Denní hlídka

Day Watch

Night Watch 2

Akční / Fantasy / Thriller

Rusko, 2006, 126 min

Pri tvorbe tohoto filmu museli reziser, scenarista i kameraman vyhulit fucking great hill of grass .... Čistá psychiatria - ale na rozdiel od iných mi Denná hliadka šmakovala viac ako Nočná ....(8.7.2009)

[Pro Moskva 2006] „Světlí a Temní se střetávají.“ Vizuálně i obsahově propracovanější než jednička. T. Bekmambetov v zásadnější míře sází na speciální efekty, kterými se může směle rovnat známějším trhákům. I když v jistém ohledu se poznenáhlu začíná vytrácet ta pověstná ruská mysterioznost, kterou ale zcela vynahrazují, výrazovost postav a barvitost dialogů ;) „Antone jsi Světlý, ale pivo piješ tmavé..“ [Od Plzeň 2010](16.3.2010)

Daleko horší než první zatracovanej díl, Timur se tentokrát snažil zaměřit hlavně na vysvětlení celýho příběhu a problému, kterej se nakous v prvním díle, ale jaksi naprosto a totálně rezignoval an veškěrou akci, z těch všech cool akčních scén zbylo jen torzo a místo toho to je neskutečně zamotaný a vyprávěný dost nešťastným způsobem, že mě to moc nebavilo ,protože sem nechápal o co jde a konec je pro mě doteďka nepochopitelnou záležitostí. Ale abych nějak nemlžil, tak musim na obranu filmu říct, že sem brutálně zapoměl co se dělo v jedničce a tak pro mě bylo docla obtížný se dostat zpátky do příběhu, no vlastně se mi to ani nepodařilo a tak to na mě působilo dost roztěkaně a o ničem, prostě sem nechápal co se pořádně dějě, takže bych asi před skouknutím dvojky si pořádně zopakovat a znova skouknout jedničku, jinak si to asi sotva někdo užije. Ale ta akce fakt zamrzí, když v prvním díle byla fakt výborná(23.5.2007)

Hej, počkat? Co se to zase děje? Ale co nad tím budu přemýšlet, hlavně že u toho lítají auta vzduchem a řve rocková vypalovačka...Ančo, podej mi ještě ten popcorn.... Toť má představa diváka, který je schopen udělit této chaotické onanii pět hvězdiček :-) Bekmambetov Denní hlídkou toužebně osahává postupy hollywoodských akčích trháků, aniž by je ovšem dokázal pevně uchopit. Mnoho režisérů zaměřených na klipovitou skladbu a eye-candy akci dokáže vytvořit dobré scény, ale nefunguje jim film jako celek; Bekmambetovi však nefungují ani ty jednotlivé scény, neboť každý záběr v nich se vyznačuje úplně jinou náladou i pojetím a pojem timing nejspíš ruský režisér nezná ani z doslechu....V otěžích nezvládnuté dramaturgie se vzpíná opět primitivní příběh zasazený do směšně laciné mytologie, který si ovšem potrpí na přemíru postav a nezajímavých a vzájemně se rozbíhajících dějových linií. Hodnotím ovšem výše, než v případě Noční hlídky a to za některé oku lahodící akční sekvence a přeci jenom vyšší přehlednost děje, danou jeho hollywoodštějším schématem, v němž je místo i pro klasický happy end.(20.7.2008)

Denní hlídka jako pokračování Noční Hlídky a volná adaptace druhé a třetí části knihy Noční hlídka od pana Sergeje Lukjaněnka je více propracovaná, dějově stabilnější, efektově propracovanější a atmosfericky lepší než u Noční hlídky přičemž si stále drží svůj temný humor . U první poloviny filmu byly méně akční scény vykompenzované agresivní hudbou, která přesně sedla k danému momentu a pomyslný opening ve formě vyprávění příběhu o Tamerlánovi a křídě osudu se mi líbil více než začátek u NH i díky lepšímu zpracování. Druhá polovina je naprosto bezvadná, akce je více než dost a pohled na apokalyptickou Moskvu mě vyrazil dech a Denní Hlídka si mě tím kompletně získala. 85 %(6.5.2010)