Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

• slovenský

Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

Zpracování milé a krásné. Ještě stará dobrá animátorská práce. Já na muzikály moc nejsem a přemíra písniček mi celkově ve filmech vadí, ale tady kupodivu ani ne.(9.1.2017)

Zřejmě se jedná o jeden z nejlepších a nejnápaditějších filmů od Disneyho. Příběh sice není příliš originální, ale rozhodně je hezký, vtipně a poutavě podaný a především animace nádherná. V dnešních animovaných filmech se tolik originální fantazie a kouzelné atmosféry už bohužel nevidí, zejména začarovaný dům s oživlými věcmi neměl chybu. Myslím, že dnes jsem se už tohoto filmu bavila víc, než kdyby mi bylo pět :).(10.12.2010)

Mám rád animované pohádky, ale tahle mě i přes revoluční použití digitální animace přišla zastaralá. Jeden z posledních zástupců přežitého stylu. Je zde příliš mnoho muzikálového zpěvu, což je hudební žánr, který se mi příčí, a také příliš mnoho mluvících rádobyroztomilých předmětů, což je mi protivné. Na druhou stranu, technicky je to krásná podívaná a scénáristicky se snaží o nepovrchní pojetí, tedy v rámci možností. Těžko srovnávat, ale osobně považují za nejlepší film s touto tématikou Herzovo Pannu a netvora.(21.3.2011)

Cogsworth a Lumiere jsou frajeři, až vyrostu, chci být jako jeden z nich, jenom si nedokážu vybrat. Ale jelikož Frantík měl tu štramandu prachovku, asi zvolím jeho. Btw. ideální film pro vyznání lásky s velkým "Baaawww" momentem.(18.12.2010)

Príbeh je tak emotívny a dojímavý, že aj keď by bol akokoľvek animovane prevedený, nedala by som menej ako 3*...Táto verzia však bola krásna a takmer dokonalá.(5.4.2007)

• - V původní čínské dabingové verzi nadaboval a nazpíval Zvíře Jackie Chan. (Rominator)

• - Modelom pre Krásku bola, podobne ako u morskej víly Ariel, scenáristka a producentka Sherri Stoner. Obidve postavičky majú jej typické gestá, napríklad si odfukujú z tváre neposlušný prameň vlasov. (krasomama)

• - Bol nominovaný ako prvý animovaný film na cenu Akadémie v kategórii najlepší film. (Fleur6)