Pavoučí teror

Scénografie:

Charles William Breen

Kostýmy:

Alix Friedberg

Oddechová, pohodová a velmi zábavná parodie na "monster movies" s tématikou "Attack of the giant spiders!":) Sympaťák David Arquette, půvabná Scarlett Johansson či drsňácká Kari Wuhrer. Parádní scény, vtipní pavouci a luxusní útok na obchoďák.(4.5.2012)

Hororová komédia , ktorá si neváha uťahovať z čohokoľvek. Aj preto pôsobí uvoľnene, film zbehne ako voda a divák vôbec nerieši či pavúky vyzerajú dobre či nie.60%.(5.7.2011)

Skoro geniální ptákovina, u které jsem se skvěle pobavil. Absolutní oddechovka u které prostě a jednoduše stačí vypnout mozek a budete se královsky bavit. A hlavně po dlouhý době je to blbůstka u které jsem vůbec neřešil nějaké nelogičnosti a že jich je tam určitě hafo, ale teror má takový spád, že je ani nestihne nějak řešit.(4.4.2003)

hmm, veľmi (dlho a veľa) som sa tešil na tento film, ktorý v mojich očiach pomaly nadobúdal podobu kolosálneho poctivého a zábavného béčka . . . a síce mal niektoré pre mňa dôležité atribúty (krásne herečky - tak scarlett, ktorá si ešte mohla dovoliť hrať v takom niečom, no PREDOVŠETKÝM jej matka Kari Wuhrer, ktorá je kráska podľa môjho gusta - a oceňujem casting directorov, že sa dokonca matka s dcérou na seba podobali), sympatického "anti"hrdinu (sympaťák a správňak, ale v podstate trochu nemehlo a neakčný) Davida Arquetta (s fúzami aj bez, "That was easy!" - asi jediné miesto, kde som sa naozaj zasmial) a miestami naozaj pekné efekty (aj keď digitálne, čo už...) veľkých pavúkov, no chýbal mi tam humor, viac brutality a, neviem to pomenovať lepšie, ako "béčkovosti" (ale tej správnej, vtipnej, originálnej), celý čas to bolo také pritlmené - čo v konečnom dôsledku je možno aj vec scenára, ktorá bol "prísny" a ustrážený, čo má aj plus, že to nemá veľa logických chýb, dier a slabých miest, ale daň si asi vypýtala . . . taká nejaká prehnanosť, ktorá tam (i napriek tomu, že sa jedná o útok gigantických skákajúcich pavúkov a megatarantúl) predsa len chýbala.(29.8.2011)

Veselý horůrek utahující si z typických hororových klišé. Za pozornost stojí i kvůli mladé Scarlett Johansson v jedné z vedlejších rolí. 70% Zajímavé komentáře: Lima, Zombo(9.11.2005)