Říkejte mi Kubrick

Appelez-moi Kubrick

Color Me Kubrick

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2005, 86 min

V kůži Stenley Kubricka.(22.7.2011)

• Kryton

Kromě Malkoviche , který si roli gay ochlasty užívá to nemá ani smysl sledovat. Komedii v tom moc ani nevidím , teda kromě hlášky , kdy Conway hraný Johnem Malkoviche povída o Johnu Malkovichovi. I tak je to nudný filmeček o podvodníčkovi co se vydával za slavného režisera a rád souložil s mladíky.(22.4.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $71,190Tržby Celosvetovo $497,009(18.1.2009)

Opravdu nezáživný film, který si mou pozornost udržel jedině díky Johnu Malkovichovi, díky němuž taky původní 2 a půl * zaokrouhluji nahoru.(7.6.2008)

Na film Colour me Kubrick jsem se chtěl podívat jen kvůli tomu, že je to o mém nejoblíbenějším režisérovi. Tedy jen to s ním souvisí. Ve skutečnosti jde o Alana Conwaye, který se za něj vydával. Hned na začátku jsem měl chuť film vypnout, protože Alan spíš parodizoval Stanleyho. Skutečný Kubrick měl rodinu a Alan mezitím klátil chlapy na večírcích. Přesto mě svým charakterem udržel u filmu až do konce. John Malkovich je skvělý herec a strašně mi touhle rolí připomnínal Johna Malkoviche ve filmu V kůži Johna Malkoviche. V obou filmech ze sebe dělá srandu a to se mi na něm líbí. Snad nikdy jsem ještě neviděl film, kde by ostatní postavy ve filmu upadaly do pozadí. Neustále byl v záběru jen Alan. Scénář napsal skutečný asistent režiséra Anthony Frewin, který si dal na tom záležet a je vidět, že Kubrick zůstane v jeho srdci stejně jako v mém.(23.7.2008)