Tajemný let

Tajomný let

Letový plán

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 93 min

Vynikající Jodie Foster v roli zoufalé matky ztracené dcery, v pozici, kdy musí sama obhajovat svoji příčetnost. Skličující atmosféra omezeného prostoru letadla a beznaděj, jak přesvědčit posádku, která ve jménu své vlastní jistoty odmítá tu její. Bohužel, poslední půl hodina razantně změnila tajemné kouzlo filmu a posunula hodnocení mezi 3-4 *, ale protože Jodie nadržuji a navíc mám v živé paměti jinou matku hledající své ztracené dítě „Zloději paměti“.Hodnotím (s čistým svědomím) za 4*.(6.11.2005)

Po filme Non-Stop s Liamom Neesonom som dostal chuť, na ďalší tajomný let a natrafil som na tajomný let. Musím povedať, že atmosféra je celkom slušná, tak isto aj herecké obsadenie a príbeh, no miestami mi v tom filme vadili nič netušiaci cestujúci. Nechcem spoilerovať, ale keď si nikto nevšimne, že Jodie Foster bola na palube zo svojou dcerou. No čo už. 80% - 4*(27.6.2014)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $89,707,299Tržby Celosvetovo $223,387,299 ║ Zo začiatku to vypadalo dosť zaujímavo aspoň ten ponúknutý námet o únose malého dievčatko na palube lietadla ale postupne ak sa to chcelo tváriť ako moc inteligentný príbeh plný zvratov a v tej chvíli sa to začalo potápať a meniť a okukanú frašku o hrdinstve z radov obyčajných ľudí, ktorý reagujú v skľúčených momentoch nad svoje možnosti. Prvá polovica filmu buduje dosť husté napätie, ta druhá sa už mení na takú klasickú naháňačku medzi zločincom a obeťou. Taký neškodný film, keď sa to neberie celkom vážne. /60%/(9.2.2009)

Jodie je jak břitva a tím většinově přispívá filmu, z kterého se, ač má slibně napínavý rozjezd, kdy dlouho netuším, jestli matka ztratila dítě nebo rozum (a ta nejistota mě hodně baví), vyklube cosi, co evokuje srágory o unesených letadlech, s kterými přistávají ženy a děti, ale budu se tvářit, že jsem ten konec neviděla.(13.2.2006)

Skrz naskrz průměrné dílko, které nicméně začíná (bohužel jen začíná) jako rafinovaný thriller!! Snímek, na kterém se opět ukázala jedinečnost Jodie Foster (divím se, že si dvojnásobná oscarová herečka vybírá projekty nižší svítivosti!!), slušný výkon režiséra Roberta Schwentkeho a i průměrnost scénáristů. Je mi jasné, že do tohohle letadla už na podruhé nenasednu, ale jeden let má přesto své kouzlo. Jedno se navíc musí nechat. Tajemný let umí nalákat na originalitu a schopnost vybudit divákovu zvědavost. Škoda několika dějových zlomů, které jen maskují tvůrčí nemohoucnost.(5.10.2010)