Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA / Austrálie, 2002, 87 min

Velmi zábavné, na dětský film překvapivě lechtivé a pro fanoušky Scooby-Doo povinné.(4.8.2002)

originálne a vtipné. Scooby-dooby- doooooooo!(24.11.2007)

„Ale prečo, Pamela, kam sa na mňa hrabe George Clooney?!“ Ja to beriem. Kedysi som zbožňoval pôvodný kreslený seriál s touto "detektívnou" partou a ak vezmeme do úvahy suché fakty (= celovečerná hraná adaptácia animovaného seriálu, plného duchov, strašidiel a hovoriaceho psa, milujúceho sucháre), je výsledok taký dobrý, aký len mohol byť. Aspoň myslím. Scenár je sympaticky drzý, herci presní (vrátane pišišvoriaceho sa Rowana Atkinsona a zábavného Matthewa Lillarda, s výnimkou otravnej prdiacej scény), rozuzlenie šokujúce (pre fanúšikov seriálu určite) a pestrofarebná vizuálna stránka správne bláznivá (kostýmy, dekorácie, výprava). Nechýbajú seriálové trademarky (dodávka, stratené dioptrické okuliare, svižná titulná pesnička) a celé by som to prirovnal k rovnako bláznivým (prvým) FLINSTONOVCOM. Kino Považan 2002(7.3.2009)

Když se na to díváte s malou neteří, která každou druhou scénu doprovodí nějakým srandovním komentářem, je to nakonec i docela vtipná podívaná. A Lindě Cardellini to sluší i v tý hloupý paruce a brýlích :-)(30.9.2012)

• moviesfan

Pro děti super, pro mě už tolik ne. Čekal jsem špetku zábavy, ale ta se mi vyhla velkým obloukem. Jen jsem seděl, koukal a nudil se. Děti se určitě bavit budou. Tohle pro mě není. Hodnocení: 40%(18.8.2008)