Lady Terminator (festivalový název)

• Indonésie

Pembalasan ratu pantai selatan

Lady Terminator

Akční / Horor

Indonésie, 1989, 82 min

H. Tjut Djalil

Až do stropu našláplá záležitost, která skvěle baví od začátku až do konce. Nejlepší parodie na Trminátora, jako jsem si ani ve snu nedokázal představit ..."komentář ještě dodělat"... (Festival otrlého diváka 2010)(13.2.2010)

,,Něco jim ukouslo ptáky." ,,Úhoř?" ,,Orál od ryby je prej nejlepší!" Povedená taškařice o vraždící vagině, nezničitelné Královně v looku 80.let a jejím téměř nezničitelném autě. Typická béčková osmdesátka s vloženým discoklipem, automobilovými honičkami a nekonečnými přestřelkami. Jasně, terminátorská likvidace policejní stanice i vstávání z ohně nepokrytě kopíruje Terminátora, ale to se podle názvu dá čekat. Na rozdíl od něj je však tohle dílko notně krvavé, takže krev šplouchá plným proudem, a nešetří záběry na velmi pěkné obnažené tělo hlavní likvidátorky. Masakr, který nám spustí, strčí hravě do kapsy běsnění v RoboCopovi a ještě ho předčí. A prcháte-li s krásnou dívkou před vraždícím strojem, co uděláte ve chvilce krátkého oddechu? Správně, romanticky se s ní pomilujete...u přírodního krbu, jak jinak.(22.5.2012)

(FESTIVAL OTRLÉHO DIVÁKA 2010) Neočekávejte zábavné béčko od začátku do konce ani vzhledem k zemi vzniku genderově radikální podívanou, protože guilty pleasure potenciál je přítomen pouze ve scénách nekopíruících první díl terminátoří ságy a vtipnost napodobování scén z Cameronova techno-noir thrilleru se brzy omrzí. Mužský machismus a americké herojství je zde sice karikováno a ženské postavy jsou prezentovány jako ty silné, schopné na rozdíl od těch chlapských vyřešit problém, ale... ženy jsou zde především na pohled a potěchu mužského diváka. Ten není znepokojován detailními scénami vaginy dentaty v akci (film o kastraci nevyvolávající kastrační komplex?), naopak se usmívá zjevné lacinosti celého projektu a hloupé doslovnosti. Ve výsledku "ani tak špatné, až je to zábavné", ani "genderově radikální", fungující nejspíš jen se správně naladěným publikem, posíleným patřičnými substancemi.(12.2.2010)

No jo....80´s .... byt vtedy maly stupel a pozerat piratske VHSky je dnes 100% istota nostalgickeho usmevu.(21.4.2009)

A to jsem Terminátora neviděl (nebo možná právě proto?).(14.1.2013)