Flåklypa Grand Prix

• angličtina The Pinchcliffe Grand Prix (více)

Theodore a jeho dvaja pomocníci Sonny a Lambert sa živia opravovaním bicyklov, vynálezmi a výrobou automatizovaných vlajkových žrdí pre švédske námorníctvo. Jedného dňa zistia, že Theodorov bývalý pomocník ukradol jeden z jeho skvelých vynálezov – retometrický rozdeľovač. Vďaka tomu sa stal svetovým šampiónom Formule 1 a teraz každého vyzýva, aby proti nemu pretekal. Napriek Lambertovým naliehavým varovaniam, avšak povzbudený Sonnyho nadšením a odvahou sa Theodore púšťa do výroby pretekárskeho auta Il Tempo Gigante. (MFF Cinematik Piešťany)

Bernhardiner

Skandinávci často ve svých filmech používají takový typ humoru, který mi příliš nevyhovuje a tenhle snímek je ho plný. Norští animátoři měli ale tolik fantazie a tolik zajímavých nápadů, že mi to ani tolik nevadí. A minimálně samotný začátek závodu George Lucas do první epizody Hvězdných válek zkopíroval, nechť se za to smaží v pekle. 80% ()

Lindiště

Z hlediska příběhu to není nic zas až tak nového. Ale ztvárnění hlavních postaviček se svými typickými vlastnostmi je rozhodně originální (viz krtek hypochondr). Je to velmi zábavné a také napínavé, hlavně když vrcholí automobilový závod, ve kterém nejde jen o výsledek závodu samotný, ale především o čest a souboj poctivosti s podlostí. Plochý vršek je krásný, na takovém místě bych chtěla někdy (i přes krkolomnou přístupovou cestu) žít. ()

majo25

Zaujímavý animák svojou animačnou a detailistickou prepracovanosťou. Síce príbeh nie je nič, čo by som si pozrel znova a účasť zvieratiek je mnou iba tesne tolerovateľná, aj keď má plniť úlohu zábavnosti. Ale detaily sú pozoruhodné, práca so svetielkami a samotná stop-motion technika sú bravúrne. Hodnotenie: 75% ()

tatanapope

Pohádka, kterou bych zpracováním zařadila spíše mezi večerníčky a dle toho ji taky budu hodnotit. Dospělého diváka neurazí, ale ani nepobaví. Byli chvilky, kdy jsem se neskutečně nudila. Co bych naopak vyzdvihla, je nápad a zpracování samotného závodu, kdy se jim podařilo navodit tu správnou atmosféru a napětí a to přesto, že člověk ví, jak to dopadne, pohádka je pohádka...Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016 / Norsko ()

• Originální loutka Ludviga, nejznamější postavy tohoto filmu, byla později vydražena na aukci s výdělkem, který šel pro nemocné s rakovinou. Cena se vyšplhala na 110 000 norských korun. (Cheeker)
  • V roce 1995 byly soundtrack a zvukové efekty digitálně upraveny. (Cheeker)
  • Do září 2007 se jednalo o nejvýdělečnější norský film. (Cheeker)