poster

Serenity

 • USA

  Serenity

 • Slovensko

  Serenity

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ***

  Dějově to není vůbec špatné a bylo by to dost hezké scifko, jen ho trochu líp natočit.(27.10.2008)

 • xxmartinxx
  ****

  Seriál neznám a nemám pocit, že by to jakkoli vadilo. Serenity je každopádně sympatická hromada klišé. Možná by neškodila dávka originality a větší "filmovost", ale to není zase tak zásadní.(18.3.2012)

 • viperblade
  *****

  Koukám, že od lidí, kterým se původní seriál líbil, dostává tento film rozporuplné hodnocení. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem se na Serenity podíval hned, co skončil poslední díl seriálu, ale mně tento film přišel jako opravdu parádní způsob, jak udělat z nouze (předčasné zrušení seriálu) ctnost (dovyprávět něco, co jste měli připravené). Opravdu mě potěšilo, že se tento film soustředí především na "Reavers", takže jsme se o nich konečně mohli dozvědět něco víc, ale ne na úkor toho, abychom se opět shledali s původní posádkou a s párem nových postav. Je sice fakt, že tento film je napsán tak chytře, že i divák, který se na Firefly nedíval, si jej může pustit, nicméně nebude to pro něj mít takový efekt, protože tohle je především o té posádce a o tom, jak se s nimi důstojně rozloučit. Proto chápu ta nízká hodnocení od lidí, kteří seriál nikdy neviděli - pro nás ostatní bude Serenity něčím, za co jsme vděčni. Že jsme dostali příležitost ještě jednou se podívat na jednu loď, s kterou jsme sice nestrávili tak moc času, ale o to více nám (teda, alespoň mně) přirostla k srdci. Konečně chápu, proč je Joss Whedon považován za krále nerdů. 100 %.(6.6.2014)

 • Kaka
  **

  Seriál jsem neviděl, nicméně film jako takový působí dost špatným dojmem. Triky evokují klasické rádoby výpravné nízkorozpočťáky, snažící se vytěžit z minima maximum, děj je banálně jednouduchý, posádka vzdušného korábu kromě vůdce poměrně nesympatická a záporák trapný. Za pozornost tak stojí jen lehce pomatená holčina, jejíž chvaty rozhodně stojí za to pustit si Serenity na pořádně velkém plátně za podpory slušné zvukové aparatury, ale jinak je tahle břečka všechno jen ne zajímavý film.(16.10.2008)

 • tron
  *****

  „Dobre, máš určitý talent, Albatros, ale lietanie, to nie sú len tlačidlá a čísla. Vieš, aké je prvé pravidlo lietania? Láska. Môžeš poznať všetku vesmírnu matematiku, ale loď, ktorú nemáš rada, ťa okamžite strasie, bez výnimky. Láska ju udrží vo vzduchu, keď sa má zrútiť. Láska ti prezradí, kedy má bolesti. Láska z nej robí domov.“ Jossa Whedona ani omylom nepokladám za kultovú postavu (jeho scenár k VOTRELCOVI: VZKRIESENIU bol jedným slovom príšerný, „Buffy“ ma nikdy nebavila a z „Angela“ som videl dve časti) a predčasne ukončený westernový sci-fi seriál „Firefly“ som nevidel. Vlastne ani neviem, prečo preboha som si SERENITY pozrel. Ale dostala ma. Akčné scény sú prekvapivo kvalitné, počítačové efekty pekné, vízia budúcnosti síce plná klišé o osídľovaní vesmíru a akejsi zlej megakorporácii a postavy sú silne štylizované (indianajonesovský kapitán, cynický pilot). Lenže ten film funguje na jednotku. Herci bez problémov zvládajú štylizovanosť a stávajú sa sympatickými hrdinami, ktorým radi držíme palce (najmä Nathan Fillion a Summer Glauová, ale tiež Adam Baldwin či Alan Tudyk), výprava je krásna (predovšetkým „biele mestečko“), scény, v ktorých umierajú dôležité postavy dojímavé a celé to má poetickú atmosféru o chybujúcich ľuďoch, ktorí kedysi možno boli dobrí a o lodiach, ktoré sú možno pooškierané, ale stále spoľahlivé. A posledná scéna z kokpitu je bomba. „Búrka je čoraz horšia.“ – „Čoskoro z nej budeme vonku." Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/sci-fi/347-serenity-100-(20.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace