Lhát se nemá, princezno! (TV film)

Pohádka

Československo, 1991, 31 min

• kocik1

"Tak řekni pod tou první hvězdičkou, co by sis nejvíc přál." ptá se princezna. Ať to skončí, ať to skončí...! odpovídám jí já. Jak už tu psal někdo přede mnou, půlhodinová pohádka se vleče jak opožděný vlak Českých drah a ta jedna hvězdička v hodnocení patří celá Petru Čepkovi.(19.10.2014)

• triatlet

Scénář je neoriginální, ale herecké výkony potěší.(12.5.2013)

• LadyPupu

Ve chvíli, kdy Petr Čepek jako král řekl, že už se na to nemůže dívat, mi promluvil z duše. Ani já, Péťo, ani já. Fakt síla. Jedna hvězda za krále. Jinak bída.(13.12.2015)

Sice velmi prostá, ale o to více zábavná studiová pohádka československé televize o princezně, která si lstí vymohla svatbu s královským štolbou. Nemohu si pomoci, ale starší pohádky české (československé) televize mají své osobité kouzlo. Je to dáno hlavně proto, že v malých postavách vystupují známí herci (tady např. v rolích dvorních dam Světlana Nálepková, Zlata Adamovská, král Petr Čepek) a své postavy dokáží zahrát zábavně a s přehledem.(28.12.2007)

• blackrain

Tahle pohádka má sice nějakých 30 minut, ale při sledování má člověk pocit, že je mnohem delší. S tou půl hodinou šlo určitě zatočit i jinak. Takhle je to velmi nezáživné a tupé dílo. Nevím, jestli si z ní děti odnesou nějaké mravokárné poučení. Já jsem si z této pohádky nikdy nic neodnesla. Nejzajímavější postavy z celého pohádkového příběhu jsou jedině královští rodiče zamilované princezny.(22.5.2012)