Osamělý vlk McQuade

Osamelý vlk McQuade

Western / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1983, 107 min

• choze

Tady se někdo snažil seč mohl, aby ze všech myslitelných klišé akčních filmů (hrdina je osamělý drsňák, na kterého šéf řve pro jeho nekonvenční metody, dostane vyměklého parťáka a dceru mu unesou padouši) a spaghetti westernové hudby vysoustružil legendu. No, povedlo se to jen napůl a vznikla jedna z těch zábavnějších norrisovek, která ale předznamenala legendu jinou - Walkera Texas Rangera. Úvodní akce nemá díky hudbě a vykopnutí zubů chybu, ale pak to sklouzne k běžnému norrisovskému podprůměru a la předchozí spolupráce Chucka se Stevem Carverem, OKO ZA OKO. Jinak jakkoli se režisér snaží jeho postavu heroizovat, Chuck hraje stejně mizerně jako vždycky a nechá se přehrát i tím nejposlednějším komparzistou, takže alespoň v tomto směru je o zábavu postaráno. A pak je tu záporák David Caradine, dvě hezký ženský a nepřeberně fetišů akčního hrdiny jako masivní brokovnice, terénní auto s nabušeným motorem a vlk. A ve finále to, když nic jiného, pěkně zabouchá.(27.6.2007)

Coogan po norrisovsku - romance v bahně, bondovský liliput, auto snů a pivo.(9.12.2010)

Oficiálne najlepší Chuckov film. To ako sa s fárom vyhrabal z piesku, nemalo najmenšiu chybu. ;-)(29.4.2008)

Bavilo, moc. Texaskej bad ass movie, ve kterým si Carradine jezdí v káře s espézetkou CARATE, skoro do každýho souboje tu řvou melodie jak v Tenkrát na západě a v dokonale debilním finále dochází konečně i na Peckinpaha. To když se mlátí ženský a je to zpomalený. Mám rád, když se v těchhle osmdesátkách střílí hodně z UZI, chlapi tu hrajou všema barvama a do otevřených ran si lijou pivka z plechu jak na běžícím pásu. Navíc jsem se u tohohle filmu několikrát podrbal v rozkroku a jak tady říká sám velký R. G. Armstrong, styl je základ.(17.2.2012)

Aj keď dna adresu Ch. Norrisa koluje v poslednej dobe množstvo vtipov na internete /výborných/ , skôr za to môžu jeho filmy a trápne seriály z posledných rokov. Pravda je, že v istom čase svojej najväčšej slávy patrili jeho akčné filmy k vyhľadávaným, spolu s Schwarzenerggerom, Stallonem, Seagalom, Dudikoffom a inými, patril medzi akčné hviezdy 80.rokov. Na tento film si pamätám z doby VHS, ešte s českým dabingom narozprávaným jednou osobou. Výborný a najsilnejší je "westernový úvod so "zápalnými strelami schopnými prevŕtať pancier", kde v pozadí znie dokonale chlapský hudobný doprovod. Nepopieram, že hlavne hudba, ale aj kus nostalgie, to u mňa dvíha až k štyrom hviezdičkám. Bohužiaľ jediným v jeho filmografii. Nepodarený seriál ťaží zo slávy práve tohto filmu. Svojho času som mal tento film rád, videl som ho niekoľkokrát a je jeden z mála, na ktorý môže byť Chuk hrdý. Asi najlepší vtip, ktorý dokonale vystihuje Chuckovu kariéru je - Chuk Norrris nespí, Chuck Norris čaká... Film 70%.(22.2.2010)

• - Film dostal pôvodne rating R, no po odvolaní sa nakoniec v kinách premietal s ratingom PG, ktorý bol v roku 1983 ekvivalentom dnešného ratingu PG-13. A to aj napriek tomu, že obsahuje priveľa násilia a hrubých výrazov. (m.a.t.o.)

• - David Carradine jezdí v autě, které má na SPZ napsáno "Texas Carate". (smrtubohem)

• - Ešte počas písania scenára sa počítalo s tým, že hlavnú úlohu stvárni Kris Kristofferson. (m.a.t.o.)