Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 99 min

Báječná pocta monstr-filmům mě vrátila do dětských let. Kombinace horor-komedie se velmi osvědčila a doufám, že se pár takových filmů ještě natočí. Kéž by takhle Emmerich pojal svou Godzillu. Jinak filmu nechybí nic podstatného - má nebezpečná monstra, statečné hrdiny, pohledné ženy, komického magora a šťastný konec. Ideální odpočinek.(10.9.2002)

• Allien.9

I když beru "Pavoučí teror" skutečně jen jako horrovovou komedii s pořádnou porcí nadsázky, pořád mi tu něco chybí.(23.3.2008)

hmm, veľmi (dlho a veľa) som sa tešil na tento film, ktorý v mojich očiach pomaly nadobúdal podobu kolosálneho poctivého a zábavného béčka . . . a síce mal niektoré pre mňa dôležité atribúty (krásne herečky - tak scarlett, ktorá si ešte mohla dovoliť hrať v takom niečom, no PREDOVŠETKÝM jej matka Kari Wuhrer, ktorá je kráska podľa môjho gusta - a oceňujem casting directorov, že sa dokonca matka s dcérou na seba podobali), sympatického "anti"hrdinu (sympaťák a správňak, ale v podstate trochu nemehlo a neakčný) Davida Arquetta (s fúzami aj bez, "That was easy!" - asi jediné miesto, kde som sa naozaj zasmial) a miestami naozaj pekné efekty (aj keď digitálne, čo už...) veľkých pavúkov, no chýbal mi tam humor, viac brutality a, neviem to pomenovať lepšie, ako "béčkovosti" (ale tej správnej, vtipnej, originálnej), celý čas to bolo také pritlmené - čo v konečnom dôsledku je možno aj vec scenára, ktorá bol "prísny" a ustrážený, čo má aj plus, že to nemá veľa logických chýb, dier a slabých miest, ale daň si asi vypýtala . . . taká nejaká prehnanosť, ktorá tam (i napriek tomu, že sa jedná o útok gigantických skákajúcich pavúkov a megatarantúl) predsa len chýbala.(29.8.2011)

Snaží se to být poctou nebo parodií na staré monster movies, ale horror to není, komedie také ne a ani to nené správně béčkově pokleslé. Tak vděčný potenciál, který to teoreticky skrývalo je opravdu škoda nevyužít, zvlášť když se o to tvůrci krom naprostých výjimek ani nepokouší.(4.2.2005)

• sepp

Priserna blbina, ktera nijak nepobavi.(6.9.2003)