poster

Infekce

 • Japonsko

  Kansen

 • slovenský

  Infekcia

 • anglický

  Infection

Horor / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 98 min

Režie:

Masajuki Očiai

Scénář:

Rjóiči Kimizuka
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  *****

  Věřte mi, v téhle nemocnici byste nechtěli skončit. Jelikož jsem zažil už leccos, považoval jsem v prvních minutách děj za šeredné neherectví a tupou exploitaci zdravotnictví. Nicméně byl to omyl, film je velmi krutou a nevybíravou kritikou a karikaturou medicíny v Japonsku, počínaje naprosto neschopným manažerstvím, s neschopným personálem, otřesným chováním k pacientům, prostorami vypadajícími při správném nasvícení jako kotelna, nepříjmem akutních případů, špatným vybavením, šikanou mezi zaměstnanci, neprofesionalitou ve všech ohledech, kolegiálním krytím při zaviněných úmrtích a falšováním dokumentů, nenápadnou euthanasií, aby nemocnice ušetřila, pokusy na pacientech v zájmu věhlasu kapacit... a pár bodů by se ještě našlo. Celé je to zabalené do zvláštně manické horečné vize a horrorově se rozjíždějícího boje s epidemií, která nepřichází zvenku, ale z toho rozkladu uvnitř...(8.5.2013)

 • Terva
  ***

  Japonská slabota. Bez napětí, s podivným hudebním doprovodem a ještě podivnějším koncem.(28.12.2014)

 • Idaho
  ***

  Všechen strach z lidského selhání, z přeludů, které si vytváříme sami, se šíří jako nákaza. Podobenství, mrazivé jako sama holá realita, v níž žijeme nebo si to aspoň myslíme? Film sráží dolů zbytečné logické chyby a zmatený konec. Slabších 50%(15.3.2006)

 • Vishnar
  ****

  Tohle se mi líbilo. Je to po dlouhé době japonský horror, který jsem si pořádně užil. Atmosféra nemocnice se dala krájet a některé zvuky rozpadajícího se těla byly vážně hnusné. Jen ten konec mi to trochu pokazil svou snahou o vysvětlení a velký zvrat v "ději", ale jinak hodně dobře udělaná podívaná.(13.9.2009)

 • hippyman
  *

  nehorázná daltonická břečka balancující těsně nad košem! tuhle infuckci zachránilo asi jen docela originální rozuzlení, které však bylo neméně pitomé jako zbytek filmu... coby námět na nemocniční drama s propracovanějším scénářem by to nemuselo dopadnout tak zle... ale jako "průměrný horor" tenhle skvost opravdu označit nejde. 20%(15.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace