poster

Pád nebes

 • USA

  Heavens Fall

 • Slovensko

  Znásilnené

Drama

USA, 2006, 101 min

 • ecceHOMMO
  ***

  ...aj takto sa prejavoval rasizmus....smutné.......ešte smutnejšie však je, že aj v dnešnej dobe sa rasizmus ešte vyskytuje.....a tak ako vo filme mnohokrát iba z dôvodu zaužívaných zvyklostí.......(3.7.2009)

 • Arsenal83
  ****

  Podhodnotenie filmu ma prekvapilo. Dej má svoju dynamiku, stupňuje sa, právnické spory a proces je slušne rozpracovaný. Myslím, že pohľad na južanské súdnictvo v danom období sa podarilo zobraziť nadpriemernou formou. A nebolo k tomu vôbec treba žiadne veľké hollywoodske hviezdy.(17.10.2015)

 • Enšpígl
  ***

  Dlouho jsem nemohl uvěřit že se něco takovýho stalo. Nemyslím obviněný černochů ze znásilnění Leelee Sobieski, myslím ten závěr. Ve tváři jsem měl na konci podobný výraz jako ten advokát. Jen je škoda, že film nedokázal přenést víc atmosféru amerického jihu 30 let. Možná by to nabralo na mnohem větší síle. Taky trošku nechápu postavu černošskýho novináře, na začátku to vypadalo, že bude mít ve filmu podstatnější úlohu, ale nakonec se ukázalo, že to byla úplně zbvytečná postava. Bohužel téma rasismu asi nikdy nezmizí ze soudních síní a z tohoto důvodu považuju film za velmi přínosný.(22.12.2010)

 • honajz
  ***

  Spíše 2,5*. Soudní drama podle skutečných událostí, kdy jsou kluci v Alabamě 30. let 20. století souzeni za údajné znásilnění, ale přitěžuje jim barva pleti. Na podobná témata vzniklo už hodně filmů, Hořící MIssissippi mělo i určitý akční šmrnc. Tohle je poklidné, unavené a ospalé jako samotná Alabama, čímž sice vynikne atmosféra místa a jisté vtáhnutí do děje, ale kdo není vyloženě "soudní" typ, pokud jde o filmy, asi si moc neužije.(15.6.2009)

 • DJ Kritik
  **

  Kruté podmienky pre černochov v USA, nie sú ničím novým. A to hovorí aj o dnešnej dobe a nie len o USA a černochoch. Na to, že sa jednalo o spracovanie podľa skutočných udalostí je to tak slabé, že divadelná hra má väčšie napätie. Jeden z tých horších príbehov o rasizme. Za zmienku stojí hlavne postoj sudcu Hortna v podani Davida Strathaima. ....... ....... ............ ....... ...... ..... ........ .. Akcia: * Vtiahnutie do deja: ** Realita: ***(8.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace