Thriller - drsný film (festivalový název)

• Švédsko

Thriller - en grym film

Thriller: A Cruel Picture

They Call Her One Eye

Hooker's Revenge

Krimi / Thriller / Akční / Drama / Erotický

Švédsko, 1974, 107 min

Bo Arne Vibenius

[Festival otrlého diváka 2009] …(15.2.2009)

Ze všech starších Exploitationů mi Thriller Drsný film příjde asi nejhutnější a nejzajímavější. Krásná němá hlavní hrdinka je nalákána do pasti zákeřným pasákem, který ji udělá závislou na heroinu a začne ji prodávat cizincům jako šlapku. Ono samotný námět je samo o sobě dosti drsný a nepříjemný, že je úplně jedno z jakého je film roku a pořád si drží diváka na obrazovce. Plusem jsou i detailní sexuální scény, které vyrážejí dech svou odvážností, mínusem je zase akční zúčtovací finále, kde hlavní hrdinka používá pouze brokovnici za pomocí velmi otravných zpomalovacích záběrů, škoda, že tvůrci neměli víc kreativity a nevymysleli něco podobného jako v ISOYG, to by zde pětkama nešetřilo zřejmě u nikoho. 75%(7.7.2015)

Život je svině. Jako malou tě znásilní jeden bláznivej dědek, následkem traumatu z toho už nikdy nepromluvíš, celý mládí dojíš krávy (to by ještě nebylo nejhorší), pak ti jednou ujede autobus a do města tě sveze pravděpodobně ten největší zmrd široko daleko, kterej tě uspí, nadopuje heroinem a udělá si z tebe další na sobě závislou děvku. Jako bonus ti píchne skalpel do oka a vychcaně tě zbaví rodičů. Tak ti nezbyde než se nechat mrdat, fotit, ponižovat a mlátit, abys kromě podílu za dobře odvedenou práci dostala svojí životně důležitou dávku. Co se těch podílů týká, říká se sice kdo šetří má za tři, ale tady bych to spíš upravil třeba na kdo šetří vykosí je všechny. Jo, pomsta bude sladká a totálně bezcitná... Je těžký pocit z tohohle filmu nějak vyjádřit. Jo, máme tady kozičky, násilí, krev, revenge, béčkovou zápletku, dokonce i nefalšovaný porno záběry včetně výstřiku na análek. Ale jako béčko to na mě rozhodně nepůsobilo. A místo nějaký akční jízdy to celý plyne tak jakoby zpomaleně, včetně akčních scén. Docela zajímavá záležitost. (screeny)(27.10.2008)

Thriller: A Cruel Picture je zásadným článkom málo frekventovaného subžánru rape and revenge a zároveň ho možno považovať aj za jeden zo základných kameňov moderného exploitationu, ktorý už v súčasnosti pravda nadobudol oveľa hororovejšie kontúry. Ide o kontroverzný kúsok, ktorý napriek tomu, že sa nevyhol viacerým chybám, zdvihol latku pre podobne orientované filmy. Pozrieť si ho však treba každopádne uncut (107 min.), skrátené cenzurované verzie, ktoré ja osobne vo všeobecnosti neznášam, neumožňujú objektívne posúdenie jeho kvalít či nedostatkov.(27.5.2010)

Nejznámější švédský exploitation film o němé dívce která se mstí lidem co z ní udělaly prostitutku závislou na drogách . Christina Lindberg působí ve své roli sexy a scéna z očíčkem je skutečně hegeš:) Jedinou vadou jsou ty porno scény které tam skutečně nemusely být a jenom kazí celkový dojem . Ale přesto jsem se bavil takže za 5*(10.10.2007)