poster

Osamělý vlk McQuade

 • USA

  Lone Wolf McQuade

 • slovenský

  Osamelý vlk McQuade

Western / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1983, 107 min

 • tahit
  ****

  Je bezesporu jeden z nejlepších filmů, jaké kdy Chuck Norris natočil. Zábava, která ve své jednoduchosti dávkuje vše, co má akční film nabídnout. Ačkoliv například jiní borci jako Steven Seagal či Jean-Claude van Damme nejsou o nic lepší, kladu si otázku, proč je tedy tak všeobecně zesměšňován? Že by ohledně hereckých výkonů či přehnané fyzické super výkonnosti? Kdo ví? Možná příčina tkví, že jeho role vyznávající kult síly jsou vždy přednostně ztvárněny a proto vypadají asi jako jediný atribut jeho herectví, ale nepochybuji, že tento film patří k té lepší části jeho filmové kariéry.(19.8.2007)

 • klerik
  ****

  Tak toto som žral. Drsný policajt hrajúci sa na kovboja strieľa všetko čo mu stojí v ceste, len aby zachránil ženu. Škoda, že finále je o strieľaní a nie o bitkách. Rád by som vedel, ako by to na mňa zapôsobilo dnes...(11.3.2006)

 • matestlust
  ***

  Snad první akčňák,kterej sem viděl...Norris byl pro mě vždycky celkem dřevák,Carradine už tuplem,ale tak nějak to zde tak hezky funguje,že mi jejich styl-nestyl kupodivu sedl.děj je dobrý,nenudící,film celkově solidne odsejpá.Ale i tak z prumeru nevybočí...(28.2.2008)

 • anais
  ****

  Těžko říct, jestli by to bez té hudby tak fungovalo. Masiho Morriconeovská variace (nebo krádež?) posunuje standardní 80´s b-movie záběry do nebeských výšin. I ty nejnudnější scény pak mají ten správný tón westernové osudovosti. Ale někdy působí i nepatřičně, protože děj hudbu prostě nestíhá. Sympatický Norris, který tu tankuje jedno pivo za druhým, a vystajlovaný záporák Carradine (ten svetřík v poslední scéně!), předvádějí esenci osmdesátkové blbosti způsobem, který nelze nemít rád:)(24.2.2013)

 • nash.
  ***

  Film, kde hraje Chuck co napočítal do nekonečna (dvakrát), nemůže být špatný. Zejména, když se v něm tentýž Chuck dokáže za volantem džípu vyhoupnout ze dna zasypané třímetrové jámy. Jistě je to snůška těch nejošoupanějších klišé, které od přechodu hranic do grotesky (milostná scéna v blátě, mrtvý pes) drží pouze Chuckův ostrý pohled, přesto je to podívaná, které nelze upřít kouzlo řízné osmdesátkové akce navlečené do klasické westernové výbavy, především ze šatníku ranného Eastwooda. Zkrátka film, u kterého se člověk baví i po letech. A možná ještě víc.(23.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace