První polovina seriálu se mi líbila (****), druhá však ztrácela tempo a značně vázla (**). A konec bohužel také zklamal.:-((28.11.2008)

Seriál o ruské mafii, vynikající hudba, výborné herecké obsazení. Podařené, pokud vás zajímá jak funguje mafie v Rusku a jak je lehké se do toho zapojit a už nelze vycouvat.(5.10.2009)

Jako akční seriál vcelku o ničem. Jako "rodinná sága" navýsost povedená záležitost. Tleskám ruským bratrancom za dobře odvedenou práci a skvělý výběr hlavních i vedlejších představitelů a děkuji za ty večerní zájezdy do časů i míst nepříliš vzdálených. Není to Dostojevskij, ale o zločinu a trestu se tady taky píše dost a dost. 80%(2.1.2007)

• WANDRWALL

Ukázky z tvorby Ruské republiky k nám pronikají málo, a je to škoda. Na druhou stranu ani tenhle velký slovanský národ příliš nestojí o českou tvorbu. Řada mladších Rusů už ani neví, kde Česká republika leží. Na druhou stranu kolik ze zdejších lidí zná jednotlivé státy v Ruské federativní republice? "Brigáda" je jeden z prvních pokusů natočit něco o ruské duši, a organizovaném zločinu, který se tam rozmohl především mezi bývalými vojáky, kteří po rozpadu SSSR hledali nové motivace jak žít, co dělat, jak snadno zbohatnout, protože běžný ruský voják nepůjde do fabriky, do stavebnictví, do zemědělství atd.(29.9.2010)

Výborný seriál o ruské mafii. Nezapomenutelné: Mám ti vyřídit pozdrav od Saši Bělova. ____ Žij vlastním rozumem, Pčelo! ____(3.8.2009)