Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2002, 87 min

Není marný si jednou za čas propláchnout mozek takovouhle mile infantilní pitomůstkou. Čistá zábava, na nic si to nehraje, je to pestrobarevný až přeplácaný s prďáckým Strašidelným ostrovem a Rowanem Atkinsonem v pro něj netypické roli navrch. Jenom nezbytný módní atribut posledních let - prdící a krkací scénu - mohli klidně vynechat. Jinak O.K.(22.6.2003)

Docela sranda, i když humor je infantilní, gagy okoukaný a s předlohou to má společný snad jen hlavní postavy a strašidla. Ale koukat se na to dá. A klidně i víckrát než jednou za život.(4.7.2011)

Velmi zábavné, na dětský film překvapivě lechtivé a pro fanoušky Scooby-Doo povinné.(4.8.2002)

Rozpočet $84miliónovTržby USA $153,294,164Tržby Celosvetovo $275,650,703║ Maximálne otravná záležitosť, suchý humor a odbité triky. /20%/(15.5.2006)

• Legas

Kreslený seriál jsem občas rád sledoval. Buď jsem z toho vyrostl nebo film nebyl nic moc - málo vtipný i důvtipný. Scooby-Doo (myslím teď jen psa) je celkem dobrý, Rowan Atkinson se mi také líbil, ale zbytek nestál moc za řeč.(24.4.2003)

• - Shaggy je v tomto filmu přísný vegetarián. (Pumiiix)

• - Pôvodne mal mať film rating PG-13, Shaggy (Matthew Lillard) mal byť drsnejší, Velma (Linda Cardellini) a Daphne (Sarah Michelle Gellar) mali mať bočné vzťahy a celkovo mala snímka obsahovať veľa odkazov na fajčenie marihuany. Po podpise kastingovej zmluvy so Sarah Michelle Gellar prišlo ku zmene a film sa tak stal vhodnejší pre rodiny s deťmi. (misterz)

• - Freddie Prinze Jr. a Sarah Michelle Gellar sa spolu stretli už pri natáčaní filmu Viem, čo ste robili minulé leto (1997). (RatBoj)