Interview podle van Gogha

Interview

Interview podľa van Gogha

Nizozemsko, 2003, 89 min

Theo van Gogh

Stret politického novinára a silikónovej herečky je zároveň stretom dvoch úplne odlišných svetov, ktoré sebou opovrhujú no napriek tomu k sebe čosi cítia. Digitálna kamera v takýchto a podobných nezávislých dielkach vynikne lepšie a účelnejšie než experimentovanie s ňou v nejakých mainstreamovejších filmoch. Theo van Gogh mal/má na konte skvelý počin, ktorému k stiesnenej atmosfére dopomohli výborní herci a už spomínaný digitál (ktorý by sa hodil aj do Buscemiho remaku). 80%(23.7.2010)

On a ona. Lži, pohrdání, ponižování.. Jizva a umělý kozy. Kdo z nich je ochoten mluvit pravdu? Herecké sólo pro dva, které mi na devadesát minut pořádně zrychlilo tep.(27.12.2011)

Spíš trochu "divadelní" kus, ale i na plátně se dá vidět. Ještě bych ubral tak deset minut dialogů "šustících papírem" a dal bych za 5.(21.2.2008)

Komorná, ukecaná dráma, ktorú prakticky odohrajú vo vzájomnej konfrontácii a výmeny názorov len dvaja herci, avšak stálo to za to. Taká inteligentná hra na mačku a myš s prekvapivým záverom. 75/100(9.5.2016)

• Morien

Jakkoliv jsem fanda do ukecaných filmů kde si to minimální počet herců nandává ve velkém, praskají kosti, létají lásky, vznášejí se iluze někde v nedohlednu, tak tenhle film mě teda vyloženě nasral. Vím, že jsem křehká žena a taková slova používat je proti mé nátuře, ale když sledování toho filmu pro mě bylo takové utrpení! První sledování jsem vzdala po osmnácti minutách, film vztekle vypla a chystala se ho vyhodit oknem nebo něco podobně teatrálního. Jenže potom jsem si řekla, že toho bohdá nebude, aby mě, která jsem zvládla vidět celý film s Lindsay Lohan ze středoškolského pořadí, porazil nějaký párek totálních nesympatiků z Holandska. Ale koukala jsem na to jenom proto, abych na to potom mohla nadávat. Hlavní dva herci mi byli totálně nesympatičtí a jejich postavy za celou dobu neprovedly nic, díky čemu bych si vybrala jednu a té fandila či něco/cokoliv! podobného. Nelíbila se mi kamera - abych tohle strávila, musel by být obsah opravdu kulervoucí (třeba Trier). Obsah nebyl kulervoucí. Obsah jejich dialogů mě nedokázal zaujmout. A nelíbil se mi ani byt, ve kterém se to všechno odehrávalo. Hudba byla příšerná asi naschvál. Neznám režisérův styl, možná že si hraje na umělecká béčka, nevím, ale opravdu jsem nepřišla na žádnou hodnotu/kvalitu. Prostě ne.(24.6.2011)