Big Ben - Kandidát na ženění (TV film)

• Německo

Bulle von Tölz - Der Heiratskandidat, Der

Krimi

Německo, 2003, 94 min

Big Ben není zrovna můj oblíbenec, z druhé strany už jsem pár dílku viděl a čím dál tím míň mně Big Ben vadí a začíná mi být vcelku sympatický a zatím k tomu mám tři vysvětlení - za prvé nástup mé duševní demence podpořen notnou devastací tělesné schránky, za druhé, že jsem si na seriál podvědomě zvykl (syndrom Pavlovových psů??? hahaha) a za třetí, že by Big Ben nebyl až tak úplně blbý seriál ???(19.7.2005)

50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)

Je to odlehčena kriminálka. Každý díl seriálu má jiný námět, ale každý z nich je něčím zajímavý.(5.11.2012)

• MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

• U.Tarare

Na rozdíl od Brouka se u mě neprojevily známky Pavlovova syndromu, takže mi Big Ben přijde pořád dost stupidní.(28.1.2009)

• Patrac999

Příběh o vyžraném německém detektivovi, ve kterém pokaždé pouze čirou náhodou přijde za pachatelem. Nic nezjistí, dá mu své číslo a kvůli pachatelovo demenci ho slavně zatkne. (Skoro jako růžový panter) Navíc je do toho zapletena jeho matka, která vůbec není vtipná.(13.8.2009)

Zápletka nic moc, ale každého Big Bena mám ráda.(27.10.2010)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)