Interview podle van Gogha

Interview

Interview podľa van Gogha

Nizozemsko, 2003, 89 min

Theo van Gogh

Komorná, ukecaná dráma, ktorú prakticky odohrajú vo vzájomnej konfrontácii a výmeny názorov len dvaja herci, avšak stálo to za to. Taká inteligentná hra na mačku a myš s prekvapivým záverom. 75/100(9.5.2016)

Prečo mám rada európske filmy a takmer vždy im nadelím minimálne štryri *? Pre originálny scenár, uveriteľné herecké výkony a tak ako aj v tomto prípade, pre celkom nečakaný záver.(28.8.2010)

Spíš trochu "divadelní" kus, ale i na plátně se dá vidět. Ještě bych ubral tak deset minut dialogů "šustících papírem" a dal bych za 5.(21.2.2008)

Kedže som videl prv Buscemiho modifikáciu, porovnáme si to spätne a iba v krátkosti. "Interview podľa van Gogha" je neviazanejšie jak prejavom lepšie hrajúcej Katje Schuurman, tak nadviazaním celého kontaktu dvoch osobnostne rozladených individualít. Oproti remaku má však docela pokašlané rozuzlenie, ktoré trpí umelohmotnosťou a preto je jednoznačne slabšie. Vždy túžim byť aspoň trošilinku nestranný a občas sa mi to aj darí, ale tentokrát to nepôjde, Theo van Gogh si ma aj napriek koncovému kixu získal o kúštik viac.(9.12.2011)

• paascha

Moc mě to nepobavilo. Nafouknutá bublina, které 3/4 slávy dodává osud režiséra.(28.8.2010)