poster

Serenity

 • USA

  Serenity

 • Slovensko

  Serenity

 • Velká Británie

  Serenity

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(30.12.2009)

 • Djkoma
  *****

  Serenity je zjevením, které zčásti dokončuje Firefly a je i bez "svého" seriálu dobrým filmem. Pro seriál a fanoušky je Serenity darem z nebes, protože ukončuje několik linií a jako "poslední dvou díl" nemá na poli seriálů konkurenci. Znalost seriálu není podmínkou, ale je výhodou. Postavy, ke kterým budete mít seriálem vybudovaný krásný vztah, na vás pak působí o stupeň lépe a chápete několik motivačních prvků, které by zůstali jinak v pozadí. Joss Wheon také vytahuje tajné eso z rukávu, tedy spíše dvě. Jedním je Chiwetel Ejiofor, který se stává tím chybějícím elementem k seriálu, který neměl "velkého chladného zlého chlapa, který vás zničí...". Jeho role je perfektní, brilantně zvládnutá a chladná. Druhým esem je Summer Glau, její potenciál je konečně rozvinut, její schopnosti předvedeny a její postava se pro mě stává synonymem seriálu (vedle kapitána Reynoldse). V rámci seriálu je film na jasných 5* bez jediného špatného slova, bez seriálu je to velmi zajímavé sci-fi, které potěší atmosférou a tempem, ale možná nebude naprosto přívětivé "neznalému". Vím o čem mluvím, poprvé jsem film viděl bez seriálových znalostí. Užil jsem si ho jako trochu jiné sci-fi, ale nemiloval jsem postavy od prvního okamžiku a hledal k nim cestu. Fanoušci musí křičet radostí. Dostali svou třešničku na dort jménem Firefly. Bez vážnější vady, bez hromady řečí a s dějem, který (vzhledem k rychlosti seriálu) obsahuje příběh minimálně jedné sezony. Joss Whedon ukázal, že když chce umí splnit sny fanoušků.... Jen tak dál.(5.1.2006)

 • Trellíno
  ****

  Mít dvakrát větší rozpočet a v první půlce přidat nějakých 40 minut, tak to mohla být fakt bomba. Ale i tak dost překvapivá záležitost s prďáckou poslední půlhodinou. Update po Firefly: Ha, budu opakovat po ostatnich, ale ono je to fakt najednou uplne nekde jinde. Sakra Whedone, chci vic!(23.1.2007)

 • genetique
  ***

  Čo ja viem, nebolo to zlé, ale podľa mňa sa to so 'Startrek' alebo 'Stargate' filmami porovnávať nedá. Páčilo sa mi, že to nemalo zbytočné odbočky od deja a zbytočné spomaľovačky, ktoré by nudili. Sľubná pointa filmu, tú ale skazí scenár na jednoduché klišé. Efekty boli ale celkom prekvapujúce. Záporák mal dostať viac priestoru. Čistý stred. 60%.(19.3.2006)

 • EdaS
  *****

  Tak nevím, jestli toho Whedona není pro televizi škoda. Serenity je nejlepší hardcore sci-fi posledních... no hodně let. Skvělé zakončení seriálu (takovouhle úroveň kdyby měl druhý celovečerák Akt X...), ale o to větší škoda, že se s touhle neskutečně sympatickou bandou člověk už nejspíš nesetká.(22.2.2009)

 • - Prvních devět minut filmu bylo umístěno na internet jako propagace před uvedením Serenity. (Galadriel)

 • - Události ve filmu Serenity se odehrávají šest měsíců po poslední epizodě seriálu Firefly (2002). Toto období přemostily tři knihy komixů vydané v létě 2005 (publikované nakladatelstvím Dark Horse comics a napsané Jossem Whedonem a Brettem Matthewsem). (Galadriel)

 • - Klíčová fráze, kterou Dr. Simon Tam používal k uspání River, "Eta Kooram Nah Smech!" znamená v ruštině v přeneseném slova smyslu „to je hodně vtipné“. (Galadriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace