Flåklypa Grand Prix

Pinchcliffe Grand Prix

Dobrodružný / Animovaný / Komedie / Sportovní

Norsko, 1975, 88 min

Ivo Caprino

Zaujímavý animák svojou animačnou a detailistickou prepracovanosťou. Síce príbeh nie je nič, čo by som si pozrel znova a účasť zvieratiek je mnou iba tesne tolerovateľná, aj keď má plniť úlohu zábavnosti. Ale detaily sú pozoruhodné, práca so svetielkami a samotná stop-motion technika sú bravúrne. Hodnotenie: 75%(9.5.2014)

Informace v češtině s obrázky: zde.(18.5.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo $5,914,576(6.6.2009)

Skandinávci často ve svých filmech používají takový typ humoru, který mi příliš nevyhovuje a tenhle snímek je ho plný. Norští animátoři měli ale tolik fantazie a tolik zajímavých nápadů, že mi to ani tolik nevadí. A minimálně samotný začátek závodu George Lucas do první epizody Hvězdných válek zkopíroval, nechť se za to smaží v pekle. 80%(1.8.2015)

Pohádka, kterou bych zpracováním zařadila spíše mezi večerníčky a dle toho ji taky budu hodnotit. Dospělého diváka neurazí, ale ani nepobaví. Byli chvilky, kdy jsem se neskutečně nudila. Co bych naopak vyzdvihla, je nápad a zpracování samotného závodu, kdy se jim podařilo navodit tu správnou atmosféru a napětí a to přesto, že člověk ví, jak to dopadne, pohádka je pohádka...Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016 / Norsko(7.3.2016)