Trenér Mike Conovan (Spencer Tracy) se setkává s všestranně sportovně nadanou Patricií Pemberton (Katharine Hepburn). Začne ji trénovat a Pat je ve všem úspěšná. Ale vždy jen do doby než ji přijede podpořit její snoubenec. Protože při pohledu na něj Pat přepadne obrovská tréma. A tak Mike musí začít řešit tento psychický problém, v čemž mu pomáhají i vzájemně vzrůstající sympatie. (Magic Box)

misterz

Jednoduché, ale úsmevné. Nad týmto snímkom sa musí človek usmievať aj keby nechcel. Už len tá roztomilá naivita, ktorá srší zo snímku musí zdvihnúť náladu. Všestranne športovo nadaná K. Hepburrn spolu so S. Tracym tu roztočili kolobeh pohodovej zábavy, ktorá zaručene zlepší deň. Ďalší snímok s touto podarenou dvojicou, ktorý môže slúžiť ako antidepresívum. 75/100 ()

Mol

WHAT WOULD HAPPEN IF I EVER DROPPED YOU? I'D GO RIGHT DOWN THE DRAIN. AND? I'D TAKE YOU RIGHT DOWN WITH ME SHORTY! Oddechový film s příjemným strejdou Spencerem a postarší dámou Katharine. Postava Mike Conovana mi připadala skvělá, když bylo zapotřebí, tak dokázal na své svěřence chrlit blesky jako na běžícím páse. Nejslabší na filmu byla asi sportovní vsuvka a hrozný pocit zklamání, když Pat uviděla svého nastávajícího. Takovej kokot. Škoda, že mu Mike nedal pořádnej pravej hák na bradu. Potěšila mini rolička pana Bronsona. Mafián jak chceš. ()

classic

Videl som zrejme najlepší golfový zápas v dejinách KINEMATOGRAFIE, ktorého sa zúčastnila krásna Katharine Hepburn ! Normálne tomu nechápem, čo sa v nej skrýva, táto herečka sa s takým nevídaným zápalom zhostila Patrície Pemberton, že som z toho ešte stále v nemom úžase, a nedokážem sa práve teraz, pri písaní, spamätať z tých očarujúcich obrazov, ktoré mi sprostredkoval Cukor. Vlastne, nespomenul som, kto je Patrícia ? Je to extrémne talentovaná športovkyňa, všestranne nadaná, ale háčik, je v tom, že po príchode jej snúbenca Colliera Welda na trávnik ( golf ), stráca rýchlo sebadôveru, je strašne nervózna, a zápas je rázom v háji, prehraný. Onedlho sa zoznámi ( či skôr lepšie povedané, zoznámenie prichádza z jeho strany, lebo sa jej vkradne do hotelovej izby ) s trénerom Mikeom Conovanom, ktorý spočiatku kuje iné plány, pomocou ktorých by rád Patríciu zlanáril na nekalé praktiky. Chce ju najprv nahovoriť na stávkovanie, ktoré by im vynieslo veľké a tučné peniaze. Z toho nič, aj tak nebude, lebo Ona nechce ísť proti vlastnému presvedčeniu : PODVODU. Za krátky čas ho navštívi v jeho kancelárii, kde sa zhodnú na jednej veci, že má TALENT, ktorého treba využiť. Golf vystrieda TENIS, pričom je to náramná športovkyňa, ktorá je ako ryba vo vode, vo viacerých disciplínach. Tréner a športovkyňa si začínajú k sebe vytvárať spoločnú cestu, ktorú by som nazval - láska. Ale, čo teraz so snúbencom ? Spencera a Katharine - OBDIVUJEM, a inak to už nikdy nebude ! Radosť sa na nich oboch pozerať, lebo majú k dispozícii geniálny scenár dvojice - Kanin / Gordon, z ktorého sa dá vytrieskať maximálne maximum humorných záležitostí, ktoré sa na mňa zosypali, ako najdivokejšia lavína ! Samozrejme Ďurko, je už natoľko skúsený, že ich pozná, pracovali spoločne, a tak k tomu nie je, čo dodať. Fantastická práca, ktorú by mali určite závidieť dnešní KOMEDIANTI, ktorí sa ani za toho čerta nezbavia, tých všetkých VULGARIZMOV a fekálnych HUMOROV, voľakedy dávno, sa to dalo, aj bez týchto hlúpostí. Niektorí jedinci sú nepoučiteľní... ()

Hollohlaway

Katharine je nádherná, energická, sarkasticky kousavá, v 45 letech navíc vypadá výborně a veškerý jí provozovaný sport jí nejen sluší, ale vypadá velmi uvěřitelně a jako aktivní sportovec. Ujalo se to u mě rozhodně víc jako sonda do tehdejšího sportu a zábavy, než nějak ohromující komedie, ale společně se Spencerem Tracy tvoří výborný pár, jako už tolikrát. ()

Courtemanche

Ze začátku takřka o ničem, ale od momentu kdy konečně dali dohromady dvojici Tracy-Hepburn, bylo z toho zase jako vždy, zábavný film. Dějem nic extra, ale tento ,,rodinný podnik /šašků/,, má své kouzlo, je to páreček k pohledání, pohoda při obrazovce je dá se říct vždy zaručeno. (malou ale dobrou roli má i v té době jen začínající Bronson) 3,5/5 ()

• Katharine Hepburn byla vášnivá hráčka golfu a tenisu. Všechny sportovní záběry ve filmu tak natočeila sama. (Terva)
  • Ve filmu se objevilo mnoho profesioálních sportovců. Je tak možné zahlédnout napříkald golfistky Helen Dettweiler, Betty Hick a Babe Zaharias nebo tenistu Dona Budgese a tenistku Alici Marble. (Terva)
  • Chuck Connors v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)