Příběh z Filadelfie

The Philadelphia Story

Komedie / Romantický

USA, 1940, 112 min

Príjemná romantická zápletka. Tejto romantickej bláznivej komédii zlatého veku Hollywoodu rozhodne nemožno uprieť istý spoločenský presah a trefné reflektovanie svojej doby, a to aj napriek tomu, že dejová linka bola pomerne jednoduchá a priamočiara. To však vôbec nevadilo, pretože snímok stojí hlavne na brilantných hereckých výkonoch ústrednej hereckej trojice, ktorá rozhodne vo svojej dobe patrila k tým najlepším - J. Stewart, C. Grant a K. Hepburn tu roztočili hotovú guľometnú slovnú paľbu, ktorá často buď romanticky naladila alebo pobavila. Nedá mi nespomenúť aj roztomilý opilecký výstup K. Hepburn, ktorý patrí po hereckej stránke jednoducho k mňamóznym. Čo sa týka mužského dua Stewart-Grant, obaja sa mi zdali rovnocenní a herecky dôstojne sekundovali uvedenej nesmierne citovo komplikovanej dáme. Po celý čas trvania snímku som sa medzi nimi nemohol rozhodnúť, ktorý to že z nich by si mal získať jej srdce. A ako to celé skončí? Nechajte sa prekvapiť... 85/100(24.6.2016)

Grant vs. Stewart? Souboj v ultimátní váhové kategorii o srdce Katharine Hepburn. Cukorova "převleková" komedie možná není tak šílená jako jiné Grantovy pecky, ale Cary tu zas musí čelit solidní konkurenci, protože Stewart je neodolatelný s kloboukem i bez něj a Katharine Hepburn je zkrátka bohyně, takže celkem rychle pochopíte, proč jí všichni padají k nohám. Tempo je zběsilé, dialogy by se měly tesat a celé to směřuje k očekávatelné, leč přesto dojemné pointě. Že je to příliš jednoduché? No právě... jak může podobně elementární zápletka rozhýbat bránici i srdeční chlopně je mi záhadou, ale nehodlám to zkoumat. Jak říkají Američané: If it ain't broken, don't fix it. :) (90%)(9.10.2007)

Než jsem si to pusil, dal jsem si slib, že za jakýchkoliv dám plný počet, protože tenhle film jsem sháněl tak půl roku, ale bez úspěchu, ale kdykoliv jsem si na něj vzpomněl, hned se mi na tváři rozrážil velký úsměv. Veděl jsem, že si ho tenhle rok ještě pustím. Stal ze zázrak a já usedal s nadšením, ale i obavou. Nakonec to všechno dobře dopadlo a já viděl opravdovou perlu mezi romantickými filmy! __ Dvorní herci Hitche a dokonalá bohyně si rozehráli partičku ve Filadepfii. Pan elegán a fešák Grant si chemii s krásnou Kathrine nacvičil už v Leopradí ženě a Stewartovi to šlo přímo od ruky. __ Jedna z nejlepších konverzaček ever!(10.12.2008)

Nádherná černobílá klasika. Příběh odvíjející se z jednoduché zápletky je vystavěn na skvělých vypointovaných dialozích, vcelku úspěšně se vyhýbá sentimentálním klišé a v život jej uvádí dokonalý herecký trojlístek, který je opravdu radost sledovat.(11.11.2008)

Je poměrně složité nebavit se, když se na svatbě krásné snobky sejde bývalý manžel s budoucím manželem a týpkem, který je ochoten si ji okamžitě vzít. Zvlášť, když dialogy mezi zúčastněnými vyloženě jiskří a podpásovými údery se nešetří. Vidět to na velkém plátně a v češtině (urputným honěním titulků to trošku ztratilo na pohodě), tak s pátou hvězdou patrně neváhám.(27.2.2013)