Příběh z Filadelfie

The Philadelphia Story

Komedie / Romantický

USA, 1940, 112 min

Když pominu výborné, vtipné a inteligentní dialogy, tak příznačné pro romantické komedie té doby, navrch je tu ještě okouzlující trojka v podání Katherine Hepburn, Cary Granta a mého oblíbeného Jamese Stuarta a to je sestava, která rozhodně stojí za 112 minut příjemně stráveného času. Škoda, že většina dnešních amerických romanťáren už nemá takový náboj a šmrnc.(12.4.2014)

To je mi obsazení - Gary Grant, James Stewart, John Howard a hlavně Katharine Hepburn... A teď si vemte první tři jména a představte si jejich "souboj" o slečnu Hepburn. Už tohle samo o sobě slibuje zážitek, který George Cukor podpořil příjemnou režií. Snímek tak má dobré tempo a drží diváka v dobré náladě po celou svou stopáž. Prostě velice dobrý standart klasického Hollywoodu. Oh it's all right Tracy. We all go haywire at times and if we don't, maybe we ought to.(24.6.2010)

Scénaristicky to nebylo moc dobré. Cukor odvedl standardní režijní rutinu a natočil snímek blízký tomu, co se u nás točilo ve třicátých letech. Ne moc vtipnou komedii a ne moc vážné drama. Když vzpomenu na Leopardí ženu, v níž se Cary Grant blýsknul o rok dříve, není to moc lichotivé srovnání. Ačkoli má Příběh z Filadelfie lepší herecké obsazení, nedokáže se vymanit z kategorie "rozverné snobské historky". Přesto byla zábava se koukat na mladého Stewarta a okouzlující Hepburnovou. Jediné velké plus (a překvapení) skýtala otevřenost se kterou se pojednávalo o sexu a milostné jiskření mezi hlavními protagonisty, kterého dostane divák velkou porci (obzvlášť ve scéně před koupáním v bazénu).(29.9.2009)

Klasika, ktorú by mal každý vidieť. Nebudete sa váľať od smiechu, ale hviezdne trio vás náramne pobaví inteligentným humorom. Táto konverzačná komédia je šperkom na filmovom nebi.(15.5.2009)

Božské trio herců. Cary Grant jako C. K. Dexter Haven, Katharine Hepburn jako Tracy Lordová a James Stewart jako Macaulay Connor,(11.8.2012)