Říkejte mi Kubrick

Appelez-moi Kubrick

Color Me Kubrick

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2005, 86 min

Opravdu nezáživný film, který si mou pozornost udržel jedině díky Johnu Malkovichovi, díky němuž taky původní 2 a půl * zaokrouhluji nahoru.(7.6.2008)

John Malkovich opravdu válí, to bez debat. Stejně jako film mě pobavil různými narážkami (mimo jiné i hudebními) na Kubrickovy filmy, ale celkově je hodně zvláštní snímek, který i přes svou poměrně krátkou stopáž stihne nudit. Každopádně hodně dlouho jsem přemýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdami, bohužel, kdybych dal trochu víc, tak bych ukřivdil filmům, u kterých jsem se nudil míň a zasmál víc. 60 %.(22.7.2011)

Jako velký fanoušek Stanleyho Kubricka jsem si tento film nemohl nechat ujít. V první řadě si dovolím tvrdit, že divákův zážitek bude poloviční, pokud neví nic o jeho životě a nemá nakoukané jeho zásadní snímky, protože je zde na ně mnoho slovních i hudebních odkazů. Tím nechci říct, že kdo nezná Kubricka, ať táhne, ale ten film na tom dost staví. Kubrick žil v ústraní, ale nechce se mi věřit, že ho lidé neznali alespoň z fotek. To je jako by se u nás někdo vydával za Miloše Formana, všichni to jméno znali, ale nikdo nevěděl, jak přesně vypadá. Lidská hloupost je však nekonečná a já se u těch několika bláznivých scén dobře bavil. Představa, že mu dávám prachy na vodku a cigára, je opravdu směšná.(22.7.2011)

Scenár ako od Kaufmana (fakt podľa skutočnosti?), úchylný Malchovich, ktorý si svoju rolu užíva,absurdita na absurditu, v hlavnej roli (aspoň prenesene) božský Stanley Kubrick. Tie správne predpoklady na veľké očakávania, ktoré sa aj naplnili, ale stále mám pocit, že potenciál nebol úplne využitý a dalo sa z toho celého vytrieskať viac. Po čase sa námet a pointa opakuje a film stráca trochu drive, ale celkovo určite spokojnosť. Odporúčam fanúšikom a znalcom tvorby kultového režiséra :)))(17.6.2011)

Zajímavý film o Alanu Conwayovi, který se vydává za režiséra Stanleyho Kubricka, což využívá ve svůj - nejen finanční - prospěch. Hlavní postavu výborně ztvárnil John Malkovich, který tady vypadá opravdu úchylně. :P(11.11.2013)

• - Ruth Negga (ve filmu Lolita) si zahrála ve stejnojmenné divadelní hře v irském Národním divadle. Byla to její první profesionální herecká role. (MeanWhile)

• - Ken Russell a Peter Sallis si zahráli své cameo role jako dva pacienty v blázinci. (MeanWhile)

• - Většina hudby ve filmu má původ ve snímku Mechanický pomeranč (1971). (leBIGmac)