Tlukot mého srdce se zastavil

• Francie

De battre mon coeur s'est arręté

• slovenský

Tlkot môjho srdca sa zastavil

Beat That My Heart Skipped, The

Drama / Krimi / Akční

Francie, 2005, 108 min

Trochu učesat, dát trochu víc prostoru známým tvářím jako je Emmanuelle Devos a Mélanii Laurent, tak nemám námitek a dám tu čtyřku s radostí. Takhle to byl hlavně koncert Romaina Durise nejen herecky, ale i doslovně. Nicméně po scénáristické stránce bych měla připomínky, protože to na mě působilo jak puzzle, z kterého jde velmi těžko poskládat nějaký ucelený obraz. Tlukot mého srdce se tím pádem nezastavil, lituji.(31.5.2014)

Zajímavý film, který se drží někde malinko nad průměrem. Příběh nebyl zas tak silný, ovšem to vynahrazuje výkon Durise a hlavně neustálá hra na klavír. Když jsem navíc uslyšel hrát Breath od Télépopmusik, hned jsem se rozzářil. Škoda jen, že Mélanie Laurent se tam jen mihla, těšil jsem se na ní.(26.9.2013)

Romain Duris je opravdu strhující ve své roli neurotického impulzivního muže (čemuž odpovídá kongeniálně zvolená forma) posedlého penězi a hudbou, přičemž důležitá je právě ona evoluce posedlosti ilustrující zajímavý kontrast mezi jednáním na hraně zákona a uměním...(což je obecně jeden ze základních inspiračních zdrojů západní kinematografie)(18.11.2012)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

Jacques Audiard má na svém triku jeden z nejzajímavějších žánrových filmů Francie posledních let, mám na mysli Proroka, a tak jsem k jeho předchozímu snímku přistupoval možná až s příliš velkým očekáváním. Tak komplexní a působivý Tlukot mého srdce zdaleka není a jestli divákovi něco utkví v paměti, tak především živočišný výkon Romaina Durise v hlavní roli. Ten je sice přesvědčivější na pozici kriminálníka, který terorizuje nájemníky a brnká na nervy majitelům domů, ale jako člověk, který stojí mezi dvěma světy a sní o tom, že opustí řemeslo a po vzoru matky se bude věnovat umění, představuje zajímavou figuru. Bohužel scénář mi přijde trochu nedotažený a klavírní vsuvky poněkud nudné. Celkový dojem: 60 %.(3.1.2015)