Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 119 min

Rozpočet $39miliónovTržby USA $25,514,517Tržby Celosvetovo $38,869,464║ __ Má to bližšie skôr k lepšej TV epizódke nejakého sci-fi seriálu, než ku kinofilmu, obsahovo príliš jednoduché rovnako tak postavy, ktoré až tak moc neazujmú, akcia prevažne len v tmavých priestoroch ale dalo sa to zniesť aj keď to fakt nič nedalo. /55%/ __Cinematik 8.9.2012, _Po kino projekcii prehodnocujem hodnotenie, v kine to malo úplne iné grády, ja som to hovoril TV obrazovka ničí pompéznosť, veľkoleposť a výpravnosť. Ten Whedon fakt má čosi v sebe. /videl v kine: 70%/ (videl na festivale Cinematik 2012)(5.3.2010)

Když tohle vznikalo, tak podle mého museli být tvůrci hodně na trní, že buď se jim diváci totálně vysmějí, nebo se jejich dílko chytne a osloví nemalou skupinu dalších milovníků organické sci-fi. Tenhle vesmírný western má nakonec zřejmě víc příznivců, než odpůrců, mě do svých galaktických chapadel ale bohužel nelapil. Občas dochází dech trikařům, jindy hercům, ve kterých jsem měl docela zmatek. Hlavně jsem jedním z těch, kteří se do filmu pustili bez jakékoliv dřívější znalosti seriálu, a to je asi hlavní kámen úrazu. Jedno je jisté, ať tak či onak, seriál bych si stejně nikdy nepustil..(6.9.2010)

• flanker.27

Bez váhání naprásknu nízký hodnocení komukoli, kdo se mě snaží přesvědčit, že mladý holčiny jsou zajímavý, jen pokud v rukou třímaj zakrvácený sekery. Že k tomu mám vidět nějakej serejál, abych dokázal docenit všechny zákruty páně umělcova záměru, mě naprosto neserejál. Ona je to totiž taková typická patlanice, kde padají hrdinné proslovy, kde se nakonec vždycky v poslední vteřině objeví záchrana, zmáčkne se správné tlačítko G (jako gravitace) a D jako důkaz zlovůle parlamentu se povaluje tucet let přímo vedle přehrávače. Jen proto, že svět, ve kterym se to odehrává, neni úplně špatně vymyšlenej, nejdu do nulovýho hodnocení.(28.11.2009)

Jeden o voze a druhy o koze. Hruza a des!(15.6.2006)

Famózní zakončení už tak dost vydařeného seriálu. Serenity je větší, akčnější, nahláškovanější a ač je to spodivem ještě o několik světelných mil lepší než původní Firefly. Především proto, že se během dvou hodin pořád něco děje, slabší chvilky prakticky nexistují, většina linií se dočká svého uzavření a Mal hláškuje víc než kdykoliv předtím. Vlastně mám pocit, že tu hláškují úplně všichni bez výjimky. Whedon převedl levný seriál do poměrně drahého filmového kabátku, naservíroval pořádnou porci honiček a vesmírných bitek, ale přesto nezapomněl na to hlavní - na postavy, jež vás rozesmějí, pobaví a v závěru i zaručeně rozbrečí. StarGate, Star Trek, BSG? Proti dvojbloku Firefly-Serenity nemají nejmenší šanci.(7.9.2008)