• flanker.27

Tak takhle teda ne. Nechápu proč takhle, dynamickej, napínavej a přehlednej děj knihy je přetavenej v rozlítanou klipovou koláž nemající s předlohou mnoho společného. Jednička si šla sice po vlastní koleji, ale pořád v rámci světa knihy. Dvojka na knihu dělá dlouhý nos a svět Hlídek a Inkvizice zcela mění v jeden dlohý klip. Ano, Bekmambetov má nepochybně talent pro vizuální stránku, jenže tady působí jako by po deseti letech bez práce chtěl narvat do jednoho filmu všechny nápady, co se mu honily hlavou. Stejně tak trestuhodně ořezané jsou charaktery postav, Anton je v knize docela akční řízek, tady se prostě jen propotácí ke křídě, Alyssa, Jegor a další taky s předlohou moc společného nemají. Nebo Zavulon, který tu vypadá, jako by si odskočil z Modré ústřice. Dvě hvězdy za docela vtipnou výměnu těl. Verdikt: Co funguje v klipech, nemusí fungovat ve filmu. Proti jedničce prostě pád.(18.9.2007)

• hippyman

angloruská natahovaná břečka navazující na přeplácanost své noční sestřičky, tentokrát ještě nudnější a ještě šílenější než předtím. nevím, proč jsem si myslel, že bude druhý díl v něčem jiný, jediným kladem jsou zas a znova efekty, které už ale dnešního diváka moc nepřekvapí. dvě a půl hodiny jsou fakt moc a člověku jde hlava kolem maximálně první polovinu. zbytek jsem úspěšně prozíval a koukal už vlastně jen střídavě na hodinky a v sloup. mít tak nějakou tu křídu, napíšu totéž jako AHTOH a byl by klid. 30%(4.1.2010)

• Cival

Nekoukatelné. Po tomhle zmateném bordelu mi imponují i ty hezké české filmy, v nichž jen stojí kamera u stolu a sleduje vtipkujícího Bolka Polívku. Inu, stáří rádo klid a vlídnou atmosféru...(1.9.2007)

Ojedinělý styl kamery, střihu a celkový nádech naprosto originální a neokoukaný alá Hollywood. Neviděl jsem první díl (určitě co nejdřív napravím) ale v celkově hůře stravitelným příběhu jsem se neztrácel. Působivé vizuály, dobré ,,nové,, herecké tváře a pár megalomanských úletu. Velkolepý ruský matrix/pán prstenů, nedivímse, že někdo přede mnou toto spojení už použil. Zábava pro mě dobrá a zajímavá, ale na druhou stranu pochopím i záporné hodnocení, tady je to čistě o vkusu diváka. Příjemné překvapení, těším se na zakončení trilogie ;-) 7-8/10*(5.11.2007)

Überkůl parkování v baráku, kultovní křída osudu (ahoj Ondřeji), laskavá scéna "apokalypsy" - ruský Matrix jak prase! S tím rozdílem, že oproti "serióznímu" Matrixu je tohle... prostě pošahanej úlet! (3,5* zaokrouhleno nahoru za... wtf)(3.7.2007)

• - Uvedení filmu předcházela masivní reklamní kampaň. Představitel hlavní role Konstantin Chabenskij pak dokonce 1. ledna zahajoval promítání v Moskvě a coby vosková figurína tentýž den pózoval na premiéře v Petrohradu. (suicide)

• - Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)

• - S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)