Denní hlídka

Day Watch

Night Watch 2

Akční / Fantasy / Thriller

Rusko, 2006, 126 min

Daleko horší než první zatracovanej díl, Timur se tentokrát snažil zaměřit hlavně na vysvětlení celýho příběhu a problému, kterej se nakous v prvním díle, ale jaksi naprosto a totálně rezignoval an veškěrou akci, z těch všech cool akčních scén zbylo jen torzo a místo toho to je neskutečně zamotaný a vyprávěný dost nešťastným způsobem, že mě to moc nebavilo ,protože sem nechápal o co jde a konec je pro mě doteďka nepochopitelnou záležitostí. Ale abych nějak nemlžil, tak musim na obranu filmu říct, že sem brutálně zapoměl co se dělo v jedničce a tak pro mě bylo docla obtížný se dostat zpátky do příběhu, no vlastně se mi to ani nepodařilo a tak to na mě působilo dost roztěkaně a o ničem, prostě sem nechápal co se pořádně dějě, takže bych asi před skouknutím dvojky si pořádně zopakovat a znova skouknout jedničku, jinak si to asi sotva někdo užije. Ale ta akce fakt zamrzí, když v prvním díle byla fakt výborná(23.5.2007)

• salahadin

To samé jako o "noční sestře" - coolshit.(26.4.2009)

Místy vizuálně sympatický bordel.. Ani formalistické orgie značně nevyrovnaného Bekmambetova (po dravém Wanted každý čekal další pecku, ale následující americká štace o skrytém životě Abrahama Lincolna nedopadá podle recenzí nejlépe) přesto nevytáhnou tenhle ujetý hokus pokus do nějakých slušných čísel..(30.6.2012)

Po Jacksonovi další režisér propadlý megalomanii! Denní hlídka už skoro úplně kašle na knihu, která jí dává název, režisér se soustředí téměř výhradně na akci. Celé je to šílenější a větší než Noční hlídka, bohužel motivů, postav i dějových zvratů je tu asi tak na deset filmů, přesto to jakousi záhadou celkem dobře funguje. Nejsou to úplně čisté čtyři hvězdičky, ale míň dát prostě nemůžu - už pro tu krásně ulítlou (a naprosto ničím neopodstatněnou) scénu, kdy jedna postava jede autem po boční straně paneláku a pak se prohání jeho vnitřkem, aby nakonec zaparkovala v kanceláři svého šéfa. :o))) P.S. Na IMDB je uveden rozpočet 4,2 milionu USD. Jestli je to pravda, tak se hollywoodští hlavouni budou o Bekmambetova rvát - ten film vypadá minimálně na 60, spíš víc...(18.3.2006)

První díl pro mě byl obrovským překvapením a možná právě proto jsem k němu byl v hodnocení tak shovívavý. Druhý díl se sice od prvního příliš neliší, ale je pryč ten moment překvapení. Zbyly jen ruské reálie, cool efekty a další Bekmambetovy vymoženosti. Mimochodem, až Bekmambetov natočí třetí, závěrečný díl, mohl by z fleku natočit katastrofický film. P.S. Režisér si ve filmu také zahrál, ale trochu jinak než je zvykem. Poměrně vydařené pomrknutí na diváky.(3.3.2006)