Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2002, 87 min

Scooby Doo, where are you? Jste v obraze? Tím „být v obraze“ myslím, dát si výše napsané dohromady s kultovním animovaným seriálem o čtveřici nestudujících studentů v pestrobarevných oblečcích, kteří se svým psem řeší strašidelné záhady (vysvětlitelné selským rozumem). Frank v modrém je přirozený vůdce party. Barbína Daphné v dokonale padnoucím růžovém. Velma, která jediná používá větší než nezbytně nutnou část mozkové kapacity, v oranžovém. A konečně hulič Shaggy se zeleným tričkem a mluvícím psiskem Scoobym. Už se chytáte? Tak teď si je zkuste představit v hraném filmu. Ano, je to značně ujeté, ale „poetika“ seriálu byla zachována na jedničku. Nepodstatný děj začíná rozpadem skupiny a následným pozváním jednotlivých členů na strašidelný ostrov, kde se nepřekvapivě dějí překvapivé věci. Barvité, avšak ploché postavičky pronášejí „starwarsovské“ dialogy, v nichž není moudré hledat moudra, popř. nějakou logiku. Celé si to dost dobře dokážu představit jako další animovanou epizodu seriálu, jenže ta by nemohla být tak sexy (jako Sarah Michelle Gellarová v růžové minisukni) a nemohla by tak rozpustile parodovat sama sebe. Hraný Scooby Doo je barevnou taškařicí pro celou rodinku, ale bohužel jen za podmínky, že celá rodinka zná původní seriál. Pro maximální požitek z filmu to je nezbytně nutné, nicméně těch oddechových osmdesát minut vás přinejhorším posílí, nikoliv zabije. 80% Zajímavé komentáře: tron, JohnnyD(1.1.2006)

• golfista

Sorry, seriál neznám a u téhle pitomosti jsem se vůbec nebavil a nesmál. Ztráta času.(28.12.2003)

Tenhle film má obrovskou nevýhodu, že originální seriál je u nás prakticky neznámý. V Americe to je takřka kult a já ho kdysi hltal přes polskou simultánku jako svátost. Atmosféra seriálu je zde přenesena celkem věrně, ale uznávám, že neznalé pravděpodobně moc neosloví. PS: Oni i v tom seriálu vážně prděj a krkaj, ale v době vzniku (1969-1972) to byla v podstatě revoluce a v rámci dětského kresleného seriálu takřka kacířství.(28.9.2005)

• Legas

Kreslený seriál jsem občas rád sledoval. Buď jsem z toho vyrostl nebo film nebyl nic moc - málo vtipný i důvtipný. Scooby-Doo (myslím teď jen psa) je celkem dobrý, Rowan Atkinson se mi také líbil, ale zbytek nestál moc za řeč.(24.4.2003)

Bavil sem se líbilo se midocela i zpracování i příběh.(4.3.2006)

• - Pôvodne mal mať film rating PG-13, Shaggy (Matthew Lillard) mal byť drsnejší, Velma (Linda Cardellini) a Daphne (Sarah Michelle Gellar) mali mať bočné vzťahy a celkovo mala snímka obsahovať veľa odkazov na fajčenie marihuany. Po podpise kastingovej zmluvy so Sarah Michelle Gellar prišlo ku zmene a film sa tak stal vhodnejší pre rodiny s deťmi. (misterz)

• - Freddie Prince Jr. nesnáší oblečení, které musí nosit ve filmu jako Fred. (Pumiiix)

• - Jennifer Love Hewitt zvažovala roli Daphne. (Pumiiix)