poster

Dinosaurus

 • USA

  Dinosaur

 • Slovensko

  Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  Krásna záležitosť. A pomerne drsne realistická... Občas sa to síce zbytočne hrá na ďalšieho LEVIEHO KRÁLA, ale pekne na tom vidieť, že scenár je základ úspechu - DOBA ĽADOVÁ bola preto "len" zábavná...(11.4.2008)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Vyššie hodnotenie dávam preto, lebo mám aj knihu, čiže mi to zostalo v srdci.(3.11.2012)

 • Darth Sidious
  *****

  Je to krásný výpravný film pro děti. Sice s jednoduchým dějem. Ale určitě potěší i starší generaci. Mě se moc líbil. Grafika byla taky na úrovni. Příběhy o dinosaurech se mi vždy líbili. A i tento.(29.7.2011)

 • JohnCZ
  ***

  Pamatuju si, že když jsem tenhle film viděl jako malý, dočista mě uchvátil. Jednak svoji krásnou hudbou J. N. Howarda, kterou jsem vnímal už tehdy a jednak tehdy neskutečně krásnou animací kombinující reálné prostředí a naanimované postavy a efekty. Jenže po těch letech mi hodně vadí jedna věc - příběh. Ten je neskutečně klišovitý a díky tomu je animák i bohužel po čase dost nudný. Což je škoda, protože technicky vypadá stále hodně k světu. Nicméně si ho nejvíce užijí děti, pro které je určen primárně.(22.8.2012)

 • Dan9K
  *

  To to tu nikomu nevadí? Ten film je jedna velká chyba! A ty vadí obzvláště ve filmech pro děti. Proč tam musely být opice? 65 milionů let před Kristem? A ještě vypadaly jako dnešní lemuři. Neexistuje snad film o dinosaurech pro děti, ve kterém by nebyli lidé nebo aspoň nějací primáti. Je to nezbytné? Opravdu musí mít děti (a radši ani nemyslím na to, kolik dospělých má) zato, že v době dinosaurů, tu už byly opice? Navíc v "příběhu" byly zcela nahraditelné a zbytečné. A další chybky...co ta tráva? Co ty dinosauří nehty? Co ten 10-kilometrový asteroid spadnuvší 2 kilometry od tlupy se svými směšnými a uboze pomalými následky? Co ten závěr a vyhynutí dinosaurů? To jako až potom nebo co? Škatulka "dětský animovaný film" je samozřejmě na všechno krásnou výmluvou, ale já pro ni nevidím důvod, obzvláště ne, když se nejedná o komedii. A jinak, co ta strašná nuda, způsobená dokonale nezajímavým a nezajímavě podaným příběhem? Co ty odpudivé triky? Vždyť je to hnus. V o rok starším Putování s dinosaury jsou i přes svou jistou archaičnost 100krát lepší. Zde je ale nechutně vidět, jak akorát použili nějakou rozmázlou texturu. Co ten patos? A co to ponaučování, které říká: "Ten kdo se chová racionálně, je špatný"? Tenhle film je mi nesympatický od A po Y. Zetko zachraňuje jedině Howardova hudba a ta jediná ho taky dělí od odpadu. Ale přiznejme si, tento typ filmů je pro výraznou líbivou hudbu jako stvořený, dalo by se skoro říci, snadný...alespoň pro skladatele, který v tom umí chodit.(12.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace