Říkejte mi Kubrick

Appelez-moi Kubrick

Color Me Kubrick

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2005, 86 min

Scenár ako od Kaufmana (fakt podľa skutočnosti?), úchylný Malchovich, ktorý si svoju rolu užíva,absurdita na absurditu, v hlavnej roli (aspoň prenesene) božský Stanley Kubrick. Tie správne predpoklady na veľké očakávania, ktoré sa aj naplnili, ale stále mám pocit, že potenciál nebol úplne využitý a dalo sa z toho celého vytrieskať viac. Po čase sa námet a pointa opakuje a film stráca trochu drive, ale celkovo určite spokojnosť. Odporúčam fanúšikom a znalcom tvorby kultového režiséra :)))(17.6.2011)

• xxmartinxx

Tenhle film měl všechny předpoklady, abych si ho oblíbil. Oblíbený herec, oblíbený filmař v názvu... ale dopadlo to špatně. Nudná podívaná, která krom hudby nijak nevyužívá možnost citací největšího filmaře všech dob. John Malkovich v roli nejteplejší filmové postavy historie nedokáže utáhnout tak unylý nevkus. 30%(13.5.2010)

• BoPo

Kubrick bez Kubricka.(24.9.2009)

Průměrná komedie se zajimavým námětem. Kubricka jako režiséra miluju tak jsem byl zvědav na tuhle komedii s Johnem Malkovichem. I přes krátkou stopáž nemá film potřebné tempo a občas nudí a vtipů zde taky není příliš.(10.10.2009)

• jonyyy

Naprosto skvělý výkon Malkoviche, vlastně jako vždy. Homosexuála hrál opravdu přesvědčivě a byl uvěřitelný opravdu každý jeho pohyb, každý jeho výraz. Ale na komedii to nebylo vůbec vtipné a na drama vůbec ne silné, či dojemné. Úplně zahozený potenciál. 50%(8.9.2011)