Flåklypa Grand Prix

Pinchcliffe Grand Prix

Dobrodružný / Animovaný / Komedie / Sportovní

Norsko, 1975, 88 min

Ivo Caprino

Skandinávci často ve svých filmech používají takový typ humoru, který mi příliš nevyhovuje a tenhle snímek je ho plný. Norští animátoři měli ale tolik fantazie a tolik zajímavých nápadů, že mi to ani tolik nevadí. A minimálně samotný začátek závodu George Lucas do první epizody Hvězdných válek zkopíroval, nechť se za to smaží v pekle. 80%(1.8.2015)

Zaujímavý animák svojou animačnou a detailistickou prepracovanosťou. Síce príbeh nie je nič, čo by som si pozrel znova a účasť zvieratiek je mnou iba tesne tolerovateľná, aj keď má plniť úlohu zábavnosti. Ale detaily sú pozoruhodné, práca so svetielkami a samotná stop-motion technika sú bravúrne. Hodnotenie: 75%(9.5.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo $5,914,576(6.6.2009)

Moc pekna moderni pohadka o jednom zavode pana opravare kol a vynalezce Reodora Rafka s Slunikem a Ludvigem proti Krvohrdlemu. Moc jsem se pobavil velmi dobra parodie :).(10.10.2005)

Z hlediska příběhu to není nic zas až tak nového. Ale ztvárnění hlavních postaviček se svými typickými vlastnostmi je rozhodně originální (viz krtek hypochondr). Je to velmi zábavné a také napínavé, hlavně když vrcholí automobilový závod, ve kterém nejde jen o výsledek závodu samotný, ale především o čest a souboj poctivosti s podlostí. Plochý vršek je krásný, na takovém místě bych chtěla někdy (i přes krkolomnou přístupovou cestu) žít.(14.1.2008)