poster

Příběh z Filadelfie

 • anglický

  The Philadelphia Story

Komedie / Romantický

USA, 1940, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ***

  Moje noční bdění už došlo do stádia, kdy mám chuť se potulovat po městě, ale jelikož v naší ulici nefungujou lampy, což je fakt blbý, zvlášť když vezmu v potaz, že jsou na chodníku výmoly jako blázen, volím variantu jinýho kalibru. Ten kalibr se jmenuje Cary Grant a je vážně úžasnej jako noční společník. Navíc Příběh z Philadephie je ten typ filmu, kde se upřednostňuje prořízlá huba, takže pokud nedisponujete mozkem, který absurbuje 643 slov za minutu, budete mít problém. Já ten problém neměl, viděl jsem totiž "Jeho dívka Pátek", film, ze kterého mě mi třeští hlava ještě teď (klad!). P.S. Nemám rád Jamese Stewarta!(1.11.2009)

 • Oskar
  ****

  Zkrocení zlé Katharine kooperací Caryho a Jamese. :o) Milá komedie s břitkými dialogy. Vznikala s představou benefice dosud netušených stránek slečny Hepburnové, ale upřímně... asi proto, že jsem viděl dřív její pozdější filmy, mě tady jaksi nepřekvapila. Ovšem ti dva ano! Cary Grant přece vždycky býval bytostně situační komik - hrával seriózní gentlemany, kteří se dostanou do prekérních situací a proto se chovají výstředně. Kdežto tady je komický vnitřně, aniž by zběsile pobíhal a poulil oči do kamery. Úplně stačí, že věčně někde posedává a sarkasticky glosuje situaci jako kocour Garfield. Je výborný. A James Stewart? Odjakživa mi připomíná roztomilé, neohrabané štěně. Chcete-li vidět, jak to vypadá, když se štěně opije, rozhodně se na Příběh z Filadelfie mrkněte. 80%(19.1.2007)

 • rikitiki
  ****

  Vynikající.(20.11.2009)

 • ladynka
  *****

  Můj neoblíbenější film z žánrové škatulky jménem romantika. Důvod? Má proklatě daleko k cukrkandlovým výlevům. Naopak jde o výjiměčně povedenou konverzační komedii, která stíhá trefně glosovat i svět kolem sebe. "Nenávidíte mě, slečno Imbriová?" "Nemůžu si dovolit někoho nenávidět. Já jen fotím." Celý snímek stojí především na chytrých a vypointovaných dialozích ("Snad ses nevzdal své milované whiskey?" "Ne, jen jsem změnil barvu. Teď jsem na pastelové odstíny. Víc mi sluší.", kde exceluje Zrzka Katharine Hepburn, sarkastický Cary Grant a taky škytající James Stewart :-)(14.9.2007)

 • burina
  ****

  Cary je šarmantný, Katharine neodolateľná a Jimmy dokonalý(ako vždy). Dialógy aj humor, všetko funguje perfektne. Tak prečo potom len štyri hviezdičky? Možno som od tak slávneho filmu s tak hviezdnym obsadením čakala viac. Alebo som na film nemala tú správnu náladu. Nuž, určite tomu dám ešte šancu. Časom...(10.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace