• SK název

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2002, 87 min

• golfista

Sorry, seriál neznám a u téhle pitomosti jsem se vůbec nebavil a nesmál. Ztráta času.(28.12.2003)

Autoři se pokoušeli převést stupidní dětský comicsový seriál do podoby stupidního comicsového hranného filmu, který by však sám sebe neměl brát ani v nejmenším vážně. No a považte, ono je to vtipné, no dokonce je to velmi vtipné...já se smál. Jde sice o naprostou koninu s takřka televizní režií a dalo by se říci, že se dost často člověk směje tomu, jak je to špatné, no ale hlavní je, že se směje...Howgh.(16.7.2002)

Není marný si jednou za čas propláchnout mozek takovouhle mile infantilní pitomůstkou. Čistá zábava, na nic si to nehraje, je to pestrobarevný až přeplácaný s prďáckým Strašidelným ostrovem a Rowanem Atkinsonem v pro něj netypické roli navrch. Jenom nezbytný módní atribut posledních let - prdící a krkací scénu - mohli klidně vynechat. Jinak O.K.(22.6.2003)

Zábavné, nic míň, nic víc, svoje fanoušky si to určitě najde (nejen mezi těmi, co zbožňují kreslený seriál). Příjemná sobotní rodinná oddychovka.(20.9.2004)

Tvůrcům se povedlo na plátno převést kouzlo seriálu a bylo přidáno na (někdy příjemně dvojsmyslných) hláškách... stoprocentní oddechovka, která skončí dřív, než začne a nedá ani sebemenší šanci nudě, která tentokrát zůstává zavřená naštvaná za dveřmi pokoje, protože si ani neškrtne...(18.10.2002)

Scooby Doo, where are you? Jste v obraze? Tím „být v obraze“ myslím, dát si výše napsané dohromady s kultovním animovaným seriálem o čtveřici nestudujících studentů v pestrobarevných oblečcích, kteří se svým psem řeší strašidelné záhady (vysvětlitelné selským rozumem). Frank v modrém je přirozený vůdce party. Barbína Daphné v dokonale padnoucím růžovém. Velma, která jediná používá větší než nezbytně nutnou část mozkové kapacity, v oranžovém. A konečně hulič Shaggy se zeleným tričkem a mluvícím psiskem Scoobym. Už se chytáte? Tak teď si je zkuste představit v hraném filmu. Ano, je to značně ujeté, ale „poetika“ seriálu byla zachována na jedničku. Nepodstatný děj začíná rozpadem skupiny a následným pozváním jednotlivých členů na strašidelný ostrov, kde se nepřekvapivě dějí překvapivé věci. Barvité, avšak ploché postavičky pronášejí „starwarsovské“ dialogy, v nichž není moudré hledat moudra, popř. nějakou logiku. Celé si to dost dobře dokážu představit jako další animovanou epizodu seriálu, jenže ta by nemohla být tak sexy (jako Sarah Michelle Gellarová v růžové minisukni) a nemohla by tak rozpustile parodovat sama sebe. Hraný Scooby Doo je barevnou taškařicí pro celou rodinku, ale bohužel jen za podmínky, že celá rodinka zná původní seriál. Pro maximální požitek z filmu to je nezbytně nutné, nicméně těch oddechových osmdesát minut vás přinejhorším posílí, nikoliv zabije. 80% Zajímavé komentáře: tron, JohnnyD(1.1.2006)

• Djkoma

Kravinka pro malé děti, která chvílemi zapomíná, že už neni kreslená, ale hraná.(13.12.2004)

Rozpočet $84miliónovTržby USA $153,294,164Tržby Celosvetovo $275,650,703║ Maximálne otravná záležitosť, suchý humor a odbité triky. /20%/(15.5.2006)

• AngelAngie

Hrozná taškařice ..(24.5.2008)

• mandes

rozpočet : $84 million tržby celosvetovo : $275,650,703(6.5.2007)

• Dever

Soundtrack David Newman : 1. Shaggy, Where Are You? - Shaggy ,2. Land Of A Million Drums - Outkast ,3. Lil' Romeo's B House - Lil' Romeo ,4. Thinking About You - Solange ,5. Words To Me - Sugar Ray ,6. Freaks Come Out At Night - Uncle Kracker ,7. Bump In The Night - Allstars ,8. Whenever You Feel Like It - Kylie Minogue ,9. It's A Mystery - Little T and One Track Mike ,10. Scooby D - Baha Men ,11. Man With The Hex - The Atomic Fireballs ,12. Grow Up - Simple Plan ,13. Scooby-Doo, Where Are You? - MxPx ,14. Mystery Inc. - David Newman ,(10.5.2011)

