Infekce

Horor / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 98 min

Masajuki Očiai

Rjóiči Kimizuka

Všechen strach z lidského selhání, z přeludů, které si vytváříme sami, se šíří jako nákaza. Podobenství, mrazivé jako sama holá realita, v níž žijeme nebo si to aspoň myslíme? Film sráží dolů zbytečné logické chyby a zmatený konec. Slabších 50%(15.3.2006)

Tohle se mi líbilo. Je to po dlouhé době japonský horror, který jsem si pořádně užil. Atmosféra nemocnice se dala krájet a některé zvuky rozpadajícího se těla byly vážně hnusné. Jen ten konec mi to trochu pokazil svou snahou o vysvětlení a velký zvrat v "ději", ale jinak hodně dobře udělaná podívaná.(13.9.2009)

Nedostatok personálu, zdravotníckeho materiálu a nervov, priveľa pacientov a výplata mešká už tretím dňom... to by dorazilo aj Japonca! INFEKCIA je niečo medzi halucináciou a nikdy sa nekončiacou nočnou morou. Atmosféra je úžasne čudná i na tvorcov japonského šoku a postavy akoby vypadli z KRÁĽOVSTVA Larsa von Triera.(2.6.2007)

Na to, že u japonských hororů občas nevím, která bije, trochu tápu v logičnosti a posloupnosti děje (mnohdy mi připomínají Lynchův styl roztřeseného a "maglajsovitého" vyprávění), a připadají mi trochu zmatené, jsem si už tak nějak zvykl a abych pravdu řekl, ani mi to nějak nevadí. Naopak, při druhém a dalším koukání člověk alespoň odhalí něco nového, co mu prve uniklo, slepí nějaké střípky skládačky. Infekce mě dostala hlavně tím, že ve mě vyvolala dost nepříjemné pocity (v tom dobrém slova smyslu), vtáhla mě do své husté, a ano, i strašidelné, atmosféry a při jejím sledování jsem se cítil dost nesvůj. A to jen tak každý film nedokáže. Má to nádech duchařiny, ale je to spíš dost psychárna. Samy od sebe se houpající houpačky a pomatená stařenka mě hodně dostávaly. Dlouho jsem Infekci odkládal a asi to byla chyba. Hodně dobrý zážitek.(17.9.2009)

Japonská slabota. Bez napětí, s podivným hudebním doprovodem a ještě podivnějším koncem.(28.12.2014)