Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2002, 99 min

Podarená hororovo-parodická zmes, ktorá zabaví nielen diváka, ale asi aj tvorcovia si zgustli:) Potešili aj odkazy na staré dobré klasiky (napr. It).(1.12.2006)

Mám rád horory, miluju starý béčka a obdivuju Elkayema, kterej to vzal, přidat pár galonů humoru, kopu mizernejch hereckejch výkonů, špetku parodie, zamíchal to a udělal z Pavoučího teroru jednu z nejstylovějších a nejzábavnějších poct béčkovému braku, jakou jsem kdy viděl. Je to svižný, je to blbý, je tam spousta obrovskejch pavouků a hlavní hrdinové jsou i přes své herecké výkony sympaťáci až na střechu obchoďáku. Obchoďáku? Moment, to mi něco připomíná :-) Jen by mě zajímalo, jestli to takhle režisér, s přihlédnutím k jeho pozdější tvorbě, takhle opravdu zamýšlel, nebo to je nečekaný důsledek jeho kvalit. Když ale koukám, jaká jména se podílela na produkci… Není to ale jedno? Jen je škoda, že mám nakoukáno málo monster movies a ještě míň filmů s roztomilými pavoučky. Ženy přece milují snídani do postele.(2.5.2009)

Je to komedie? Je to horror? Znamenitý žánrový crossover, který vzdává hold všem béčkovým fobijním monster-horrorům posledních let a který se bohudík nestylizuje do podoby vážného horroru, ale dokáže si (nejen) ze sebe udělat řádnou legraci. Nenáročná závava jako dělaná na deštivý páteční večer nikomu necpe, jakou že to má úžasnou myšlenku a neuvěřitelné herecké obsazení včetně výkonů. Zkrátka jen podsouvá tuny dogitálních pavouků, spoustu zbraní a vyděšených lidiček...nevím jak vám, ale mně to takhle občas vyhovuje.(30.8.2002)

Papagáj posadnutý filmom ŠIESTY ZMYSEL, Jason Voorhees, odtlačky kocúra a pavúka v sádrokartóne, baník vycucávajúci zapchatú hadicu, pštrosy, buranská výzbroj vo finálnom nákupnom centre... David Arquette alias Dewey z VRESKOTOV zvládol hlavnú rolu so cťou a v ponuke večera je aj Scralett Johanssonová. Dravé béčko so schválne (predpokladám!) brakovými trikmi a schválne (tým som si istý) béčkarskou zápletkou, ktoré sa nehanbí za svoju béčkarskosť, skôr naopak.(18.12.2004)

• sepp

Priserna blbina, ktera nijak nepobavi.(6.9.2003)