Lady Terminator (festivalový název)

• Indonésie

Pembalasan ratu pantai selatan

Lady Terminator

Akční / Horor

Indonésie, 1989, 82 min

H. Tjut Djalil

Patří rozhodně do Top 5 nejlepších nejhorších filmů všech dob. Chvílemi to má grády jako Pytlákova schovanka, ale je to myšleno naprosto vážně.(15.2.2010)

Mám dojem, že jsem právě viděl nekorunovaného krále (v tomto případě spíš královnu) filmového braku. Tahle indonéská verze kultovního Terminátora je ve své domovině asi podobně kultovní, jako její předobraz ve zbytku světa. Podívaná natolik absurdní, šílená a nechtěně (?) komická, že jí můžete sledovat jak v partě kamarádů s podporou alkoholu, tak sám za stavu střízlivého. Úspěch je totiž zaručen v každém případě. Co scéna, to perla. Rozhodně nemá smysl se tu vypisovat s jednotlivými scénami (byli bychom tu zatraceně dlouho), ale neodpustím si nezmínit dva absolutní vrcholy filmu. Ten první proběhne na policejní stanici, kterou hrdinka během deseti minut vystřílí s pomocí samopalu a jen dvěma zásobníky, přičemž zařve asi stovka policistů. Druhý vrchol se odehraje v naprosto fantastickém závěru, kde nesmrtelnou hrdinku v autě trefí raketami, aby se po velkolepém výbuchu a v následujícím záběru vrátila i s tím samým, nepoškozeným vozem. Zkrátka parádní "brainwashing trash" se vším všudy. Nejde ho popsat, to chce vidět.(2.2.2015)

• Paldini

Úplně zbytečná kopie Terminátora. Některé scény jsou zcela totožné (operace oka před zrcadlem, zúčtování na policejní stanici). Asi byl Terminátor v Indonésii zakázán, a tak si tam natočili Terminátora svého. I když některé nápady tvůrců jsou docela bizarní, jako vraždění vagínou a posednutí démonem rovněž skrz tento pohlavní orgán. I když i tyto scény jsou natočena úplně amatérsky (souložící herci jsou totiž oblečeni). Jednu hvězdičku dávám jen za poslední cca. 2 minuty filmu, kdy hlavní zaporačka vypadá pěkně zombiácky.(17.11.2006)

A to jsem Terminátora neviděl (nebo možná právě proto?).(14.1.2013)

Dost špatný kopírák pana Hasta La Vista, Baby. jasně chápu - má to být tak příšerné až je to vtipné a tak neumětelské, ža se má člověk škodolibě smát. Jenže tenhle škvát je vtipný jen pokud T101 nekopíruje a jde si po vlastní linii (ehm skoro vůbec). Opravdu dobré béčko je Exterminátor a tak špatné až je dobré je asylácká kravinka Terminators. Jednu rudou hvězdu navrh za finále se škvarkem.(14.1.2011)