Možná to vůbec nejlepší co rusové kdy natočili.(9.10.2010)

Nevim jak ostatním, ale mně se tento ruský seriál náramně líbil. Po každém zhlédnutí jednoho dílu jsem se těšil na další a to se u ruské kinematografie opravdu nestává často. Popisuje, jak se Saša Bělov propracuje z vojáčka, který se vrací v roce 1989 z vojny a shledá se znovu se svými třemi nejlepšími kamarády, až na mafiánského bosse moskevského podsvětí. Už samotné téma ruské mafie je hodně zajímavé a v tomto případě velice slušně podané. Je zde hodně zápletek, což jen uceluje skvělý příběh, který je ještě prokládán akčními scénami, které jsou zde hodně povedené. A nakonec herci jsou skvělí a já jim to opravdu baštil. Takže 99%.(6.2.2010)

Seriál jsem se odhodlal sledovat jednak pro to, že Ruské produkty jsou u nás ojedinělé a kvůli mafiánskému tématu. První díly byly vynikající. Špinavé zapadlé ulice, křiklavé neony, prostituce a zhroucení SSSR na pochodu. S přibývajícími díly však tempo značně polevilo a seriál se stal velmi, velmi lenivým. "Brigáda" má hodně plusů a mínusů, řekl bych vyrovnaně. Mínusy hlavně v tempu (všech patnáct dílů by se dalo zestručnit do dvoudílného filmu 2x120 minut) a v malém výskytu akčních scén. Když točím akční seriál, musí tam být více akce. Ale když se tam nějaká rvačka objeví, je výtečně a reálně natočená. A realita a naturaličnost je ten hlavní plus. V Amerických seriálech typu "Walker, Texas ranger" nebo "Power Rangers" jsou rozdávány rány a protivník se desetkrát bez šrámu zvedne. V tomto seriálu ten, který inkasoval ránu padne, má rozseklý ret a útočník bolavou ruku. Herecké obsazení neškodí, režie dobrá. Seriál nijak festovní, je ale poctivý a nelituju v žádném případě, že jsem na jeho díly čekal až do nočních hodin.(1.9.2006)

Хорошо Алексей Сидоров, очень хорошо. To jsem si bohužel říkal snad jen pár počátečních dílů. Byl jsem mile překvapen, že nám Бригада celkem věrohodně nastínila kriminální scénu v Rusku, které nechyběla určitá realičnost, přirozenost a brutalita. Hlavním hrdinům jsem docela fandil, ale pak jsem se začal s přibývajícími díly docela nudit. Příběh začal nabývat na naivitě a začal mu docházet dech, až to bylo moc málo akční i na mě (a to je co říct :-)). Rozhodně jsem pro to, aby se naši slovanští příbuzní pokusili o něco nového v tomhle směru, ale doufám i za ně, že to zvládnou lépe.(18.3.2008)

Novodobá ruská mafía....no heleďme.....dávám průměr.....(20.7.2007)