Pavoučí teror

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

• SeBig

Když jsem byl menší možná se mi to libilo když jsem to shlídl ted zjistil jsem že to pěkná kravina.(10.2.2012)

Hororové béčko o přerostlých pavoucích je sympatické hlavně tím, že si na nic nehraje a je na něm vidět, že jediným cílem je pobavit diváky. A to se mu daří znamenitě díky svižně odsýpajícímu ději, nepavoučí zvuky vydávajícím monstrům a spoustě drobných fórků.(11.11.2005)

• FrodoF

Největší chyba filmu je podle mě v tom, že se tvůrci pořádně nerozhodli, jestli dělají parodii, nebo komedii. Protože na parodii je to málo šílené a komedie je to dosti nevtipná. Ale občas se nejspíš trochu pobavíte.(10.6.2004)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $17,322,606Tržby Celosvetovo $45,867,333/40%/(9.10.2007)

Mám rád horory, miluju starý béčka a obdivuju Elkayema, kterej to vzal, přidat pár galonů humoru, kopu mizernejch hereckejch výkonů, špetku parodie, zamíchal to a udělal z Pavoučího teroru jednu z nejstylovějších a nejzábavnějších poct béčkovému braku, jakou jsem kdy viděl. Je to svižný, je to blbý, je tam spousta obrovskejch pavouků a hlavní hrdinové jsou i přes své herecké výkony sympaťáci až na střechu obchoďáku. Obchoďáku? Moment, to mi něco připomíná :-) Jen by mě zajímalo, jestli to takhle režisér, s přihlédnutím k jeho pozdější tvorbě, takhle opravdu zamýšlel, nebo to je nečekaný důsledek jeho kvalit. Když ale koukám, jaká jména se podílela na produkci… Není to ale jedno? Jen je škoda, že mám nakoukáno málo monster movies a ještě míň filmů s roztomilými pavoučky. Ženy přece milují snídani do postele.(2.5.2009)

• - Inspirací pro film se stalo krátkometrážní dílo Larger Than Life, ke kterému napsal scénář právě režisér, Ellory Elkayem. (viperblade)

• - Na začátku filmu, když Johny vidí skákající pavouky na pavoučí farmě, tak řekne: "They call it an Arac-Attack" ("Říkají tomu Pavoučí útok"). To je odkaz na původní název tohoto filmu. (viperblade)

• - Když šerif vidí, jak všichni lidé běží k obchodu, tak řekne "If you build it, they will come!" ("Když to postavíš, tak oni přijdou!"). To je narážka na film Hřiště snů, kde zazní věta "If you build it, he will come." ("Když to postavíš, on příjde.") (viperblade)