Pavoučí teror

Charles William Breen

Kostýmy:

Alix Friedberg
  • Dever

Soundtrack John Ottman: 1. Spider mania - John Ottman ,2. Spider shack - John Ottman ,3. Cat napped ,4. Trailer trashed ,5. Investigating ,6. Mall mayhem ,7. Bedroom attack ,8. Out of the fire ,9. Spider got your tongue ,10. Scurry flurry ,11. They will come ,12. Spider assault ,13. Shopping spree ,14. The tunnels ,15. Climactic plan ,16. All's well that ends well ,17. Spiders and cycles (for the film Eight Legged Freaks)(15.5.2011)

• Peytl

Obě rozdivočelé pizdy pouze za závěrečný song k titulkům a zbytek? No, jasně, teror. Taky se mi líbilo, že byli členovci politicky korektní a hlavně, že nepíčovali něco o pedofilovi, jehož zástupci nás v budoucnu obohatí. Zlatý prciny... tak pravil svatý.(10.12.2015)

Po Arachnophobii (1990) a Kingdom of the Spiders (1977) je tenhle kousek nejlepším pavoučím zářezem. Eight legged freaks je humorem překypující snímek, který funguje jako osvěžující pocta všem béčkovým monster-movies, jež vznikaly hlavně v 50. až 70. letech. Obsahuje jejich nejklasičtější zápletku, papírově naivní postavy, absolutní lehkost, spoustu přerostlých, chlupatých potvůrek (od křižáků a skákavek až po sklípkany nebo tarantule), efektní finále a šťastný konec. Od počátečních do závěrečných titulků to skvěle šlape, může se opřít o příjemné herecké výkony (především pak Arquette a mladičká Scarlett) a koneckonců ani to CGI nemůže diváka urazit. Zkrátka pohodovka do každýho počasí.(18.9.2011)

Mám rád horory, miluju starý béčka a obdivuju Elkayema, kterej to vzal, přidat pár galonů humoru, kopu mizernejch hereckejch výkonů, špetku parodie, zamíchal to a udělal z Pavoučího teroru jednu z nejstylovějších a nejzábavnějších poct béčkovému braku, jakou jsem kdy viděl. Je to svižný, je to blbý, je tam spousta obrovskejch pavouků a hlavní hrdinové jsou i přes své herecké výkony sympaťáci až na střechu obchoďáku. Obchoďáku? Moment, to mi něco připomíná :-) Jen by mě zajímalo, jestli to takhle režisér, s přihlédnutím k jeho pozdější tvorbě, takhle opravdu zamýšlel, nebo to je nečekaný důsledek jeho kvalit. Když ale koukám, jaká jména se podílela na produkci… Není to ale jedno? Jen je škoda, že mám nakoukáno málo monster movies a ještě míň filmů s roztomilými pavoučky. Ženy přece milují snídani do postele.(2.5.2009)

Pavoučí teror dozajsta zklame příznivce bláznivých komedií/parodií a též i vyznavače hororů. Ale pokud umíte balancovat na pomezí těchto žánrů, budete se královsky bavit. Pav oučí teror je tak trochu spider variací na Vřískot. Až mě začalo mrzet, že jsem viděl tak málo klasických "zvířecích" béček, určitě bych se bavil ještě víc...(20.5.2003)

• - Ve scéně, kdy lidé utíkají před pavouky do obchodního domu, tak Sam (Kari Wuhrer) střílí z pušky. Když se hlavní vchod pomalu zavírá a naposlední chvíli se zkutálí pod dveřmi, tak v ruce nedrží pušku a hned v dalším záběru ji opět má. (OndrejKW)

• - Na začátku filmu, když Johny vidí skákající pavouky na pavoučí farmě, tak řekne: "They call it an Arac-Attack" ("Říkají tomu Pavoučí útok"). To je odkaz na původní název tohoto filmu. (viperblade)

• - Když šerif vidí, jak všichni lidé běží k obchodu, tak řekne "If you build it, they will come!" ("Když to postavíš, tak oni přijdou!"). To je narážka na film Hřiště snů, kde zazní věta "If you build it, he will come." ("Když to postavíš, on příjde.") (viperblade)