Dinosaurus

Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Doják, velikej.(30.5.2008)

Prvni pulhodina - proste parada. Divaka omracuji neskutecne dokonale triky. Ale pak - diky prakticky nuloveme deji film zacina nudit.(6.8.2002)

rozpočet : $127.5 million tržby celosvetovo : $349,822,765(23.5.2007)

Fantastická výprava - nápad spojit počítačem generovaná zvířata se skutečnými lokacemi se mi moc líbí (stejně jako v Putování s dinosaury), ale příběh tady docela trpí a vleče se. Myslím si, že ani děti se nebudou při dívání na tenhle film celou dobu dobře bavit (možná i míň než dospělí). Ale po technické stránce bomba!(8.3.2004)

Krásný film, na svoji dobu vzniku jsou animace na špičkové technické úrovni ve všech detailech ! Zase jedna pořádná Dysneyovka, tentokráte z druhohor :-), která udala tón. Veverky Srat přišly se svými žaludy až pak .-). Nad chlupatými lemury či co to bylo se v době ještěrek nepozastavuji. Není to Putování s dinosaury, je to animák pro děti něco jako kačer Donald. Tohle je za čtyři vajíčka. * * * *(19.12.2012)

• - Za prvý víkend premietania zarobil film v Spojených štátoch 38,8 milióna dolárov, čím sa stal najúspešnejšou premiérou roka a za Levím kráľom zaostal len o 1 milión. (pravo)

• - Na kožíšek jediného lemura muselo být poskládáno na počítači 1,1 milionu chloupků. (HappySmile)

• - Tvůrci začali na filmu pracovat už v roce 1994. (HappySmile)