• Cival

Nekoukatelné. Po tomhle zmateném bordelu mi imponují i ty hezké české filmy, v nichž jen stojí kamera u stolu a sleduje vtipkujícího Bolka Polívku. Inu, stáří rádo klid a vlídnou atmosféru...(1.9.2007)

Denní hlídka jako pokračování Noční Hlídky a volná adaptace druhé a třetí části knihy Noční hlídka od pana Sergeje Lukjaněnka je více propracovaná, dějově stabilnější, efektově propracovanější a atmosfericky lepší než u Noční hlídky přičemž si stále drží svůj temný humor . U první poloviny filmu byly méně akční scény vykompenzované agresivní hudbou, která přesně sedla k danému momentu a pomyslný opening ve formě vyprávění příběhu o Tamerlánovi a křídě osudu se mi líbil více než začátek u NH i díky lepšímu zpracování. Druhá polovina je naprosto bezvadná, akce je více než dost a pohled na apokalyptickou Moskvu mě vyrazil dech a Denní Hlídka si mě tím kompletně získala. 85 %(6.5.2010)

• Kaka

Ještě větší dějový zmatek, než v díle prvním. Tím pádem se snímek po obsahové stránce stává prakticky neúnosným a jediné na co se dá soustředit jsou neskutečné formalistické orgie ruského supertalenta Bekmambetova. Tenhle borec má na to se stát se v nejbližších letech králem akce. Potřebuje se však oprostit od dějových srágor a zpracovat jednoduchý a přímočarý děj, který bude pod jeho nadupanou režijní taktovkou s největší pravděpodobností zážitek první třídy. Tahle patlanina jím bohužel i přes některé neoddiskutovatelné klady není ani náhodou.(2.9.2008)

[Pro Moskva 2006] „Světlí a Temní se střetávají.“ Vizuálně i obsahově propracovanější než jednička. T. Bekmambetov v zásadnější míře sází na speciální efekty, kterými se může směle rovnat známějším trhákům. I když v jistém ohledu se poznenáhlu začíná vytrácet ta pověstná ruská mysterioznost, kterou ale zcela vynahrazují, výrazovost postav a barvitost dialogů ;) „Antone jsi Světlý, ale pivo piješ tmavé..“ [Od Plzeň 2010](16.3.2010)

• paascha

ještě hloupější, než Noční hlídka. jediné, co mě bavilo, byl ten vytuněný ZIL:-)))(3.9.2007)

• - Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)

• - Spoiler: Po úspěšném startu letadla se zatáhne podvozek, avšak v dalším záběru je podvozek opět vytažený. (grovik.net)

• - Při honičce když Anton proskočí plakátem, na druhé straně vyletí z velké reklamy. Je to reklama na film 9. rota, kde jedním z hlavních hrdinů je Alexej Čadov, představitel "upírka" Kosti. (grovik.net)