Příběh z Filadelfie

The Philadelphia Story

Komedie / Romantický

USA, 1940, 112 min

Megahvězdné obsazení a vyšperkované dialogy, to je oč tu běží. Na můj vkus je trošku moc poznat, že jde o adaptaci divadelní hry, ale jinak samozřejmě hollywoodská klasika všech klasik. Na Granta, Hepburnovou a Stewarta bych se mohl dívat pořád.(3.2.2007)

Moje noční bdění už došlo do stádia, kdy mám chuť se potulovat po městě, ale jelikož v naší ulici nefungujou lampy, což je fakt blbý, zvlášť když vezmu v potaz, že jsou na chodníku výmoly jako blázen, volím variantu jinýho kalibru. Ten kalibr se jmenuje Cary Grant a je vážně úžasnej jako noční společník. Navíc Příběh z Philadephie je ten typ filmu, kde se upřednostňuje prořízlá huba, takže pokud nedisponujete mozkem, který absurbuje 643 slov za minutu, budete mít problém. Já ten problém neměl, viděl jsem totiž "Jeho dívka Pátek", film, ze kterého mě mi třeští hlava ještě teď (klad!). P.S. Nemám rád Jamese Stewarta!(1.11.2009)

For ME 85%(3.12.2011)

Dejte k sobě pohádkovou, okouzlující, nepopsatelně životnou lvici Katharine Hepburn a toho nejšťavnatějšího, nejroztomilejšího a nejnevinnějšího zajíčka - Jamese Stewarta. K tomu si přidejte elegána se srdcem i pěstí na pravém místě - Caryho Granta. Pod Cukorovou režií tak vznikne neodolatelně krásný snímek, kde nevím, zda mám více chválit opilého pějícího a deklamujícího Jimmyho anebo "ubrečenou" Katharine. Nádhera.(22.9.2005)

Ve 40. letech vznikaly v Americe opravdové klenoty a Příběh z Philadelphie je nepochybně jedním z nich. Cukorova režijní invence je v tomto případě více než skvělá.(28.2.2011)