poster

Pád nebes

 • USA

  Heavens Fall

 • Slovensko

  Znásilnené

Drama

USA, 2006, 101 min

 • DJ Kritik
  **

  Kruté podmienky pre černochov v USA, nie sú ničím novým. A to hovorí aj o dnešnej dobe a nie len o USA a černochoch. Na to, že sa jednalo o spracovanie podľa skutočných udalostí je to tak slabé, že divadelná hra má väčšie napätie. Jeden z tých horších príbehov o rasizme. Za zmienku stojí hlavne postoj sudcu Hortna v podani Davida Strathaima. ....... ....... ............ ....... ...... ..... ........ .. Akcia: * Vtiahnutie do deja: ** Realita: ***(8.8.2009)

 • honajz
  ***

  Spíše 2,5*. Soudní drama podle skutečných událostí, kdy jsou kluci v Alabamě 30. let 20. století souzeni za údajné znásilnění, ale přitěžuje jim barva pleti. Na podobná témata vzniklo už hodně filmů, Hořící MIssissippi mělo i určitý akční šmrnc. Tohle je poklidné, unavené a ospalé jako samotná Alabama, čímž sice vynikne atmosféra místa a jisté vtáhnutí do děje, ale kdo není vyloženě "soudní" typ, pokud jde o filmy, asi si moc neužije.(15.6.2009)

 • Lacike
  **

  Mam rad tento typ fimov o sudnom procese, ktore sa venuju pripadu s prvkami rasizmu, ale ked obete nemaju ziadnu sancu nech maju akekolvek dôkazy o nevine, tak to z filmoveho hladiska postrada akekolvek napätie a pôsobi to iba absurdne. Sice sa v tej dobe dialu krute veci, ale nie je prilis zaujimave to sledovat v takomto spracovani. 3/10.(16.7.2016)

 • bassator
  **

  Tak tohle tedy bylo Alabamské právo, to byla Alabamská spravedlnost jak hlásali na konci filmu. No tedy v této době by se (snad) něco tak absurdního stát nemohlo... - 9. 3. 2012 - 30%(9.3.2012)

 • Terva
  ****

  Soudní proces z devíti černochama ,kteří jsou obviněni ze znásilnění. Bohužel vše se odehrává na Jihu země, kde se nedá sehnat dvanáct mužů, kteří by je osvobodili. Toto není spoiler, tato věta zazní hned na začátku filmu. Jak proces dopadne, hádejte, nebo se podívejte. Docela strhující příběh plný zvratů a nových důkazů v procesu Scottsboro.(6.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace