I keď som znova miestami netušil prečo sa deje to čo sa deje, musím povedať, že pokračovanie Nočnej hliadky ma prekvapilo svojím rýchlim dejom naplneným veľkolepými samoúčelnými trikmi. Ruský tvorcovia špeciálnych efektov nesklamali, film je ešte lepšie zostrihaný, režisér sa viditeľne bavil a odviedol ďalšiu skvelú prácu.(20.5.2006)

To, že adaptace knížek velmi, velmi zřídka dosahují kvalit originálu, je jasná věc. Tady budou mít diváci, kteří nečetli výbornou předlohu větší problém. Nejspíš totiž vůbec nepochopí která bije. Mám knižní předlohu ještě celkem živou (mimochodem dostala pěkně na frak) a některý dějový linky mi nebyly ani povědomý. Jinak bigger, faster, more expensive.(21.1.2008)

Keby boli súrodenci Wachowski jedna osoba, stal by sa z nich Timur Bekmambetov. Ďalší chlap, ktorý má jedinečnú víziu, čo sa týka vylepšenia akčného žánru. V pokračovaní prekvapenia z roku '03 dokazuje, že v Rusku sa dajú za smiešny peniaz natočiť pecky audio-vizuálne konkurujúce kolosálnym projektom z americkej produkcie. Bez okolkov borí všetky predsudky žánrových pravidiel, nebojí sa spraviť z filmu totálny magľajz a absolútny mišmaš, do akčných sekvencií bez mihnutia oka zaborí pár minút najcitlivejšej drámy, tvrdý rock, ktorý sprevádza tieto scény zas v zápätí zamixuje ruské ľudovky. Herecké zloženie sa tiež vymyká spod bežných očakávaní, žiadni namakaní svalovci, či namelírovaní manekýni tu totiž svet nezachraňujú. Divák zahltený štandardnými filmami si na niečo podobné zvykne možno trošku ťažšie a mne tiež trošku trvalo, kým som Timurovmu štýlu prikývol, no potom som si film naozaj užíval. Tento multižánrový zlepenec však má oproti podobnej prvej časti konečne aj lepšiu podporu zo strany scenára. Príbeh je hutnejší a konečne šliape hneď od začiatku. V strede sa film síce trošku pribrzdil, no záverečné minúty mu vrátili späť jeho reputáciu. Záverečná časť trilógie bude preto z mojej strany určite očakávanejšia ako táto časť. 75%.(14.7.2009)

Bekmambetov je patlal a nebýt jeho, možná bych se na tuhle sérii rád díval i podruhé. Denní hlídka je oproti svému předskokanovi konzistentnější, zajímavější a digitálně vycíděnější, ale pořád má chyb jak máku. Bekmambetov není nijak oslnivý vypravěč a kolikrát se mu scény rozprsknou jak sněhová koule v obličeji. Akční scény pokročily (obzvlášť úvodní útok na město vypadá úchvatně), ale jinak jsem v nich nenašel nic tak oslnivého, abych se před tímhle východním "zázrakem" musel sklonit. Jsem rád, že jsem se konečně chytal scénáristických berliček a nebyl jsem jen uprostřed zředěného guláše, ale Denní hlídka pro mě zůstává (podobně jako její sestřička) pouze tuctovou akční sci-fi, která je chladná až do morku kostí a víc mě nudí, než baví.(14.8.2007)

• hippyman

angloruská natahovaná břečka navazující na přeplácanost své noční sestřičky, tentokrát ještě nudnější a ještě šílenější než předtím. nevím, proč jsem si myslel, že bude druhý díl v něčem jiný, jediným kladem jsou zas a znova efekty, které už ale dnešního diváka moc nepřekvapí. dvě a půl hodiny jsou fakt moc a člověku jde hlava kolem maximálně první polovinu. zbytek jsem úspěšně prozíval a koukal už vlastně jen střídavě na hodinky a v sloup. mít tak nějakou tu křídu, napíšu totéž jako AHTOH a byl by klid. 30%(4.1.2010)

• - V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)

• - Spoiler: Po úspěšném startu letadla se zatáhne podvozek, avšak v dalším záběru je podvozek opět vytažený. (grovik.net)