Duhová hora (TV film)

Pohádka

Česko, 1994, 66 min

• lubospoti

Vždycky jsem říkal(a stále říkám), že mi studiové pohádky nevadily. To ale většinou platí pro pohádky natočené v 80. letech. Tam totiž herci dokázali strhnout pozornost na sebe a člověk ty papundeklové kulisy příliš nevnímal. Nota bene, když mu bylo maximálně 10 let. Ale přece jen, v polovině 90. let už ze studiové pohádky odvařený nejsem. Kulisy jsou zrovna v téhle pohádce extra příšerné a jako druhé negativum beru herecké výkony.(7.5.2013)

• otík

Těžká kulisovka natahovaná na neuváženou dobu. Kdyby to bylo tak půl hodiny, budiž. Ale takto docela těžká nuda. Naivní mladík v podání Filipa Blažka uzdraví svou láskou a snahou smutnou a nešťastnou panskou dcerku. Hudba: Jiří Václav(28.5.2013)

• Jezinka.Jezinka

Filip Blažek byl tenkrát ještě idolem pubertálních dívenek a .......... a to je asi tak všechno. Edit 15. 8. 2015: Viděno po čase znovu a doplňuji zásadní poznatek. Všechny zahrady v pohádce vypadají jako morový hřbitov. Deprese komtesy v takovém prostředí je snadno uvěřitelná.(26.4.2013)

• Bohemák

Takové nedotažené... Žádný extra nápad a ono to asi dneska stačí. Jenom sehnat pár herců a zadat dekoratérům v ČT práci na 2 týdny. A hodina vysílání je zaplácnutá!(21.8.2010)

• Paity

Filip Blažek v těch dobách jel. A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby ho měla spousta holek na plakátech nad postelí.(7.8.2013)