poster

Flåklypa Grand Prix

 • USA

  Pinchcliffe Grand Prix

Dobrodružný / Animovaný / Komedie / Sportovní

Norsko, 1975, 88 min

Režie:

Ivo Caprino
 • tatanapope
  ***

  Pohádka, kterou bych zpracováním zařadila spíše mezi večerníčky a dle toho ji taky budu hodnotit. Dospělého diváka neurazí, ale ani nepobaví. Byli chvilky, kdy jsem se neskutečně nudila. Co bych naopak vyzdvihla, je nápad a zpracování samotného závodu, kdy se jim podařilo navodit tu správnou atmosféru a napětí a to přesto, že člověk ví, jak to dopadne, pohádka je pohádka...Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016 / Norsko(7.3.2016)

 • dr.Orlok
  ****

  Nejnavštěvovanější norský film (v 5 milionovém Norsku měl návštěvnost 5.5 milionu), vrcholící perfektní 20 minutovou scénou ústředního závodu, kterou George Lucas kompletně okopíroval pro závody kluzáků v Epizodě I.(26.11.2013)

 • Bernhardiner
  ****

  Skandinávci často ve svých filmech používají takový typ humoru, který mi příliš nevyhovuje a tenhle snímek je ho plný. Norští animátoři měli ale tolik fantazie a tolik zajímavých nápadů, že mi to ani tolik nevadí. A minimálně samotný začátek závodu George Lucas do první epizody Hvězdných válek zkopíroval, nechť se za to smaží v pekle. 80%(1.8.2015)

 • Lindiště
  ****

  Z hlediska příběhu to není nic zas až tak nového. Ale ztvárnění hlavních postaviček se svými typickými vlastnostmi je rozhodně originální (viz krtek hypochondr). Je to velmi zábavné a také napínavé, hlavně když vrcholí automobilový závod, ve kterém nejde jen o výsledek závodu samotný, ale především o čest a souboj poctivosti s podlostí. Plochý vršek je krásný, na takovém místě bych chtěla někdy (i přes krkolomnou přístupovou cestu) žít.(14.1.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo $5,914,576(6.6.2009)

 • - Od premiéry 28. srpna 1975 se film promítal v alespoň jednom kině každý den po celých 28 let. Většinou se promítalo v kinech v Norsku, Moskvě a Tokiu. Nonstop promítání bylo ukončeno v roce 2003. (Cheeker)

 • - Norské televize vysílající film každý rok o Vánocích. (Cheeker)

 • - V jednu chvíli se film promítal v 75 různých japonských kinech. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace