Inhyeongsa

Jižní Korea, 2004, 90 min

Yong-ki Jeong

Yong-ki Jeong
  • Vishnar

Doll Mastera jsem viděl už dávno, ale vím, že na mě moc nezapůsobil. Jako horror to bylo chabé a všechny možné způsoby k vystrašení diváka selhaly. Jediné, co na tom byla pěkné, byl interiér domu, všechny ty dřevěné patvary, na které se dalo narazit prostě všude. Jinak příběh klasika s "velkým závěrečným" odhalením. Pár mladých lidí se sejde u známého výrobce panenek, který jim nabídl, že mohou být modely pro další panenky. Všechno je samozřejmě jinak a ne všichni se od mistra mohou vrátit živí.(5.9.2008)

• Bobofon

V půlce filmu bych dal i čtyři hvězdy, protože výchozí situace pro akci je dobře nahozená, prostředí je zajímavé, atmosféra díky loutkám a pár divným týpkům slušná a divák může být natěšený na žně... Ale ouha, když se dostaví očekávaná sekačka, jde to s celým filmem od deseti k pěti, děj je nelogický (to se u horrorů stává), nestrašidelný (to by se stávat nemělo) a hlavní hrdinka víc a víc nesnesitelná, fakt jsem se modlil, ať ji už konečně někdo sejme. Takže nakonec zklamání z promarněné šance.(13.11.2010)

V anglictine sa tento korejsky horor preklada ako "Doll master" a Miramax uz zakupil prava na jeho americky remake. No ale spat k filmu. Ide o dalsi z radu hororov, ktori sa ani nesnazia zakryt svoju inspiraciu Nakatovym Kruhom. To znamena, ze pribeh nam znova serviruje tajomnych duchov (tentokrat ovladaju hlavne "detske" babiky ) v predvidatelnej trajektorii odvijania pribehu. Co funguje ale ako vzdy na 100% su prezentacie tzv. "japan shock systemu" - za vsetko staci uplne spomenut trademark najznamejsi - tmavovlase dievcatko s ucesom cez tvar, do ktorej tak nie je vidno, sialene vyplastene pohlady oci,atd. Fanusikovia azijskych hororov uz vedia ak poviem, ze aj napriek tomu, ze ste to mali moznost vidiet uz viackrat predtym, tieto "lakacky" funguju stale dokonale. Ihnyeongsa je tak vo vysledku hlavne o atmosfere ako o slabsom a prevarenom pribehu.(30.11.2004)