„Ale prečo, Pamela, kam sa na mňa hrabe George Clooney?!“ Ja to beriem. Kedysi som zbožňoval pôvodný kreslený seriál s touto "detektívnou" partou a ak vezmeme do úvahy suché fakty (= celovečerná hraná adaptácia animovaného seriálu, plného duchov, strašidiel a hovoriaceho psa, milujúceho sucháre), je výsledok taký dobrý, aký len mohol byť. Aspoň myslím. Scenár je sympaticky drzý, herci presní (vrátane pišišvoriaceho sa Rowana Atkinsona a zábavného Matthewa Lillarda, s výnimkou otravnej prdiacej scény), rozuzlenie šokujúce (pre fanúšikov seriálu určite) a pestrofarebná vizuálna stránka správne bláznivá (kostýmy, dekorácie, výprava). Nechýbajú seriálové trademarky (dodávka, stratené dioptrické okuliare, svižná titulná pesnička) a celé by som to prirovnal k rovnako bláznivým (prvým) FLINSTONOVCOM. Kino Považan 2002(7.3.2009)

Docela nápaditá adaptace milého seriálu, ale fekálních gagů bylo příliš. Ženská polovička party je ale výstavní. 55%(17.8.2006)

• CheGuevara

Když chvilku zapřemýšlím, proč jsem tomu dal jednu jedinou hvězdičku, tak mě nic nenapadá....snad jen za ty barvy?!(5.6.2006)

Animace nic moc, přiběh taky nic moc a u herců to taky neni zrovna nejlepší, ale jako celek je to celkem příjemná komedie která dokáže pobavit(20.12.2003)

Velmi zábavné, na dětský film překvapivě lechtivé a pro fanoušky Scooby-Doo povinné.(4.8.2002)

Jakožto milovník - a to slovo myslím naprosto vážně, před pár lety jsem viděl vše co bylo o Scoobym natočeno, vynikající humorné příběhy o partičce lidí, u kterých jsem se někdy dokonce i bál mě berou dodnes - animovaného předobrazu jsem s napětím sledoval vznik celého filmu a neuvěřitelné jsem se těšil, až k nám vrazí do kin. Nečekal jsem sice film, který by měl takovou kvalitu, jako jeho předchůdce, ale na druhou stranu jsem tvůrcům důvěřival na tolik, že jsem nečekal ani paskvil. Jak to všechno nakonec dopadlo? No rozhodně se film nepovedl, nemá cenu nic zastírat, ale na druhou stranu je tam pár opravdu povedených žertíků a hlavně zůstala zachovaná atmosféra seriálu - ovšem přibyla jistá trapnost děje a toporní herci... Ještě větší radost než z toho výše řečeného jsem měl z postav a jejich charakterů. Jo, Scooby-Doo a Shaggy. Jakožto obrovský Scoobyho fanoušek nemohu rozhodně klesnout pod tři hvězdičky.(10.2.2006)

Tady ještě mohlo zaujmout převedení klasického animáku na stříbrné plátno a několik smutných dětí rozveselil podivně živoucí pes. Dokonce bych se ještě přiklonil ke kladnému hodnocení pro několik známých tváří, které se protlačily castingem (Atkinson, Gellar, Anderson). Příběh koneckonců docela odsýpá a jako pohádka pro děti to ujde. Skoro se divím tak mizernému hodnocení.(26.8.2012)

Tenhle film má obrovskou nevýhodu, že originální seriál je u nás prakticky neznámý. V Americe to je takřka kult a já ho kdysi hltal přes polskou simultánku jako svátost. Atmosféra seriálu je zde přenesena celkem věrně, ale uznávám, že neznalé pravděpodobně moc neosloví. PS: Oni i v tom seriálu vážně prděj a krkaj, ale v době vzniku (1969-1972) to byla v podstatě revoluce a v rámci dětského kresleného seriálu takřka kacířství.(28.9.2005)

Plně souhlasím s komentáře Limy. Na nic si to nehraje a prděcí a grkací scény mohli vynechat.(23.12.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8