Infekce

Japonsko, 2004, 98 min

Masajuki Očiai

Rjóiči Kimizuka
  • LIVINGDEAD

Zmatečný příběh o neprosperující nemocnici a neschopných lékařích. A s horrorem to nemá nic společného, to je prostě realita! Když jsem film pustil, má sestra se zvedla a řekla, že se nebude dívat na ty japonské opice. A měla pravdu. Opět se mi potvrdilo to, že japonské filmy stojí za H---O! Už nikdy více japonský horror a já se jen divím, že společnost MAGICBOX tuto slátaninu nadabovala!(1.4.2007)

Je to úplne priemerný horor z japonskej produkcie. Má celkom dobrý príbeh o personáli jednej nemocnice, ktorý kvôli prepracovanosti urobí chybu, čo má za následok smrť pacienta a tak sa to snažia zatajiť, aby nebol nikto obvinený, ale do nemocnice je privezený aj pacient s infekciou, ktorá sa rýchlo prenáša a nikto si už nemôže byť sebou istý. Spracovanie nie je úplne zlé, ale ani ma až tak moc nezaujalo, na film sa síce dá bez problémov pozerať a nejaké výrazne nudné miesto sa tu nenájde, ale celé to pôsobí až príliš zvláštne, divák si nemôže byť istý vôbec ničím, dokonca ani tým, na aký subžáner hororu sa vlastne pozerá. A toto považujem za pomerne veľký zápor, film je dosť nepredvídateľný, čo môže potešiť, ale nie týmto spôsobom. Veľmi ma sklamali hlavne všetky hororové prvky, pretože tu všetko pôsobí príliš nepriridzene, napätie vôbec nefunguje, atmosféra tu síce je a celkom slušná, ale tiež z nej po stránke dosadenia do celkového diania nie som moc spokojný a samotné hororové scény pôsobia nanajvýš samoúčelne a navyše ani nie sú moc výrazné, takže určite sklamú. Herecké obsadenie ma zaujalo len minimálne, jedine ženské postavy moc nesklamú, zvyšok je len prinajlepšom priemerný a ani ich výkony za moc nestoja. Réžia je na tom pomerne zle, síce sa režisér viditeľne snažil, aby to všetko udržal pokope, čo sa mu ale podarilo len čiastočne a aj technická stránka je len priemerná. Infekcia je horor, o ktorom ani neviem, čo si mám vôbec myslieť a preto necítim sklamanie, strata času to určite nebola, ale znovu si ho už nepozriem a patrí medzi tie najslabšie japonské horory, s akými som zatiaľ stretol. 55%(17.6.2007)

Nedostatok personálu, zdravotníckeho materiálu a nervov, priveľa pacientov a výplata mešká už tretím dňom... to by dorazilo aj Japonca! INFEKCIA je niečo medzi halucináciou a nikdy sa nekončiacou nočnou morou. Atmosféra je úžasne čudná i na tvorcov japonského šoku a postavy akoby vypadli z KRÁĽOVSTVA Larsa von Triera.(2.6.2007)

Tohle se mi líbilo. Je to po dlouhé době japonský horror, který jsem si pořádně užil. Atmosféra nemocnice se dala krájet a některé zvuky rozpadajícího se těla byly vážně hnusné. Jen ten konec mi to trochu pokazil svou snahou o vysvětlení a velký zvrat v "ději", ale jinak hodně dobře udělaná podívaná.(13.9.2009)

Japonská slabota. Bez napětí, s podivným hudebním doprovodem a ještě podivnějším koncem.(28.12.2014)