Osamělý vlk McQuade

Lone Wolf McQuade

Osamelý vlk McQuade

Western / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1983, 107 min

Asi jeden z nejlepších počinů pana Norrise coby herce .(14.4.2010)

Tak takovou BOMBU jsem teda nečekal. Doposud mám u Chucka za 5* filmy Delta force 2: Columbijská spojka (97%) a Braddok: Ztracen v boji (90%). Toto je ještě o chlup lepší než Braddock. Opravdu, snímek má perfektní příběh o Rangerovi Mc Quadovi, který řeší a jedná své případy po svém, za žádnou cenu nechce k sobě mít partáka (nakonec začnou dobře spolupracovat) - takže Robert Beltram coby Norrisův parták ve filmu víc než zaujal. To platí i o zbytku hereckého obsazení, záporák David Carradine hrál přesvědčivě a i měl pár slušných soubojů. Hned na úvod je zde akce, kde jde spíše o přestřelku o kterou se Norris hravě proti několika zločincům postará. I v průběhu filmu nalezneme menší automobilovou honičku, řadu soubojl, přestřelek a dost výbuchů. Ke konci filmu je více akce, a skvělý souboj Norris vs Carradine. Vůbec jsem nezazanemanal nudu, ani v neakčních scénách, kdy je potěšením vidět jak jedná Norris se svými přáteli a i nadřízenými, i pár dobrých hlášek se mu povedlo. Tempo filmu je stejné po celý čas, atmosféra zde je také - taková trošku westernovská, což právě nemusím, ale zde mi to vůbec nevadilo. Jako western to pojato ani nebylo. Co se týče hudby, ta mě také potěšila, hezky figurovala ve všech scénách, v těch nostalgických. Takže ve výsledku ? Rozhodně velké překvapení, stará klasika s Norrisem jak má být. Nějaké nedostatky by tu byly, ale moc jich teda není. Možná zvelkolpeit finální boj a lépe zasadit zločineckou myšlneku hlavního padoucha, ale to je asi vše. Celkově teda hodnotím na zasloužených 94% = *****(20.3.2013)

Je to celkom dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o texaskom rangerovi, ktorý je vo svojej práci najlepší, ale kvôli svojej nedisciplinovanej povahe nie je moc obľúbený a musí zastaviť obchodníkov so zbraňami, ktorí sa pokúsili zabiť aj jeho dcéru. Mohol byť síce o niečo lepšie spracovaný, pretože sa tu nájde niekoľko zbytočnejších scén, ale celkový dojem to moc nekazí. Akcie je tu dosť, som s ňou spokojný, ale nie je to nič výnimočné. V porovnaní s ostatnými Norrisovými filmami z tej doby je to skôr podpriemer, ale aj tak je to stále dobrá kvalita. Najviac sa mi páči celý akčný záver, bitka na slávnosti alebo aj úvodná akcia. Celý film svojou vizuálnou stránkou, atmosférou, ale aj hudbou pripomína western, čo mi síce neprekáža, ale skôr by som ocenil klasicky natočený akčný film. Herecké obsadenie nie je ničím výnimočné, praktcky všetky vedľajšie postavy sú úplne priemerné a to platí aj o Davidovi Carradinovi v úlohe hlavného záporáka. Prekvapuje ma hodnotenie tohto filmu, pretože je to jediný Norrisov film, ktorý podľa mňa nie je podcenený a má omnoho lepšie hodnotenie ako jeho viaceré, podľa môjho názoru lepšie filmy, za ktorými Osamelý vlk McQuade o niečo zaostáva. Ale aj tak to nič nemení na tom, že to je aj po rokoch veľmi lušný akčný film. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 72%.(6.9.2008)

Podle filmu jsou v Texasu cca dvě malé ruční zbraně na osobu a jedna rychlopalná. Díky tomu jsou místní muži fakt chlapáci. Ale mají jeden problém - žije zde v zahnojeném doupěti ranger McQuade (Chuck Norris). Ten je díky pivu chlapák ze všech největší (dojde i na legrační scénu "my is bigger -- my is loaded"). Nedá se nic dělat, musejí si nakrást ještě víc zbraní. Chuck tomu nebude přihlížet, protože ho přišla domů odhnojit kočka hlavního padoucha, zamordovali mu pejska a nějaké lidi a tak. Narozdíl od spousty lidí si myslím, že v Norrisovi něco z herce fakt je... a Carradine jako padouch moc prima. Varování: pokud nevydýcháváte účesy z osmdesátých, budete to mít těžké.(3.12.2011)

Film, kde hraje Chuck co napočítal do nekonečna (dvakrát), nemůže být špatný. Zejména, když se v něm tentýž Chuck dokáže za volantem džípu vyhoupnout ze dna zasypané třímetrové jámy. Jistě je to snůška těch nejošoupanějších klišé, které od přechodu hranic do grotesky (milostná scéna v blátě, mrtvý pes) drží pouze Chuckův ostrý pohled, přesto je to podívaná, které nelze upřít kouzlo řízné osmdesátkové akce navlečené do klasické westernové výbavy, především ze šatníku ranného Eastwooda. Zkrátka film, u kterého se člověk baví i po letech. A možná ještě víc.(23.9.2010)

• - Chuck Norris neskôr účinkoval v seriáli Walker, texaský ranger (od r. 1993). Producenti filmu kvôli tomu zažalovali spoločnosť CBS za porušenie autorských práv. (m.a.t.o.)

• - David Carradine jezdí v autě, které má na SPZ napsáno "Texas Carate". (smrtubohem)

• - Chuck Norris a David Carradine trvali na tom, že záverečnú bojovú scénu zvládnu aj bez záskoku dablérov. (m.a.t.o.)