Dinosaurus

Dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2000, 82 min

Doják, velikej.(30.5.2008)

Vyššie hodnotenie dávam preto, lebo mám aj knihu, čiže mi to zostalo v srdci.(3.11.2012)

• Dan9K

To to tu nikomu nevadí? Ten film je jedna velká chyba! A ty vadí obzvláště ve filmech pro děti. Proč tam musely být opice? 65 milionů let před Kristem? A ještě vypadaly jako dnešní lemuři. Neexistuje snad film o dinosaurech pro děti, ve kterém by nebyli lidé nebo aspoň nějací primáti. Je to nezbytné? Opravdu musí mít děti (a radši ani nemyslím na to, kolik dospělých má) zato, že v době dinosaurů, tu už byly opice? Navíc v "příběhu" byly zcela nahraditelné a zbytečné. A další chybky...co ta tráva? Co ty dinosauří nehty? Co ten 10-kilometrový asteroid spadnuvší 2 kilometry od tlupy se svými směšnými a uboze pomalými následky? Co ten závěr a vyhynutí dinosaurů? To jako až potom nebo co? Škatulka "dětský animovaný film" je samozřejmě na všechno krásnou výmluvou, ale já pro ni nevidím důvod, obzvláště ne, když se nejedná o komedii. A jinak, co ta strašná nuda, způsobená dokonale nezajímavým a nezajímavě podaným příběhem? Co ty odpudivé triky? Vždyť je to hnus. V o rok starším Putování s dinosaury jsou i přes svou jistou archaičnost 100krát lepší. Zde je ale nechutně vidět, jak akorát použili nějakou rozmázlou texturu. Co ten patos? A co to ponaučování, které říká: "Ten kdo se chová racionálně, je špatný"? Tenhle film je mi nesympatický od A po Y. Zetko zachraňuje jedině Howardova hudba a ta jediná ho taky dělí od odpadu. Ale přiznejme si, tento typ filmů je pro výraznou líbivou hudbu jako stvořený, dalo by se skoro říci, snadný...alespoň pro skladatele, který v tom umí chodit.(12.4.2007)

• NinadeL

Jedna z nejhorších Disneyovek široko daleko. Ve své době technologický pokrok, po patnácti letech se už na to nedá dívat ani jako na součást kolekce Disney celovečeráků. Patetické, nelogické, nezajímavé.(2.1.2015)

Prvních 15 minut je naprosto úchvatných (až na to, že jsou totožné se stejně dlouhým trailerem). Dočkáte se opravdu ukázkové předváděčky kombinace počítačové animace s živým prostředím. Potom začnou dinosauři mluvit, animace už je okoukaná a příběh je typicky dětinsky Disneyovský. Škoda.(28.10.2003)