poster

Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach

 • USA

  Police Academy 5: Assignment: Miami Beach

 • slovenský

  Policajná akadémia 5 - Nasadenie: Miami Beach

Komedie / Krimi

USA, 1988, 87 min

 • kingik
  **

  Jo, na Miami Beach mohlo být veselo, ale je tam zhusta trapnózně. Po zdejších plážích se rozprostřela hovnóza. Že nevíte co je hovnóza? To je syndrom špatného scénáře, režie a tvůrčího nasazení. Série sice stavěla v podstatě na jednoduchém pojetí, které si dávalo za úkol divákovi posílat srozumitelné a úderné gagy, které jsou součástí zpravidla jednoduchého, svěže nápaditého a komediálního děje. Zde už ta podstata vyprchala. Kvalita odešla s definitivním odchodem největší hvězdy série Steva Guttenberga. Jeho otěže nikdo nepřebral. Nezřídka se stávalo, že zbytek party přestal být zábavný. Kdo tedy zábavný zůstal? Kapitán Harris s dementem Proctorem. V podstatě záporné postavy, jejichž výstupy udržovaly film nad propadem do miamského plážového písku. Jestli se chceme bavit o zápletce, je přímo zoufalá, ale adekvátní k celému nepodařenému celku. Harrisovy úklady jsou celkem fajn, ale zbytek početného hereckého ansámblu nepřijde vůbec s ničím. Vlastně ano, přijde, s trapněním a ne-humorem. Režisér Alan Myerson se celou svoji kariéru věnoval jen televizním projektům, s filmem prakticky neměl zkušenosti. Na výsledku tohoto pátého dílu je to dost znát. Gagy jsou okatě situační, chybí jakýkoliv cit pro filmové vyprávění a rozmáchlost, v popředí jsou jen utahané a omleté televizní postupy, které se pro film nehodí. Film nedrží pohromadě a baví jen hrstkou pravidelných komických čísel G. W.Bayleyho alias kapitána Harrise a Lance Kinseyho alias Proctora, které zaplácnou celkovou nenápaditost a komediální vyšťavenost pátého pokračování. Plusem je ještě pěkné prostředí, které je z hlediska série neokoukané. S následujícími díly to však bylo ještě horší. Návrat kvality se už nekonal. 40%(26.7.2015)

 • pan Hnědý
  ***

  Po prvním dílu zcela nejlepší díl z celé série. Výborné gagy a dobrý příběh na rozdíl od předchozích dílů.(21.2.2013)

 • duklak2
  *

  Naštěstí už jsem na tento díl úplně zapomněl. To je jedině dobře a už ho v budoucnu nechci nikdy vidět. Je zbytečné zde diskutovat o hereckých výkonech a vším, co s tímto nepovedeným dílem souvisí. No jo, ale za co ta jedna hvězda?:)(8.1.2012)

 • tron
  **

  No, takto, pozrite sa, ktorá päťka stojí za veľa? Takže vlastne môžeme byť za „vtipnú“ zápletku s výmenou batožiny vďační, na POLICAJNÚ AKADÉMIU je to hodné Oscara. Kto čaká na obľúbené postavy a infantilné vtipy, dostane ich. Ja však dnes túto sériu skôr nenávidím ako milujem - pritom ako školák som na nej vyrastal.(5.8.2007)

 • Aleee89
  **

  Tak já nevím, jestli si z nás filmaři dělají srandu nebo to myslí vážně, ale pátý díl, to už je moc, navíc, když se nejedná o bůhví jaké dobré filmy. A to nás ještě dva čekají! Tady ten, no tvůrci už neví co by, je to ohrané, sem tam se zasmějete, ale nic moc. Navíc pokus o parodii Čelistí... hm, to fakt už ne. A navíc u toho filmu dokážu číst knížku, takže mě to moc nezaujalo, to rozhodně není dobře!(27.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace