Duhová hora (TV film)

Pohádka

Česko, 1994, 66 min

• rakovnik

Nudná, ukecaná, natahovaná, laciná, kulisová pohádka. Kromě pomanivého hlasu (jinak v podstatě jen stojí) Eduarda Cupáka a tehdejšího idolu dívek a žen Filipa Blažka v hlavní roli, s menší rolí Sabiny Laurinové, není na této pohádce nic zajímavého.(3.4.2015)

• Paity

Filip Blažek v těch dobách jel. A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby ho měla spousta holek na plakátech nad postelí.(7.8.2013)

• lubospoti

Vždycky jsem říkal(a stále říkám), že mi studiové pohádky nevadily. To ale většinou platí pro pohádky natočené v 80. letech. Tam totiž herci dokázali strhnout pozornost na sebe a člověk ty papundeklové kulisy příliš nevnímal. Nota bene, když mu bylo maximálně 10 let. Ale přece jen, v polovině 90. let už ze studiové pohádky odvařený nejsem. Kulisy jsou zrovna v téhle pohádce extra příšerné a jako druhé negativum beru herecké výkony.(7.5.2013)

• hazaba

Další z mnoha televizních pohádek, které kdyby nebyly, svět by se nezbořil. Velmi slabý scénář, skoro žádné kulisy, nevhodná hudba. Pouze hlasy Eduarda Cupáka a Pavla Soukupa a pohled na Kláru Kovaříkovou stály za něco.(15.8.2010)

Pana Cupáka byla rovněž obrovská škoda pro jeho brzskou smrt!(8.8.2008)