtonovské poetiky, ujetosti ze Společenstvé vlků a děsivosti z naší Panny a netvora. Tak takovému filmu bych dala plné hodnocení.(25.1.2010)

• - Natáčení probíhalo převážně v Disney studiu v Glendale v Kalifornii. (Terva)

• - Konvice paní Potts je použita také ve filmu Tarzan (1999), v kempu Jane. (Mr.Critic)

• - Popová verze písně "Kráska a zvíře" v podání Céline Dion a Peabla Brysona, která byla vydána na soundtracku k filmu, se stala mezinárodním hitem. (Terva)