Příběh z Filadelfie

The Philadelphia Story

Komedie / Romantický

USA, 1940, 112 min

Ve 40. letech vznikaly v Americe opravdové klenoty a Příběh z Philadelphie je nepochybně jedním z nich. Cukorova režijní invence je v tomto případě více než skvělá.(28.2.2011)

Vynikající herci v trochu nedodělaném příběhu. Grant, Steward i Hepburn se skutečně činní (Grant v rámci svých dvou poloh), ale ne-zas-tak-moc zajímavý (a přesvědčivý) děj vytahují jen na pěkné čtyři hvězdy.(29.3.2011)

Asi už jsem moc nadopovaná zhudebněným remakem z 50. let, ve kterém se místo trojice Grant - Hepburn - Steward objevili Bing Crosby, Grace Kelly a Frank Sinatra, ale originální provedení mě zklamalo. Nejspíš je to moje chyba, něco mi říká, že jsem si "Příběh z Philadelphie" (jak já nesnáším český přepis tohoto slova) měla sehnat dřív, než budu znám nazpaměť jeho následovníka "Z nóbl společnosti", který se mi zatraceně zaryl pod kůži. Na druhou stranu ze mě aspoň bude jediný uživatel ČSFD, který tu bude opěvovat onu jazzově-Armstrongovskou novější verzi, která mi prostě sedla mnohem víc. Grace Kelly ztvárnila svou roli drze a afektovaně, ale přitom mi byla mnohem příjemnější než Katherine. Frankie Sinatra měl pro mě jako opilec a novinář mnohem větší styl a to závěrečné odhalení typu "nic se nestalo" bych mu věřila daleko víc než Jimmymu (trochu tu nerozumím Oscarovému ocenění). A Bing Crosby... je prostě Bing Crosby. Může mít začínající problémy s porostem hlavy a mohou mu uši odstávat víc, než kdyby jimi chtěl přijímat rádiové vlny, ale hlasem, scénářem (v remaku se oba novináři na svatbu dostanou úplně jiným způsobem) a vystupováním si mě získal daleko víc než Cary. Ano, jsem kulturní barbar. Přiznávám to a nestydím se za to. A jdu si hned teď pustit nějaké hudební číslo z High Society.(13.10.2009)

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

For ME 85%(3.12.2011)