Dinosaurus

Dinosaur

Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Pamatuju si, že když jsem tenhle film viděl jako malý, dočista mě uchvátil. Jednak svoji krásnou hudbou J. N. Howarda, kterou jsem vnímal už tehdy a jednak tehdy neskutečně krásnou animací kombinující reálné prostředí a naanimované postavy a efekty. Jenže po těch letech mi hodně vadí jedna věc - příběh. Ten je neskutečně klišovitý a díky tomu je animák i bohužel po čase dost nudný. Což je škoda, protože technicky vypadá stále hodně k světu. Nicméně si ho nejvíce užijí děti, pro které je určen primárně.(22.8.2012)

Je to opravdu v první řadě dětský snímek, na rozdíl od řady jiných animáků toho dospělému tolik nenabídne, a tak považuji za zbytečné babrat se v nepřesnostech a vypočítávat chyby. Když nic jiného, dá se na Dinosaura prostě jen tak dívat, protože po stránce výpravy se povedl a hudba Jamese Newtona Howarda je přímo krásná. Rád bych ještě vyzdvihl na český dabing, který má mnohem zajímavější obsazení než ten originální (Jiří Langmajer, Jaroslav Satoranský, Květa Fialová...).(22.11.2014)

Po technickej a vizuálnej stránke fakt bomba.Veľmi pekné.Napínavé dobrodružstvo so srandovnými a akčnými dinosaurami za doprovodu skvelej Howardonej hudby. 85% - 4*(3.3.2010)

• NinadeL

Jedna z nejhorších Disneyovek široko daleko. Ve své době technologický pokrok, po patnácti letech se už na to nedá dívat ani jako na součást kolekce Disney celovečeráků. Patetické, nelogické, nezajímavé.(2.1.2015)

• swamp

Já snad viděl jiný film.. mně to přišlo jako neskutečně nudná blbost.(23.1.2012)