poster

Pád nebes

 • USA

  Heavens Fall

 • Slovensko

  Znásilnené

Drama

USA, 2006, 101 min

 • honajz
  ***

  Spíše 2,5*. Soudní drama podle skutečných událostí, kdy jsou kluci v Alabamě 30. let 20. století souzeni za údajné znásilnění, ale přitěžuje jim barva pleti. Na podobná témata vzniklo už hodně filmů, Hořící MIssissippi mělo i určitý akční šmrnc. Tohle je poklidné, unavené a ospalé jako samotná Alabama, čímž sice vynikne atmosféra místa a jisté vtáhnutí do děje, ale kdo není vyloženě "soudní" typ, pokud jde o filmy, asi si moc neužije.(15.6.2009)

 • ecceHOMMO
  ***

  ...aj takto sa prejavoval rasizmus....smutné.......ešte smutnejšie však je, že aj v dnešnej dobe sa rasizmus ešte vyskytuje.....a tak ako vo filme mnohokrát iba z dôvodu zaužívaných zvyklostí.......(3.7.2009)

 • Terva
  ****

  Soudní proces z devíti černochama ,kteří jsou obviněni ze znásilnění. Bohužel vše se odehrává na Jihu země, kde se nedá sehnat dvanáct mužů, kteří by je osvobodili. Toto není spoiler, tato věta zazní hned na začátku filmu. Jak proces dopadne, hádejte, nebo se podívejte. Docela strhující příběh plný zvratů a nových důkazů v procesu Scottsboro.(6.6.2009)

 • DJ Kritik
  **

  Kruté podmienky pre černochov v USA, nie sú ničím novým. A to hovorí aj o dnešnej dobe a nie len o USA a černochoch. Na to, že sa jednalo o spracovanie podľa skutočných udalostí je to tak slabé, že divadelná hra má väčšie napätie. Jeden z tých horších príbehov o rasizme. Za zmienku stojí hlavne postoj sudcu Hortna v podani Davida Strathaima. ....... ....... ............ ....... ...... ..... ........ .. Akcia: * Vtiahnutie do deja: ** Realita: ***(8.8.2009)

 • Arsenal83
  ****

  Podhodnotenie filmu ma prekvapilo. Dej má svoju dynamiku, stupňuje sa, právnické spory a proces je slušne rozpracovaný. Myslím, že pohľad na južanské súdnictvo v danom období sa podarilo zobraziť nadpriemernou formou. A nebolo k tomu vôbec treba žiadne veľké hollywoodske hviezdy.(17.10.2015)

 • - Film byl natočen na základě skutečného příběhu tzv. "Scottsboro Boys", který se odehrál roku 1931. (Terva)

 • - Parní lokomotiva použitá ve filmu byla zapůjčena z historického muzea kolejových vozidel Tennesse Valley v Chattanoogu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace