Tlukot mého srdce se zastavil

• Francie

De battre mon coeur s'est arręté

• slovenský

Tlkot môjho srdca sa zastavil

Beat That My Heart Skipped, The

Drama / Krimi / Akční

Francie, 2005, 108 min

Jacques Audiard má na svém triku jeden z nejzajímavějších žánrových filmů Francie posledních let, mám na mysli Proroka, a tak jsem k jeho předchozímu snímku přistupoval možná až s příliš velkým očekáváním. Tak komplexní a působivý Tlukot mého srdce zdaleka není a jestli divákovi něco utkví v paměti, tak především živočišný výkon Romaina Durise v hlavní roli. Ten je sice přesvědčivější na pozici kriminálníka, který terorizuje nájemníky a brnká na nervy majitelům domů, ale jako člověk, který stojí mezi dvěma světy a sní o tom, že opustí řemeslo a po vzoru matky se bude věnovat umění, představuje zajímavou figuru. Bohužel scénář mi přijde trochu nedotažený a klavírní vsuvky poněkud nudné. Celkový dojem: 60 %.(3.1.2015)

• troufalka

Filmy o gaunerech a násilí mi vadí. Tady to nezachránilo ani piáno.(30.11.2014)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

Zajímavý film, který se drží někde malinko nad průměrem. Příběh nebyl zas tak silný, ovšem to vynahrazuje výkon Durise a hlavně neustálá hra na klavír. Když jsem navíc uslyšel hrát Breath od Télépopmusik, hned jsem se rozzářil. Škoda jen, že Mélanie Laurent se tam jen mihla, těšil jsem se na ní.(26.9.2013)

• Mahalik

Nebývám to já, kdo při filmu sleduje hodinky a různě se zabavuje, aby neusnul. Leč stalo se, a proto jsem se uchýlil k praktické zahálce. Vytáhl jsem kiwi a začal mu vyřezávat obličej. Ponechal jsem mu chloupky na hlavě, aby měl taky nějaký ten pačes a jen tak mimochodem jsem se podíval, co se v Tlukotu děje, ač jsem věděl, že velký kulový. Mrzelo mě to, protože jsem očekával ohromnou katarzi a vděk, ale to se mi nedostávalo. Hlavní postava je nervák a jelikož těch už jsem se za život nesledoval až až, neměl jsem z toho radost. Spíše stažený žaludek. Zbyl mi tedy jen ten klavír. Věc, která je ohromná. Miluju ten zvuk, to vyjádření se. Tenhle film však ne.P.S. Jméno pro pana Kiwi mi zasílejte do pošty :)(20.1.2010)