poster

Tajemný let

 • USA

  Flightplan

 • Slovensko

  Tajomný let

 • Slovensko

  Letový plán

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allien.9
  *

  "Tajemný let" a "Noční let". Dva filmy lehce zaměnitelné názvem, nikoli však kvalitou. Zatímco "Noční let" je perfektní thriller, který nejen zamrazí, ale i pobaví skvělou úlisností hlavního mizery, "Tajemný let" předvídatelně přiletí a nudně odletí, aniž by se stalo cokoli, co by alespoň stálo za zmínku. (Nebo alespoň za zapamatování, protože já už si - krom vzkazu na skle a nepříjemné Jodie Foster - z filmu nepamatuju ale zhola nic.)(29.7.2009)

 • Jamal
  ***

  Nejspíše antireklama na Airbus A380, které se nejvíce podobalo na tento vymyšlený Boeing, který jistě věděl proč ji udělat, jelikož se nebude zaměřovat na letecké dvoupatráky, ale na menší letadla, kde zaručí, že se žádný z cestujících v letadle neztratí ani ze seznamu ani z paluby (( :: Foster na můj vkus příliš hysterická, ale jinak ve filmu vynalézavá a chytrá holka(5.2.2006)

 • Gilmour93
  ***

  Pokud je ještě člověk na vážkách, jestli se jedná o výplod zármutkem zkroušeného mozku, či se v tom letadle, které připomíná vestibul hotelu Hilton a docela se v něm plýtvá místem, odehrává nějaké spiknutí, v kterém jedou všichni včetně plakátu Raquel Welch, dokáže Schwentke pomocí atmosféry jakž takž udržet pozornost. Jenže.. Jakmile přijde křečovité odhalení, John McClane v sukni vykráčí z dýmu s nejcennějším pokladem v náruči, Boromirovi vletí do otevřených úst všechny newfoundlandské mouchy a arabský občan uvědoměle pomůže se zavazadlem, řeknete si - není nejlepší některé lety prospat? Spoiler: Mám rád akční hrdiny, kteří dokážou spojit rozhodnost s ekonomickým myšlením - tak jako Jodie, která jedním tahem zlikvidovala padoucha a ušetřila za manželovo zpopelnění..(4.11.2013)

 • tron
  ****

  „Na buzerovanie si nájdite iného Araba.“ Výborný, ukážkovo hitchcockovský námet o bezbrannom civilistovi v neuveriteľnej situácii, vlastne celkom pochopiteľne ku koncu šumí do poloprázdna – čím viac nudných odpovedí na vzrušujúce otázky prichádza, tým divákov záujem klesá (a kvôli priemerným odpovediam dostáva zabrať i logika). Napriek tomu dokázal skúsený nemecký režisér TAJOMNÉMU LETU (kombinácia fincherovky ÚKRYT a NOČNÉHO LETU Wesa Cravena, bohužiaľ nedosahujúc vysoký štandard ani jedného z nich) vybudovať najmä v prvej polovici nádhernú napínavú staromódnu atmosféru, na čom má podiel okrem pôsobivej výpravy obrovského lietadla predovšetkým inteligentné herecké obsadenie: rozvážny kapitán Sean Bean, lietadlový policajt v utajení Peter Sarsgaard inak veľký talent svojej generácie a, samozrejme, tradične perfektne sústredená Jodie Fosterová ako žena vystrájajúca akoby stratila mobil a ktorá bude pátrať po dcére vďaka kresbe srdiečku na okne aj keby jej ukázali úmrtný. Títo traja ľudia rozohrávajú hru na mačku a myš, ktorá má IQ, postavy konajú logicky a rozprávajú veci, ktoré by sme v podobnej situácii rozprávali aj my. Takže napriek tomu, že snímke by sa skutočne dalo vytknúť všeličo (ale zhrňme to pod slovné spojenie „slabší scenár“), hodnotím pozitívne, kladne a s nadšením s nádychom len veľmi mierneho roztrpčenia.(10.4.2006)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Prapůvodně dobrý nápad se utopil v průměrném thrilleru s imbecilním scénářem (SPOILER - Hoho, mám geniální plán, unesu babě v letadle dceru a budu doufat, že si jí předtím nestačí všimnout nikdo z čtyřset cestujících... a nedejbože, aby tý hysterce někdo začal věřit, nebo dokonce pomáhat!). Dvě hvězdy za paranoidní první polovinu.(30.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace