poster

Serenity

 • USA

  Serenity

 • Slovensko

  Serenity

 • Velká Británie

  Serenity

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bestlama
  ****

  Whedon nám servíruje tuhle scifárnu celkem po svém stylu. Akce ujde, ale ten zbytek se moc překousnout nedá. Proto jsem ignoroval všelijaké ty předmanželské vztahy, sexuální vztahy, strkání něčeho někam a soustředil se na akci. Jinak podle mě nevyužitý potenciál hlavní hrdinky, která mohla nabídnout a svléct daleko víc!(17.8.2012)

 • Fr
  ***

  protože nás už bývalá země nedokázala uživit, museli být ve sluneční soustavě stvořeny země nové. vznikla aliance, která se stala chloubou civilizace. barbarské planety se však odmítly alianci podrobit. došlo k válce a náš vesmír je nyní bezpečnější. některé planety však stále odmítají poslušnost.... je jí 17, čte myšlenky, jmenuje se River, je moderní zbraní státního bioinženýrství a je na útěku. právě pomalé odhalování tajemství, které skrývá tato mladá dívka je tím, co má poutat naši hlavní pozornost. sci-fi, které bych zařadil do ,,B" kategorie je ovšem celkem dobře ztvárněné. pravda, ne každý efekt se povedl. negativa však vyvažuje pohodovost, zajímavé barevné filtry a závěrečná bitva. to vše spolu se zvukem dělá z tohoto snímku něco víc než podprůměr. žádné Hvězdné války však nečekejte.(30.5.2006)

 • M.a.t.t.
  *****

  Serenity je údajne lepšie vidieť až po Firefly, ktorý mu predchádza, hoci to nie je nevyhnutnosťou. Fanúšik seriálu síce môže byť trochu sklamaný odlišným prístupom, v konečnom dôsledku však predsa len prižmúri oči, keďže stále ide o svet, ktorý pozná a má ho rád. Bežný divák však môže v Serenity vidieť originálne sci-fi novej generácie, ale i béčko patriace priamo na video a tomuto dojmu príliš nepomáha ani kvantum televíznych hercov v hlavných úlohách. Napriek omezenému rozpočtu však vyzerá Serenity po trikovej stránke výborne a niet v ňom výraznej stopy po televíznosti. Joss Whedon nielen mnohými vychytávkami dokazuje, že je zručný režisér, nezlyháva ani ako scenárista - i keď v tomto prípade sa až príliš nechal vtiahnuť epickosťou príbehu. Ale hoci mu komorné zápletky idú lepšie, nie je to až tak na škodu a oveľa lepšie podporuje emocionálny dopad príbehu. A čo si budeme nahovárať, ako vyvrcholenie seriálu to celé funguje na jednotku a zároveň je názornou ukážkou že aj so 40 miliónmi sa občas dajú robiť v tomto žánri divy.(29.9.2007)

 • Cival
  ***

  Potěšilo mě, jak moc se Whedon zbavil televiznosti a jak působivě filmově vypadá jeho snímek hlavně v poslední půlhodině. Bohužel v Serenity je i hodně hluchých míst, jejichž vybledlost bude stoupat s vaší neznalostí seriálové předlohy. Firefly jsem nikdy v životě neviděl, takže vztahy mezi postavami mě dlouhou dobu míjely. Bavila jen těžká prohláškovanost a průměrná akce v průměrném trikovém hávu. Ale jak jsem upozornil, finále dojmy hodně napravuje, takže s klidným svědomím posílám tři hvězdy.(7.12.2005)

 • genetique
  ***

  Čo ja viem, nebolo to zlé, ale podľa mňa sa to so 'Startrek' alebo 'Stargate' filmami porovnávať nedá. Páčilo sa mi, že to nemalo zbytočné odbočky od deja a zbytočné spomaľovačky, ktoré by nudili. Sľubná pointa filmu, tú ale skazí scenár na jednoduché klišé. Efekty boli ale celkom prekvapujúce. Záporák mal dostať viac priestoru. Čistý stred. 60%.(19.3.2006)

 • - Když operační prohlíží Malcolmův soubor, ukazuje jeho narození 9/20/2468. 9/20/2002 je datum, kdy měl seriál Firefly (od r. 2002) premiéru. Datum 9/20/1968 je pak narození scenáristy a producenta seriálu Bena Edlunda. (Galadriel)

 • - Joss Whedon říká v komentáři na DVD, že Chiwetel Ejiofor, Nathan Fillion, Summer Glau a Sean Maher sami prováděli většinu svých kaskadérských kousků. Summer Glau, ve skutečnosti výborná tanečnice, využila své taneční dovednosti ve dvou soubojích. (Galadriel)

 • - Jde o první film uvedený Universalem na HD-DVD. (Galadriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace