Říkejte mi Kubrick

Color Me Kubrick

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2005, 86 min

• GilEstel

Ne, Ne a Ne!!! Ne, že bych neměl rád Malkoviche, ale tady se mi vysloveně protivil. Hnusnej oslizlej protivnej teplouš, blbej, jak necky, těží z toho, že ostatní jsou ještě blbější. Ani ruku bych mu nepodal. Ne, že bych neměl rád Kubricka. Naopak je to můj oblíbenej režisér, ale tohle bylo znesvěcení jeho jména pod rouškou rádoby komedie. Ne, opravdu to není vtipný. Je to trapný a styděl bych se sám za sebe, kdybych se tomu smál. Tohle se hodí spíš jako zábavná travesti show do gay baru, než jako komická parodie. 16%(16.8.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $71,190Tržby Celosvetovo $497,009(18.1.2009)

Klobúk dole pred ďalším vydareným výkonom silne charakterného Johna Malkovicha. Prakticky, keď tak nad tým všetkým uvažujem, do tejto role si iného herca ani predstaviť neviem. Chválim ale scenáristickú prácu Anthonyho Frewina, ktorý sa ako dlhoročný Kubrickov asistent ukázal tou najsprávnejšou voľbou celého projektu.(11.6.2008)

• Richie666

John Malkovich si ze sebe zřejmě dělá srandu rád a jeho výkon je zde standardně na úrovni, avšak kvůli dost plitkému ději to tady nevyznívá zrovna dvakrát vtipně. I přes relativně nízké hodnocení ale stojí za to vidět.(10.12.2008)

Jako velký fanoušek Stanleyho Kubricka jsem si tento film nemohl nechat ujít. V první řadě si dovolím tvrdit, že divákův zážitek bude poloviční, pokud neví nic o jeho životě a nemá nakoukané jeho zásadní snímky, protože je zde na ně mnoho slovních i hudebních odkazů. Tím nechci říct, že kdo nezná Kubricka, ať táhne, ale ten film na tom dost staví. Kubrick žil v ústraní, ale nechce se mi věřit, že ho lidé neznali alespoň z fotek. To je jako by se u nás někdo vydával za Miloše Formana, všichni to jméno znali, ale nikdo nevěděl, jak přesně vypadá. Lidská hloupost je však nekonečná a já se u těch několika bláznivých scén dobře bavil. Představa, že mu dávám prachy na vodku a cigára, je opravdu směšná.(22.7.2011)