poster

Lady Terminator (festivalový název)

 • Indonésie

  Pembalasan ratu pantai selatan

 • anglický

  Lady Terminator

Akční / Horor

Indonésie, 1989, 82 min

Režie:

H. Tjut Djalil
 • Bluntman
  ***

  (FESTIVAL OTRLÉHO DIVÁKA 2010) Neočekávejte zábavné béčko od začátku do konce ani vzhledem k zemi vzniku genderově radikální podívanou, protože guilty pleasure potenciál je přítomen pouze ve scénách nekopíruících první díl terminátoří ságy a vtipnost napodobování scén z Cameronova techno-noir thrilleru se brzy omrzí. Mužský machismus a americké herojství je zde sice karikováno a ženské postavy jsou prezentovány jako ty silné, schopné na rozdíl od těch chlapských vyřešit problém, ale... ženy jsou zde především na pohled a potěchu mužského diváka. Ten není znepokojován detailními scénami vaginy dentaty v akci (film o kastraci nevyvolávající kastrační komplex?), naopak se usmívá zjevné lacinosti celého projektu a hloupé doslovnosti. Ve výsledku "ani tak špatné, až je to zábavné", ani "genderově radikální", fungující nejspíš jen se správně naladěným publikem, posíleným patřičnými substancemi.(12.2.2010)

 • TheRaven
  *****

  Až do stropu našláplá záležitost, která skvěle baví od začátku až do konce. Nejlepší parodie na Trminátora, jako jsem si ani ve snu nedokázal představit ..."komentář ještě dodělat"... (Festival otrlého diváka 2010)(13.2.2010)

 • Karlos80
  *****

  Kultovní indonéský exploitation, jeden z nejznámějších indonéských filmů vůbec, dále jeden z nejlepších příkladů využití špatného filmu (v rámci omezeného rozpočtu), a v neposlední řadě mistrovská parodie. Tady opravdu nechybí téměř nic (automobilové honičky, zábava, krásné holky, sex, decentní gore, krvavé střílečky, kdy nikdy nikomu nedojdou náboje, bizarní postavy, perfektní '80s hudba). Suma-sumárum; jde o nadmíru zábavný, vtipný, non-stop akcí nabitý husarský kousek, v podstatě i o takovou milou pohádku zabalenou do masakroizdního obalu. A já jako milovník pořádného TRASHE nemohu jinak než za 5*. Velmi příjemná záležitost. PS: Miluji scénu kdy hlavní hrdinka z blízkosti rozstřílí na cedník jednoho nešťastníka a pak při odchodu ho ještě nakopne do koulí! Tahle šílená pocta kultovní klasice "Terminator" se musela líbit snai i samotnému tvůrci:-) PS2: Tohle vidět v 16ti,tak je to pro mě absolutní cult a podobná posedlost jako u "Ramba", "Terminátora" nebo "Predátora". I'm not a lady I'm an anthropologist! Hasta La Vista, Baby!(7.5.2012)

 • Adrian
  ***

  No jo....80´s .... byt vtedy maly stupel a pozerat piratske VHSky je dnes 100% istota nostalgickeho usmevu.(21.4.2009)

 • Rover
  ****

  A to jsem Terminátora neviděl (nebo možná právě proto?).(14.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace