poster

Before the Rains

Drama

Indie / Velká Británie / USA, 2007, 98 min

Režie:

Santosh Sivan

Kamera:

Santosh Sivan

Hudba:

Mark Kilian

Střih:

Steven Cohen

Scénografie:

Sunil Babu
(další profese)
 • Big Bear
  ****

  Tohle byl parádní film. Nádherně barevný, s krásnou hudbou a fascinující kulisou džungle a hor. Určitě jsem nebyl sám, kdo by si tam uměl představit žití. Já tedy rozhodně ano. Ovšem jen jako bílý sáhib se zařízeným bungalovem s britskou vlajkou na stožáru .-). Když jsem se hned v úvodu dozvěděl, že se film odehrává v Indii, v roce 1937 - bylo mi jasné, že úvodní idylka se asi rozplyne. Jednak kvůli blížící se válce i indickým snahám vymanit se z britského područí, k čemuž došlo napevno o deset let později v roce 1947. Ovšem náš příběh je čistě vztahový a až prostě jednoduchý. Skrze kratičký románek mezi britským plantážníkem a indickou služebnou zde dojde ke střetů dvou zcela odlišných světů i kultur. Je opravdu neuvěřitelné, jak někdy může zamilovaná žena uvést do pohybu obrovskou lavinu událostí, před kterými nemá prakticky nikdo úniku. Na rozdíl o jiných komentujících, kteří se tu báli, že v napjatých momentech najednou vyskočí zpoza palem tančící a zpívající loupežníci (opravdu jsem se pobavil, protože bollywood někdy takový opravdu je!) jsem už nějaký film viděl a tohoto se tu nebál. Film je podáván velmi vážně a točen spíše pro světového diváka. Snímek pak postupně graduje do nečekaného finále. Není to na úplně čisté 4 hvězdy, ale rád zaokrouhlím nahoru. Ta doba i prostředí byly můj cup of tea. Koho toto téma zaujalo a rád by zůstal v regionu .-) - doporučuji podobně zajímavý film Partition (2007). 4 vážky ve sklenici. * * * *(19.1.2016)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,029,655Tržby Celosvetovo $1,227,181(6.12.2008)

 • lenuse
  *****

  Tak jsem se dočkala a po Maan Gaye Mughall-E-Azam se mi konečně dostal do rukou a před oči i tento film. Zase jednoznačný důkaz, že Ráhul Bos (Rahul Bose) je prostě stvořen pro dramata. S přijímáním rolí v komediích by měl být opatrnější. :-)(12.9.2008)

 • Fary
  ***

  Příběh je celkem pěkný, ačkoliv celkem předvídatelný. Dávám tři hvězdičky hlavně za povedený soundtrack a nádhernou krajinu, kde se film odehrává.(15.3.2009)

 • JANARYBA
  ****

  Univerzálně platný příběh o tom, jak šťastně ženatý muž (tady anglický plantážník v Indii) si začne nezávazný románek s atraktivní místní vdanou ženou a jak souhrou nešťastných událostí vše tragicky vyústí a kolika lidem to ovlivní život.(19.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace